Wydarzenie archiwalne: IT W UBEZPIECZENIACH, 12.2022 — ta konferencja już się odbyła. Poniższe informacje mają charakter historyczny. Zobacz najbliższą edycję: IT w Ochronie Zdrowia →

IT W UBEZPIECZENIACH, 12.2022

🗓️ 8 grudnia 2022, 10:00 📍 Online
Dowiedz się więcej
Udostępnij:

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do udziału w XXI edycji konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego.

Najbliższe lata to ogromne wyzwania dla branży ubezpieczeniowej. Z jednej strony jest to perspektywa dynamicznego rozwoju z drugiej konieczność dostosowania rozwiązań i podejścia do klienta do zmieniających się wymagań rynku. To już nie sama oferta produktowa jest najważniejsza a sprawność procesów, jakość kontaktu z klientem. Szybkość i wygoda tego kontaktu. Wyzwaniem jest zrozumieć klienta, jego potrzeby i oczekiwania i umieć na nie jak najlepiej odpowiedzieć. Dodatkowo cyfryzacja ubezpieczeń to także dodatkowe zagrożenia m.in wyłudzenia, kradzież danych.

Podczas konferencji pokażemy najnowsze rozwiązania technologiczne, nasi goście opowiedzą o swoich doświadczeniach, opowiemy o tym, co nowego w branży.

PROPONOWANA TEMATYKA:

  • ubezpieczeniowe systemy zintegrowane
  • systemy wspierające pośrednictwo ubezpieczeniowe
  • analiza i przetwarzanie danych, narzędzia klasy BI
  • narzędzia wsparcia sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, narzędzia wspierające omnikanałowość sprzedaży i kontaktu z klientem
  • cyberzagrożenia
  • zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym
  • integracja systemów
  • rozwiązania antyfraudowe
  • nowoczesne technologie mobilne
  • aplikacje konwersacyjne
  • wykorzystanie technologii chmurowej

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

  • Przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych
  • wyższej i średniej kadry zarządzająca
  • specjalistów ds. rozwoju biznesu
  • specjalistów ds. rozwoju IT
  • specjalistów ds. innowacyjności
  • informatyków

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY !

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach
  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)
  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych

ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dla sektora ubezpieczeniowego, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.

Kontakt: [email protected]

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: [email protected]

Agenda

8 grudnia 2022

  • 10:00 Rozpoczęcie konferencji
  • 10:00 Planowanie i zarządzanie realizacją projektu IT w warunkach niepewności: metoda łańcucha krytycznego - Marek Kowalczyk (Mandarine Project Partners) Realizacja projektów wyznaczona jest trójkątem zakres-czas-zasoby. Niestety, jak pokazują badania nie tylko międzynarodowe, przeważająca większość projektów nie realizuje pierwotnych założeń — mimo korzystania z wytycznych PMI PMBOK oraz oprogramowania takiego jak MS Project. Czy odpowiedzią na te problemy zawsze są metodyki zwinne? Uważam, że nie. W trakcie prelekcji przedstawię w zarysach metodę łańcucha krytycznego (Critical Chain Project Management), która została zaprojektowana od podstaw, by stawić czoła niepewności pojawiającej się w projektach oraz usunąć możliwe do usunięcia przyczyny opóźnień
  • 11:10 Hiperautomatyzacja – nowy poziom automatyzacji procesów ubezpieczeniowych Marek Przybysz (Hyland) Hiperautomatyzacja (ang. Hyperautomation) to nowy trend nie tylko w sektorze ubezpieczeniowym. Oznacza dużo bardziej holistyczne podejście do automatyzacji procesu. Przybliżymy praktyczną stronę hiperautomatyzacji, na bazie doświadczeń sektora finansowego w Polsce oraz innych krajów. Pokażemy, jak bardzo hiperautomatyzcja jest związana z transformacją cyfrową. Omówimy wybrane aspekty biznesowe i technologiczne, skupiając się na tych, które decydowały o sukcesie takich transformacji.
  • 12:20 Wbudowana ochrona danych przed skutkami ataku ransomware. - Łukasz Herda (Pure Storage we współpracy z Arrow) Ochrona danych przed atakiem ransomware jest aktualnie jednym z najważniejszych tematów w IT. Rozwiązania zabezpieczające sieć, backup oraz aplikacje są coraz częściej integralną częścią aplikacji. Pure Storage wprowadza ochronę przeciwko ransomware zarówno dla systemów blokowych jak i plikowych czyniąc z niej domyślną funkcjonalnością macierzy All-Flash
  • 12:55 Dane w projektach IT w ujęciu prawnym i praktycznym - Dawid Banasiak (Radca prawny w AGRO Ubezpieczenia - TUW) Czym są dane osobowe oraz na czym polega ich przetwarzanie, zasady którymi powinniśmy się kierować realizując projekty IT. Spojrzenie na decyzje organu nadzoru.
  • 13:30 Serwisy i aplikacje ubezpieczeniowe - jak sprawdzić, czy są naprawdę bezpieczne? - Krzysztof Młynarski (SECURITY.PL) Coraz szersze wykorzystanie technik informatycznych powoduje, że sfera usług ubezpieczeniowych opiera się dziś w znacznej mierze o rozwiązania sieciowe - zarówno serwisy WWW, czaty, pocztę elektroniczną, jak i aplikacje mobilne dla agentów i klientów. Za sprawne działanie tych elementów odpowiada złożona i stale wzbogacana infrastruktura, której stopień skomplikowania jest coraz większy. Tymczasem, im wyższy stopień skomplikowania, tym więcej pojawia się potencjalnych zagrożeń z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jak można sobie z tym radzić - pokażę w trakcie mojej prezentacji.
  • 14:00 Zakończenie konferencji

Prelegenci

Sponsorzy i partnerzy

Sponsorzy

Hyland posiada ponad 16000 Klientów na świecie w tym ponad 3500 aktywnych Klientów w samej branży finansowej. Dzięki szerokim możliwościom platformy Hyland, duży bank był w stanie przeprowadzić pełną transformację cyfrową, w tym hiper-automatyzację swoich procesów biznesowych. Dzięki temu Bank stał się nowoczesną, cyfrową organizację, bardziej wydajną, zorientowaną na klienta i będącą w stanie szybko reagować na nowe wyzwania. Podczas konferencji będziecie mieć wgląd zarówno w cały program przeprowadzonej transformacji, jak i konkretny przykład pełnej automatyzacji procesu biznesowego.

Firma NewDataLabs to partner technologiczny, który pomaga organizacjom w pełni wykorzystać potencjał danych. Specjalizuje się w narzędziach Business Intelligence, budowie hurtowni danych oraz wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań CRM. Dzięki doświadczeniu i zaawansowanym narzędziom, NewDataLabs przekształca surowe dane w konkretne wnioski, które wspierają podejmowanie trafnych decyzji biznesowych. Dzięki zaangażowaniu i kompetencjom firma została doceniona tytułami partnerskimi: Premier Reseller Tableau Partner, Salesforce Partner, Microsoft Solutions Partner oraz Snowflake Services Partner Select. Firma wspiera klientów na każdym etapie – od przygotowania i integracji danych, przez automatyzację raportowania, aż po wdrożenie systemów CRM i analityki w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i rozwiązań chmurowych, dane stają się dostępne i użyteczne „zawsze, wszędzie, w dowolny sposób”. NewDataLabs zgromadziła unikalny zespół wysokiej klasy Konsultantów, którzy oferują wsparcie kompleksowe jak i indywidualne. Współpracuje z organizacjami z różnych branż: finansów, produkcji, edukacji, farmacji czy usług, dopasowując rozwiązania do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Wybierając NewDataLabs, zyskujesz partnera, który nie tylko dostarczy technologię, ale także pokaże, jak uczynić dane realnym źródłem przewagi konkurencyjnej. To idealny wybór dla firm, które chcą podejmować decyzje szybciej, pewniej i w oparciu o rzetelne dane.

Odwiedź stronę →

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.

Odwiedź stronę →

Współpraca merytoryczna

Mandarine Biznes2Biznes Di ERP24 ERP-view Fintek Fxmag Gazeta Msp Giełda Eventów Kie Loando MagazynIT.pl Odoserwis.pl Przedsiebiorcy.eu Samodzielnyprzedsiebiorca Solid.Jobs Teoriabiznesu.pl
Call for Papers

Podziel się wiedzą jako prelegent

Szukamy ekspertów gotowych opowiedzieć o realnych wdrożeniach.

Zgłoś prelekcję →
Współpraca

Zostań partnerem

Jesteśmy otwarci na współpracę partnerską przy tej konferencji.

Zostań partnerem →
Przewijanie do góry