BIN 09.2022
Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej bezpieczeństwu w sieci. Spotkanie skierowane jest do kierowników działów IT, oficerów bezpieczeństwa, managerów IT, administratorów sieci i systemów zabezpieczeń oraz wszystkich osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa systemów w firmie.
Zapraszamy również osoby decyzyjne odnośnie zakupów IT ze średnich i dużych przedsiębiorstw, z różnego typu branż: finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacji, usługowej, energetycznej, przemysłowej, z administracji i instytucji publicznych.
PROPONOWANA TEMATYKA:
Zarządzanie bezpieczeństwem informacji
Jak zapewnić bezpieczeństwo danych w usługach w chmurze
Systemy audytu bezpieczeństwa (skanery), systemy kontroli włamań
Oprogramowanie i urządzenia szyfrujące
Zarządzanie tożsamością, kontrola dostępu
Systemy firewall i VPN
Sztuczna inteligencja
Oprogramowanie i systemy antywirusowe
Serwery usług sieciowych
Systemy klastrowe
Bezpieczeństwo i niezawodność systemów baz danych
Polityka bezpieczeństwa
Fizyczne zabezpieczenie infrastruktury systemów o znaczeniu krytycznym
Pamięci masowe i systemy archiwizacji danych
Ciągłość działania, disaster recovery
Zarządzanie bezpieczeństwem urządzeń mobilnych
Bezpieczeństwo transakcji elektronicznych
Agenda
29 września 2022
- 10:00 Rozpoczęcie konferencji
-
10:00
Wraz z wzrostem inflacji poszukujemy możliwości inwestycji - a przestępcy razem z nami.
Karol Wodecki (Standard Chartered) Szczegóły
Po wakacyjnej przerwie omówimy scenariusze przestępstw oraz jak w darmowy sposób ochronić nas przed większością reklam i fałszywych stron nasz dom, firmę, rodzinę.
-
10:35
IDPA - Integrated Data Protection Appliance - backup kompletny All In One
Radosław Janka (AB) Szczegóły
Czym jest IDPA i w jaki sposób pomoże uchronić nasze dane przed utratą? Co zyskujemy decydując się na to rozwiązanie i w czym jest ono lepsze od rozwiązań klasycznych?
- 11:10 SolarWinds - Spójne monitorowanie i automatyczne reagowanie jako podstawa polityki bezpieczeństwa - Bartłomiej Kilanowicz, Adam Piętak (Ascomp) Złożoność IT od lat rośnie w bezprecedensowym tempie co powoduje, że zarządzanie infrastrukturą informatyczną w każdej firmie to niezwykle skomplikowany proces. Żeby prawidłowo realizować takie zadanie, trzeba zautomatyzować wiele projektów, a co więcej - do minimum ograniczyć ryzyko błędu. Odpowiedzią na wyzwania związane z utrzymaniem wysokowydajnej i wysoce dostępnej infrastruktury IT może być rodzina produktów SolarWinds które wspierają klientów z różnych branż, niezależnie od typu, wielkości lub złożoności infrastruktury IT, w monitorowaniu i zarządzaniu wydajnością ich środowisk IT, zarówno w modelu on-premise, w chmurze, jak i w modelach hybrydowych.
-
11:45
Ciągłość biznesowa z NetApp Metrocluster
Łukasz Grzesiak (Arrow ECS) Szczegóły
Nowoczesne systemy informatyczne wymagają niezawodności. Coraz więcej uwagi zwraca się także na ciągłość biznesową i automatyzmy w systemach bezpieczeństwa. W trakcie tej prelekcji, zostaną przedstawione rozwiązania typu „Metrocluster”, które gwrantują użytkownikom automatyczne przełączanie między systemami Storage w przypadku awarii całego DataCenter czyli gwarantujące tzw. Ciągłość Biznesową.
-
12:20
Bezpieczna, pewna i kontrolowana kopia zapasowa danych czyli jak Metallic od Commvault pozwala obniżyć ryzyko utraty informacji w instytucjach
Janusz Mierzejewski (Commvault) Szczegóły
System kopii zapasowej mimo swej dojrzałości i obecności w większości firm w Polsce nadal rodzi pytania w zakresie zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem, kradzieżą danych czy uszkodzeniem tego jedynego i kluczowego zabezpieczenia informacji firmowych. W ramach prelekcji eksperci z Commvault przedstawią jak zarządzany system kopii zapasowej w formie usługi pozwala zabezpieczyć firmy na wypadek ataków ransomware, utraty danych i awarii systemów kluczowych redukując jednocześnie ryzyka i odpowiedzialności za utrzymanie systemu backupu. Poruszone zostaną także kwestie wydajności i niezawodności takiej usługi w obliczu nowych form zagrożeń wewnętrznych i z poza sieci firmowej oraz innowacyjności w ochronie danych on-premise oraz z chmur publicznych.
-
12:55
Bezpieczny i niezawodny. Statlook – system idealny na czasy kryzysu
Marcin Pera (Statlook) Szczegóły
W niepewnych czasach, wymagających szczególnego zwracania uwagi na bezpieczeństwo i optymalizację kosztów, proponujemy Państwu oprogramowanie, które spełni obie te kluczowe potrzeby. Statlook pomoże Państwu skutecznie zarządzać wszelkimi zasobami IT, ułatwi zadbanie o legalność oprogramowania i porządek w licencjach oraz zapewni łatwe i przyjazne narzędzie do Helpdesku. Co więcej, monitoring użytkowników ochroni przed zagrożeniami płynącymi z Internetu, pozwoli na ograniczenie podłączania urządzeń przenośnych do sprzętu firmowego oraz zwiększy dyscyplinę użytkowników.
-
13:20
Kopie zapasowe w kontekście zapewnienia ciągłości działania organizacji
Łukasz Walicki (Ekspert niezależny) Szczegóły
Każda organizacja zdaje sobie sprawę z konieczności wykonywania regularnych kopii zapasowych najważniejszych danych. Ale czy "backup" jest wystarczającym zabezpieczeniem ciągłości działania mojego biznesu? Czy wszystkie kluczowe dane są zabezpieczone - nie tylko na wypadek odtworzenia po awarii, ale też powrotu do stanu sprzed jakiegoś czasu? Podczas wykładu spróbujemy przyjrzeć się najlepszym praktykom wykonywania kopii zapasowych w kontekście elastyczności działania organizacji i systemów IT.
-
13:55
Bezpieczeństwo transakcji elektronicznych bez słowa o SSL, TLS
Konrad Płachecki (Biuro Informacji Kredytowej) Szczegóły
Niewiele osób zastanawia się po co bankowi tyle jego zgód przed uruchomieniem bankowości elektronicznej. Jeszcze mniej osób czyta, czego te zgody dotyczą, dlatego warto pokazać, jak banki wykorzystują te dane, aby chronić nasze transakcje. Jak zbudowane są nowoczesne systemy antyfraudowe, które obecnie funkcjonują już jako systemy cyberbezpieczeństwa? Jaką rolę w tych systemach odgrywa biometria behawioralna?
- 14:30 Zakończenie konferencji
Prelegenci
Inżynier Wsparcia Sprzedaży w AB S.A. z obszaru rozwiązań Dell Technologies
Pracę w branży zaczynał ponad 20 lat temu, budował swoje doświadczenie pełniąc na przestrzeni lat różne funkcje od administratora systemów bankowych, poprzez inżyniera systemowego, aż po pełnioną przez wiele lat rolę architekta systemów informatycznych i inżyniera wsparcia sprzedaży. W 2009 roku uzupełnił swoją edukację o dyplom z zarządzania projektami zdobyty na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, zdobytą wiedzę czynnie wykorzystuje przy prowadzonych przez siebie projektach informatycznych.
Specjalista ds. marketingu i PR
Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu wyniesione z sektora prywatnego i publicznego. Od lat zajmuję się współtworzeniem wielu projektów i produktów, także w branży IT.
Staram się być na bieżąco z nowinkami w świecie muzyki, filmu, spraw społecznych i technologii.
CERT Team Leader w Departamencie Bezpieczeństwa BIK
Od ponad 12 lat związany z bezpieczeństwem. Początkowo jako architekt systemów bezpieczeństwa operatorskich sieci telekomunikacyjnych wdrażał w Orange Polska system ochrony przed atakami DDoS. Zdobył także doświadczenie z obszaru cyber crime jako architekt systemu Cyber Fraud Detection w Biurze Informacji Kredytowej. Obecnie zarządza Zespołem Cyberbezpieczeństwa i jest liderem zespołu CERT Grupy BIK w Biurze Informacji Kredytowej.
W firmie, odpowiedzialny za koordynacje pentestów wewnątrz banku czyli white hat hacking. Prywatnie pasjonat bezpieczeństwa internetowego, polityki międzynarodowej, elektroniki, off-roadu oraz literatury szpiegowskiej.
Inżynier systemów sieciowych w ASCOMP S.A.
Wysokokwalifikowany specjalista-praktyk rozwiązań SolarWinds, Palo Alto Networks oraz Qualys. Fascynat aplikacji monitorujących infrastrukturę IT oraz wykrywających podatności, specjalizujący się również w konfiguracji firewalli. Prywatnie zapalony fotograf, płynnie łączący zamiłowanie do piękna z analitycznym podejściem do szczegółów.
Konsultant rozwiązań Storage
Z branżą informatyczną związany od 22 lat, z branżą storage ponad 17 lat. Od początku kariery związany z firmami dystrybucyjnymi, gdzie odpowiadał za handel szeregiem produktów, w tym: NetApp, Sun Microsystems, HDS, Quantum, Symantec, VMware oraz HUAWEI. Obecnie nadal pracuje z rozwiązaniami IT takimi jak Exagrid, CISCO, Microsoft, Supermicro oraz NetApp.
Pracował w DataCenter Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego na stanowisku Administratora Systemów Informatycznych, gdzie odpowiadał za utrzymanie środowiska VMware, VMware vCloud Director, systemów Microsoft oraz systemów archiwizacji danych.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. Swoją ponad 10 letnią karierę w branży IT rozpoczął w Wydawnictwie Forum w Poznaniu, gdzie piastował stanowisko Administratora. Równolegle rozwijał swoje umiejętności trenerskie, prowadząc szkolenia informatyczne w Action Centrum Edukacyjnym . W latach 2009-2014 pracował na stanowisku Administratora w Solaris Bus&Coach S.A., gdzie odpowiadał za utrzymanie systemów Windows, Linux i baz danych. Doświadczony wdrożeniowiec, pasjonat technologii Cloud oraz szeroko pojętej wirtualizacji.
Inżynier wsparcia sprzedaży w Commvault
Od marca 2022 odpowiada za produkty z rodziny Metallic wspierając klientów i kanał sprzedaży w Polsce. Ponad 15 letnie doświadczenie zawodowe zdobywał w takich firmach Symantec, Veritas, Samsung, Cisco, Fujitsu czy Broadcom specjalizując się w technologiach zarządzania i ochrony danych a także cyber-bezpieczeństwa. Jako absolwent Polish Open University na kierunku Zarządzania Biznesem i inżynier z zamiłowania, w zbalansowany sposób łączy umiejętności techniczne z wiedza biznesowa doradzając klientom na każdym etapie procesu wdrażania rozwiązań w firmie.
Sponsorzy i partnerzy
Sponsorzy
Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Odwiedź stronę →Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Odwiedź stronę →Podziel się wiedzą jako prelegent
Szukamy ekspertów gotowych opowiedzieć o realnych wdrożeniach.
Zgłoś prelekcję → WspółpracaZostań partnerem
Jesteśmy otwarci na współpracę partnerską przy tej konferencji.
Zostań partnerem →








