27 listopada 2025


Godzina:  09:00

ONLINE

IT W UCZELNIACH

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji uczelni  wyższych. Firmy IT przedstawią swoje rozwiązania, które usprawnią zarządzanie oraz podniosą poziom innowacyjności uczelni. Wykłady poprowadzą również eksperci, którzy opowiedzą o ciekawych przypadkach, wdrożeniach i nowych trendach. Jakie systemy wybrać? Czym się sugerować? Jakie wyzwania stoją przed działami IT uczelni wyższych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszą uczestnicy kolejnej edycji konferencji marki GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. Innowacyjne narzędzia edukacyjne i platformy e-learningowe:

  • platformy LMS (Learning Management System), 
  • narzędzia do wideokonferencji, 
  • wirtualna rzeczywistości i symulacje, które wspierają procesy nauczania i uczenia się w uczelniach.

2. AI i ML w edukacji
3. Cyberbezpieczeństwo w środowisku uczelnianym/ dyrektywa NIS 2

  • Identyfikacja Usług Cyfrowych O Kluczowym Znaczeniu (KUBOZ) oraz zapewnienie  ochrony przed incydentami cybertetycznymi (środki zabezpieczeń technicznych:  systemy monitorowania, firewalle, oprogramowanie antywirusowe)
  • Zgłaszanie incydentów
  • Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych

4. Big data w zarządzaniu uczelniami: 

  • Analiza danych dużej skali w procesach zarządzania uczelniami(monitorowanie wyników studentów, prognozowanie trendów edukacyjnych i podejmowanie strategicznych decyzji)

5. Cloud computing i infrastruktura IT w uczelniach: 

  • migracja na chmurę obliczeniową, 
  • architektura IT na uczelniach, 
  • zarządzanie infrastrukturą IT oraz wykorzystaniem usług chmurowych w uczelnianej społeczności akademickiej.

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

  • przedstawicieli władz uczelni, wydziałów, instytutów i katedr

  • nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych 

  • kierowników komórek informatycznych

  • specjalistów ds. zarządzania jakością

  • informatyków

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane uczelniom wyższym, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNER

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
Foximo koncentruje się na dostarczeniu swoim klientom kompleksowych rozwiązań IT w szczególności z obszaru infrastruktury, sieci oraz bezpieczeństwa. Powyższa strategia realizowana jest przez współpracę z najlepszymi producentami na rynku oraz ciągłe doskonalenie umiejętności technicznych swoich inżynierów. Wiedza ekspercka oraz portfolio nowoczesnych rozwiązań pozwalają na zaoferowanie klientom dedykowanych, optymalnie dobranych systemów IT. Foximo pomaga organizacjom w cyfrowej transformacji dostarczając rozwiązania ułatwiające automatyzację zadań, chroniące infrastrukturę IT(Zero Trust Model) oraz chroniące aplikacje wystawiane w DC i w chmurze. Spółka posiada doświadczenie we współpracy z firmami z sektora komercyjnego, przemysłowego oraz akademickiego.
Fudo Security to globalny lider w zarządzaniu dostępem uprzywilejowanym (PAM). Inteligentne rozwiązania PAM od Fudo są przeznaczone zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i małych i średnich firm w różnych branżach, takich jak produkcja, służba zdrowia, energetyka, telekomunikacja i finanse.  Dzięki produktom Fudo Security takim jak Fudo Enterprise firmy mogą monitorować działania użytkowników uprzywilejowanych, zapobiegać nieautoryzowanemu dostępowi oraz skutecznie zarządzać dostępem do kluczowych zasobów. Umożliwia to organizacjom nie tylko zapobieganie zagrożeniom, ale także szybkie i efektywne reagowanie na nie. Od 2004 roku Fudo wspiera klientów w ponad 30 krajach na całym świecie. Fudo Security wyróżnia zaawansowane monitorowanie sesji, analiza behawioralna wspierana przez sztuczną inteligencję oraz błyskawiczne wdrożenie w ciągu jednego dnia. Flagowe produkty Fudo, Fudo Enterprise i Fudo One, oferują nowoczesne rozwiązania Secure Third Party Access oraz Intelligent NextGen PAM. Innowacje Fudo zdobyły globalne uznanie, czego dowodem są prestiżowe nagrody, takie jak Cybersecurity Excellence Award i KuppingerCole Innovation Leader 2023.
Iron Mountain Polska to lider rynku zarządzania informacją, archiwizacji i digitalizacji dokumentów. Zapewnia kompleksową obsługę firm w zakresie: consultingu procesów po stronie klienta, cyklu życia dokumentów w organizacji oraz ich digitalizacji. Jest także dostawcą systemów do zarządzania procesami oraz informacją w efektywny i bezpieczny sposób. Prowadzi działania z zakresu bezpiecznego przechowywania, składowania, archiwizacji oraz niszczenia dokumentacji tradycyjnej, cyfrowej jak i zużytego sprzętu IT. Firma oferuje dedykowane rozwiązania sektorowe, m.in.: dla branży finansowej i ubezpieczeniowej, służby zdrowia, kancelarii prawnych, a także instytucji publicznych oraz firm geodezyjnych i kartograficznych. Iron Mountain Polska to 25 lat doświadczenia, ponad 1800 klientów, a także 9 milionów przechowywanych pudeł z dokumentami i prawie 100 milionów skanowanych stron rocznie. Iron Mountain Polska jest częścią Iron Mountain Inc. – globalnego lidera w branży zarządzania informacją, założonego w 1951 roku w Livingstone w USA. Firma działa w kilkudziesięciu krajach na 5 kontynentach i notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (IRM).

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności

09:00

Rozpoczęcie konferencji

 09:00 - 09:30

Wykład merytoryczny zarezerwowany

 09:35 - 10:05

Wykład zarezerwowany dla Sponsora konferencji

- Paweł Zawiślak (Iron Mountain)

 10:10 - 10:40

Wykład zarezerwowany dla Sponsora konferencji

- Marcin Makowski (BeOne)

 10:45 - 11:15

Wykład zarezerwowany dla Sponsora konferencji

- Arrow/Foximo

 11:20 - 11:50

Wykład Sponsora konferencji

 11:55 - 12:25

Wykład Sponsora konferencji

 12:30 - 12:50

Wykład zarezerwowany 

-Marcin Pera (Statlook) 

 12:55 - 13:25

OSINT w cyberbezpieczeństwie uczelni – Jak sprawdzić swoją podatność?

- Piotr Oleksiak (OSINTownia.pl, Przedsiębiorcy.pl)

W dobie cyfryzacji uczelnie wyższe stały się celem ataków cybernetycznych, a nieświadome udostępnianie informacji przez pracowników i studentów może prowadzić do poważnych incydentów. Wykorzystanie OSINT (Open Source Intelligence) pozwala na identyfikację podatności, analizę wycieków danych oraz weryfikację poziomu bezpieczeństwa uczelnianych systemów IT. Podczas prelekcji omówimy, jakie dane można znaleźć publicznie, jak je wykorzystać do poprawy cyberbezpieczeństwa i jakie działania podjąć, aby minimalizować ryzyko wycieku informacji.

13:30 - 14:00

Wykład merytoryczny zarezerwowany

- Martyna Popiołek-Dębska (MPD law firm)

14:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA