10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Bezpieczeństwo pracy zdalnej

- dr inż. Adrian Kapczyński (Politechnika Śląska)

W trakcie prelekcji przedstawione zostaną wyzwania, dobre praktyki oraz rozwiązania informatyczne umożliwiające bezpieczną pracę zdalną.

10:35 - 11:05

Infrastruktura audiowizualna i wideokonferencyjna – krytyczny element współczesnych uczelni?
Standardy i przykłady na podstawie zachodnich wzorców.

- Kamil Wołczyński (A+V)

11:10 - 11:40

Edukacja w chmurze, czyli jak wykorzystać potencjał usług chmurowych w sektorze edukacyjnym

- Tomasz Stojek (Senetic), Piotr Blonkowski (Tech Data), Kamil Kozioł (Andersen)

W trakcie prezentacji nasi prelegenci przybliżą temat rozwiązań chmurowych. Rozprawimy się z mitami dotyczącymi przechowywania danych w chmurze oraz pokażemy konkretne przykłady zastosowania chmury w sektorze edukacyjnym. 

11:45 - 12:15

Technologia do badania bezpieczeństwa aplikacji – praktycznym narzędziem edukacyjnym dla Uczelni. Sposoby badania podatności   aplikacji (SAST i DAST) przy użyciu sprawdzonych rozwiązań Micro Focus Fortify  
 - (Yaroslav Popov Micro Focus), (Janusz Sawicki – Micro Focus) / Exclusive Networks Poland

Prezentacja rzeczywistego wykorzystania Fortify SAST i DAST 
Fortify Academic Program dla Uczelni i współpraca z Micro Focus

12:20 - 12:40

20 lat bezpiecznego IT na uczelni. Statlook jako narzędzie wspierające zarządzanie zasobami IT, helpdesk i monitoring użytkowników

- Marcin Pera (Statlook)

Poszukujesz rozwiązania, które pozwoli zdalnie zarządzać sprzętem, oprogramowaniem i licencjami? Chcesz zadbać o bezpieczeństwo zarządzania danymi osobowymi? A może poszukujesz elektronicznego rozwiązania dla obowiązującej od grudnia dyrektywy o Sygnalistach? Statlook od 20 lat po profesorsku rozwiązuje problemy związane z powyższymi zagadnieniami. Skutecznie usprawnia zarządzanie dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami urządzeń ułatwiając pracę administratorom i zwiększając zadowolenie wszystkich użytkowników - od władz uczelni, wydziałów, katedr i instytutów, pracowników naukowych, przez administrację, aż po studentów

12:45 - 13:15

Kiedy system IT jest bezpieczny

- Rafał Trzaska (Politechnika Wrocławska)

Autor na bazie swoich doświadczeń przedstawi jak realizować bezpieczeństwo systemów IT.

13:20 - 13:50

Kształcenie zdalne dorosłych w dobie pandemii. Rozwiązania przyjęte w Uczelni Nauk Społecznych

- Anna Wierucka (Uczelnia Nauk Społecznych)

Przedstawienie rozwiązań przyjętych w trybie zwykłym realizacji zajęć akademickich oraz tych wynikających z trybu szczególnego po wprowadzeniu stanu pandemii. Modelowanie wprowadzonych zmian i dostosowanie do potrzeb studentów i dydaktyków. Etap szkoleniowy. Bariery w kształceniu zdalnym.

13:55 - 14:25

Czy uczenie się można poczuć? Podnoszenie efektywności procesu uczenia się w środowisku cyfrowym.

- dr Stefan Nowicki (Uniwersytet Wrocławski)

Coraz częściej cyfrowe rozwiązania proponowane uczelniom przedstawiane są jako wspierające edukację, zarówno w wymiarze instytucjonalnym jak i uczenia się przez całe życie. Jednym z argumentów jest dobra opinia na temat tych rozwiązań ze strony użytkowników końcowych, ze szczególnym uwzględnieniem osób uczących się. W prezentacji postaram się pokazać związek pomiędzy opinią użytkowników a efektywnością procesu uczenia się oraz omówić te funkcjonalności aplikacji oraz środowisk LMS, które w sposób szczególny pomagają osiągnąć wysoką jakość kształcenia.

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

10 marca 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W UCZELNIACH

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji uczelni  wyższych. Firmy IT przedstawią swoje rozwiązania, które usprawnią zarządzanie oraz podniosą poziom innowacyjności uczelni. Wykłady poprowadzą również eksperci, którzy opowiedzą o ciekawych przypadkach, wdrożeniach i nowych trendach. Jakie systemy wybrać? Czym się sugerować? Jakie wyzwania stoją przed działami IT uczelni wyższych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszą uczestnicy kolejnej edycji konferencji marki GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

  • systemy wspomagające zarządzanie, rekrutację oraz pracę dziekanatu

  • systemy finansowo – księgowe, kadrowo – płacowe

  • systemy antyplagiatowe

  • biblioteka on-line

  • nauka na odległość e-learning

  • egzaminowanie on-line

  • elektroniczna legitymacja studencka

  • elektroniczny obieg dokumentów

  • informatyzacja uczelni wyższych w świetle prawa

  • projekty unijne realizowane na uczelniach

  • rozdzielenie środków unijnych w budżecie uczelni

  • bezpieczeństwo uczelnianych sieci informatycznych

  • motyw sztucznej inteligencji

  • ochrona danych osobowych w świetle RODO

  • przepływ informacji

  • zarządzanie kapitałem ludzkim

  • konsultacje on-line

  • kioski informatyczne – dostęp do dokumentów on-line

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

  • przedstawicieli władz uczelni, wydziałów, instytutów i katedr

  • nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych 

  • kierowników komórek informatycznych

  • specjalistów ds. zarządzania jakością

  • informatyków

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane uczelniom wyższym, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

ANDERSEN to międzynarodowe stowarzyszenie firm doradczych i kancelarii prawnych skupiających ponad 9 000 specjalistów, w ponad 230 lokalizacjach na świecie. Jako ANDERSEN W POLSCE tworzymy zespół blisko 120 doświadczonych adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, ekonomistów i księgowych, oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, obsługę w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy. Nasze biura znajdują się w Warszawie, Katowicach i Toruniu.
A+V Sp. z o.o. wspiera uczelnie, doradzając w zakresie zwiększenia jakości kształcenia poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii audiowizualnych i wideokonferencyjnych. Eksperci pomagają dobrać odpowiednie rozwiązania dla uczelni, które dedykowane są do prowadzenia zajęć w trzech trybach: hybrydowym, w pełni stacjonarnym oraz w pełni zdalnym. A+V stworzyło własny standard audiowizualny i wideokonferencyjny dla uczelni, który zawiera opis funkcjonalności sal, wyposażenie oraz korzyści płynące w dostosowaniu infrastruktury AV do zajęć hybrydowych. Eksperci A+V posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów dla uczelni oraz liczne certyfikaty potwierdzające znajomość najnowocześniejszych technologii w branży.
A+V wspiera firmy i pracodawców, doradzając w kwestiach tworzenia elastycznych i nowoczesnych miejsc pracy. Na podstawie analizy potrzeb organizacji, eksperci dobierają optymalne rozwiązania i przeprowadzają klientów przez proces wdrożenia technologii audiowizualnych i wideokonferencyjnych. Hybrydowy system pracy wymaga najlepszej jakości rozwiązań, które umożliwią naturalną i sprawną komunikację, a także poprawią jakość współpracy między pracownikami. Dlatego firma A+V działa na sprawdzonych systemach i spójnych standardach, które pozwalają stworzyć efektywną infrastrukturę audiowizualną. Działania ekspertów A+V poparte są wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów biznesowych m.in. w sektorze bankowym.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Micro Focus to jeden z największych na świecie dostawców oprogramowania dla przedsiębiorstw. Dostarczamy technologię o znaczeniu krytycznym i usługi pomocnicze, które pomagają tysiącom klientów na całym świecie zarządzać podstawowymi elementami IT ich działalności, aby mogli jednocześnie działać i przekształcać. Nasze główne obszary działania koncentrują się na: Application Modernisation & Connectivity Application Delivery Management IT Operations Management Information Management & Governance CyberRes Nasz szeroki zestaw technologii dla bezpieczeństwa, operacji IT, dostarczania aplikacji, zarządzanie, modernizacja  i analityka zapewniają innowacyjne rozwiązania, które mogą chronić to, co najważniejsze poprzez wykrywanie cyberprzestępców, reagowanie na zaawansowane zagrożenia i odzyskiwanie z atak, tak jak ich operacje przebiegają dzisiaj. Więcej  informacji – zapraszamy na stronę https://www.microfocus.com/en-us/cyberres
Senetic powstał w 2009 roku w Polsce, od samego początku dążąc do międzynarodowej ekspansji. Pierwszy zagraniczny oddział otworzyliśmy w 2010 roku, w Wielkiej Brytanii, a w kolejnych latach systematycznie poszerzaliśmy obszar działania o kolejne kraje. Obecnie mamy 27 spółek na całym świecie i prowadzimy sprzedaż w 151 krajach. Jesteśmy wiodącym dostawcą najwyższej klasy urządzeń sieciowych, serwerowych, oprogramowania i sprzętu IT dla małych i średnich firm. Specjalizujemy się także w dostarczaniu usług chmurowych Microsoft dla biznesu: Office 365, Azure oraz SharePoint oraz w rozwiązaniach do Wirtualizacji i Backupu – Vmware i Veeam Nieustannie rozwijamy nasze kompetencje, a nasi specjaliści chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z Klientami. Wspieramy nie tylko na etapie wyboru odpowiedniego sprzętu czy oprogramowania, nasz zespół inżynierów jest gotowy wdrożyć zakupione rozwiązania i wspierać naszych klientów w utrzymaniu infrastruktury.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności