09:00

Rozpoczęcie konferencji

09:00 - 09:30

Zintegrowane zarządzanie produkcją z wykorzystaniem systemów ERP, automatyzacji i analizy danych

- Tomasz Kosicki (Konsultant firm przemysłowych ds. optymalizacji procesów biznesowych oraz automatyzacji)

Nowoczesne zarządzanie produkcją łączy wykorzystanie systemów ERP z zaawansowanymi technologiami IT, aby efektywnie zarządzać procesami. Automatyzacja i robotyzacja w produkcji przy wsparciu tych systemów zwiększają wydajność procesów produkcyjnych. Równocześnie analiza big data i analiza predykcyjna odgrywają kluczową rolę, umożliwiając monitorowanie i optymalizację procesów w czasie rzeczywistym, prognozowanie awarii oraz podejmowanie decyzji opartych na danych, co zwiększa konkurencyjność i efektywność firm.

09:35 - 10:05

Centralizacja procesów to przyszłość efektywnych przedsiębiorstw produkcyjnych

- Mariusz Lęcznar, Karol Floriańczyk (Ideo/Logito)

  • Jak budować strategię digitalizacji w organizacji i od czego zacząć?
  • Dlaczego centralizacja procesów jest tak istotna?
  • Wsparcie technologii low-code / no-code i AI w automatyzacji celem nadążania za zmianami, rynkiem i  bezpieczeństwem

10:10 - 10:40

Zapewnienie ciągłości działania aplikacji krytycznych firm produkcyjnych dzięki IBM Instana oraz IBM Turbonomic

- Małgorzata Oleś-Filiks, Piotr Ostrowski (Tecna), Pavel Arno (IBM)

Omówimy dwa przypadki na styku kompetencji specjalistów od infrastruktury oraz wsparcia aplikacji biznesowych:
1. Jak zapewnić wysoką dostępność środowiska aplikacyjnego?
Opowiemy jak IBM Instana w sposób automatyczny pomaga śledzić parametry całego stosu technologicznego aplikacji, śledząc całą sesję użytkownika od przeglądarki do bazy danych, dzięki czemu dokładnie wiemy co dolega naszej aplikacji i jaka jest recepta na jej uleczenie.
2. Aplikacja działa, ale koszty utrzymania środowiska są zbyt wysokie?
Zaprezentujemy, jak IBM Turbonomic pozwala zarządzać alokacją zasobów i kosztami infrastruktury On Prem i w chmurze w sposób świadomy.

10:45 - 11:15

Od planu do realizacji: Budowa wydajnej sieci bezprzewodowej w hali produkcyjnej

- Krzysztof Osmałek, Marcin Biały (Grandmetric)

Efektywna i bezpieczna komunikacja bezprzewodowa w dobie trendów związanych z modelem Fabryki 4.0 jest kluczowa dla płynności operacji także w halach przemysłowych. Nasze wystąpienie rzuci światło na wyzwania, kompleksowe podejście do projektowania i implementacji sieci bezprzewodowych w tych specyficznych, wymagających środowiskach. Skupimy się na procesie planowania, doboru sprzętu oraz metodach zabezpieczania sieci, by zapewnić efektywność operacyjną i bezpieczną łączność na produkcji.

11:15 - 11:45

ELO nie tylko do pracy biurowej - również w produkcji!

- Elke Schoenemann (ELO Digital Office)

Systemy zarządzania treścią w przedsiębiorstwie (ECM), oferują doskonałe warunki dla cyfrowego połączenia ludzi, maszyn i procesów przemysłowych. ELO ECM Suite może być sercem Państwa biura, ale również zapewnić optymalizację procesów, bezpieczeństwo i całościowe zarządzanie informacjami bezpośrednio w miejscu produkcji. Przechowywanie plików produkcyjnych w bezpiecznym, centralnym miejscu zgodnie z wymogami prawnymi - z ELO ECM Suite.

11:50 - 12:20

Platformy low-code – klucz do efektywnych procesów w firmach produkcyjnych

- Milena Kamińska (VSoft)

Podczas prezentacji skupimy się na tym, jak wesprzeć procesy wewnętrzne w firmach produkcyjnych – które nie zawsze bezpośrednio dotyczą samej produkcji. Opowiemy o korzyściach płynących z zastosowania technologii low-code – rozwiązania, które przynosi wartość nie tylko działom IT, ale całej organizacji. Przedstawimy case studies i na ich przykładach pokażemy jak innowacyjne technologie mogą pomóc firmom produkcyjnym w efektywnym przejściu na nowoczesne modele zarządzania.

12:25 - 12:45

Przewidywanie awarii maszyn metodami wibroakustycznymi z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

- dr inż. Dariusz Mazur (Madar)

Postawiono hipotezę, iż  wibracje maszyn odzwierciedlają ich stan działania. Jeżeli wprawne ucho na podstawie dźwięku  jest w stanie wykryć nieprawidłowości w działaniu maszyny  to system AI również powinien. Maszyny produkcyjne powinny podlegać ciągłemu monitoringowi, który pozwoli na wczesne wykrycie anomalii zanim wystąpi awaria. W kontekście przewidywania awarii, maszynę można monitorować jako całość a nie poszczególne jej składowe (jak wirniki, pasy transmisyjne itp.) Każda maszyna emituje drgania – dźwięki, również niesłyszalne dla ludzkiego ucha, które tworzą obrazy wibroakustyczne. Jesteśmy w stanie nauczyć system informatyczny AI, które obrazy z danej maszyny są prawidłowe, a z wykorzystaniem ciągłego monitoringu przewidywać nieprawidłowości w działaniu maszyn na tak wczesnym etapie, że człowiek nie jest w stanie ich wykryć. Tak powstał system Metium.

12:50 - 13:10

Inaxon – IoT w służbie biznesu. Jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo i wzrost efektywności?

- Arkadiusz Jakimiuk (FCA)

Inaxon oferuje zaawansowane rozwiązania IoT, zapewniając całodobową ochronę operacyjną. System ten monitoruje i analizuje dane w czasie rzeczywistym, aby zapobiegać zagrożeniom, wspierać bezpieczeństwo oraz niezawodność działania. Inaxon to także monitoring mediów, takich jak woda, ciepło i energia elektryczna, co pozwala na efektywne zarządzanie ich zużyciem. Rozwiązanie Inaxon znajduje zastosowanie w produkcji, przemyśle drzewnym, energetyce, medycynie i innych sektorach, gdzie pomiar kluczowych elementów działania biznesu może przynieść wymierne korzyści. Dowiedz się więcej na prelekcji.

13:15 - 13:35

Statlook, czyli zarządzanie zasobami IT, cyberbezpieczeństwo i kanał zgłoszeń dla sygnalistów w jednym narzędziu!

- Marcin Pera (Statlook)

Poszukujesz rozwiązania, które pozwoli zdalnie zarządzać sprzętem, oprogramowaniem i licencjami? Próbujesz zautomatyzować różne procesy w swojej firmie? Chcesz zadbać o bezpieczeństwo zarządzania danymi osobowymi? A może poszukujesz elektronicznego rozwiązania do ustawy o ochronie sygnalistów?
Statlook od ponad 20 lat rozwiązuje problemy związane z powyższymi zagadnieniami. Skutecznie usprawnia zarządzanie dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami urządzeń ułatwiając pracę administratorom i zwiększając zadowolenie wszystkich użytkowników - od właścicieli, menedżerów, administratorów, zespołów supportu aż po szeregowych pracowników. Pozwala na szybkie, łatwe, zdalne niesienie pomocy użytkownikom oraz pomaga zabezpieczyć wrażliwe dane.

13:40 - 14:10

Jak wykorzystać metodologie LEAN w IT/wdrożeniach systemu/budowaniu zespołu IT w firmie produkcyjnej?

- Angelina Romowska (Good Food Products)

Prelekcja skupia się na procesie tworzenia działu odpowiedzialnego za wdrażanie systemów, który ściśle współpracuje z biznesem i stosuje podejście Lean. Wykład przedstawia szczegółowy opis, jak zespół zajmujący się implementacją systemów może efektywnie realizować swoje zadania, pozostając jednocześnie w bliskiej relacji z innymi działami firmy. 

14:15 - 14:45

Jak dział IT może pomóc biznesowi? Przywództwo projektowe dla informatyków

- Marek Kowalczyk (Mandarine Project Partners)

14:50

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

5 grudnia 2024


Godzina:  09:00

ONLINE

IT W PRODUKCJI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Konferencja "IT w Produkcji" to wydarzenie dedykowane profesjonalistom z branży przemysłowej, które skupia się na zastosowaniu nowoczesnych technologii informacyjnych w procesach produkcyjnych. 
Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji ekspertów oraz zyskać praktyczną wiedzę na temat nowoczesnych technologii informatycznych, które wspierają efektywność i innowacyjność w produkcji. Tematyka konferencji obejmuje m.in. automatyzację procesów, technologie IoT, big data w zarządzaniu produkcją oraz cyfryzację i transformację przemysłową. Konferencja oferuje również sesje Q&A, dając uczestnikom możliwość zadawania pytań i dzielenia się doświadczeniami. To doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania kontaktów oraz wymiany pomysłów na przyszłość przemysłu. 

PROPONOWANA TEMATYKA:

  • Znaczenie technologii informatycznych w nowoczesnych procesach produkcyjnych
  • Wykorzystanie systemów ERP i CRM w zarządzaniu produkcją
  • Automatyzacja i robotyzacja w produkcji przy użyciu technologii IT
  • Analiza danych w produkcji - rola big data i analizy predykcyjnej
  • Cyberbezpieczeństwo w przemyśle - jak chronić sieć produkcyjną przed atakami cybernetycznymi
  • Innowacje w produkcji - case studies i zastosowanie nowych technologii
  • Internet rzeczy (IoT) w produkcji - monitorowanie oraz optymalizacja procesów produkcyjnych
  • Zapewnienie ciągłości produkcji dzięki technologii IT - zarządzanie ryzykiem i problemami technicznymi
  • Zastosowanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w produkcji
  • Przyszłość produkcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

  • Przedsiębiorców z branży produkcyjnej, zainteresowanych wykorzystaniem technologii informatycznych w swoich procesach produkcyjnych.
  • Specjalistów z dziedziny IT zajmujących się implementacją rozwiązań technologicznych w firmach produkcyjnych.
  • Osób zajmujących się tematyką związaną z zastosowaniem technologii informatycznych w produkcji.

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dla sektora produkcji, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNER

FIRMY UCZESTNICZĄCE

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

ELO Digital Office rozwija i sprzedaje wysokiej jakości oprogramowanie do zarządzania dokumentami, archiwizacji cyfrowej i obiegiem dokumentów. ELO® obejmuje całe spektrum zarządzania treścią w przedsiębiorstwach (Enterprise-Content-Management (ECM)).Firma ELO Digital Office została wyodrębniona w 1998 roku z grupy Louis Leitz jako samodzielny podmiot z siedzibą w Stuttgarcie i stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem posiadającym swoje oddziały w Europie, Ameryce Południowej, Azji i Australii. Gęsta sieć partnerów systemowych opiekuje się ponad 750.000 miejsc pracy pod ELO na świecie. Ponadto ELO utrzymuje wiele partnerstw technologicznych z producentami oprogramowania i sprzętu.
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów branży ICT. Od wielu lat aktywnie kształtujemy polski rynek światłowodowy, wprowadzając na niego autorskie i innowacyjne rozwiązania.
Zapewniamy firmom komunikację i prawidłowe działanie systemów IT, a także zabezpieczamy je najlepszymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami. W ramach naszych usług projektujemy i wdrażamy sieci lokalne, rozlegle geograficznie i Wi-Fi, zapewniamy bezpieczeństwo danych, a także projektujemy wydajne centra Data Center i skuteczne systemy odzyskiwania danych. Wszystko to ze wsparciem certyfikowanych inżynierów oraz managerów projektów. Wyposażamy firmy w produkty i technologie, których nie widać gołym okiem, a które pozwalają im zapobiegać przestojom czy wręcz działać sprawnie nawet w przypadku awarii. Prowadzimy audyt infrastruktury IT oraz OT, rozwiązujemy problemy techniczne, dostarczamy sprzęt, projektujemy rozwiązania, instalujemy, konfigurujemy i nieraz zarządzamy tą infrastrukturą operacyjnie. Dlatego nasi klienci nie muszą mieć rozbudowanych działów IT, żeby zwiększać swoje bezpieczeństwo. To my bierzemy odpowiedzialność za realizację projektu. Firma posiada siedzibę w Poznaniu oraz oddział w Nowym Jorku. Współpracuje z największymi dostawcami sprzętu sieciowego na świecie, w tym Cisco, IBM, Paloalto, Dell. Od kilku lat jest regularnie notowana na liście Diamentów Forbesa i Gazel Biznesu.
Ideo Software to zespół specjalistów, który pomaga firmom rozwinąć skrzydła w cyfrowym świecie. Realizujemy różnorodne, innowacyjne projekty dla klientów z całego świata. LOGITO jest platformą low-code usprawniającą i automatyzującą procesy związane z obiegiem dokumentów w firmie. Za pomocą technologii low-code / no-code oraz AI możliwe jest zautomatyzowanie dowolnych procesów biznesowych. Dotyczy to zarówno nowych procesów, jak i modyfikacji istniejących. Budowa ich poprzez modelowanie, testowanie i wdrożenie, wpływa na bardziej efektywne wprowadzanie zmian w firmie, czego wynikiem jest redukcja kosztów i transparentność danych. Jak wygląda współpraca z nami? Słuchamy i inspirujemy naszych Klientów. Chcemy jak najlepiej poznać potrzeby Twojej firmy oraz ustalić, które obszary wymagają optymalizacji. Podczas wdrażania platformy LOGITO migrujemy dane, integrujemy systemy zewnętrzne oraz szkolimy Twój zespół. Wdrożenie platformy rzadko oznacza koniec naszej współpracy. Z doświadczenia wiemy, że prędzej czy później firmy chcą optymalizować i automatyzować pracę kolejnych działów lub dodawać nowe procesy. W ramach naszej współpracy masz gwarantowaną opiekę po-wdrożeniową.
Madar to polska firma, która od 1991 roku dostarcza rozwiązania informatyczne dla biznesu. Swoje działania od początku skupia wokół tworzenia i wdrażania nowoczesnych rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem, głównie z sektora MŚP i non-profit. W swoim porfolio posiada między innymi system ERP, a od kilku lat tworzy rozwiązania z zastosowaniem sztucznej inteligencji. Aktualnie szczególnie promuje stworzony przez siebie, współfinansowany przez Unię Europejską, autonomiczny system wykrywania awarii w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, metodami wibroakustycznymi , z wykorzystaniem algorytmów inteligentnych sieci neuronowych.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Tecna jest polskim producentem i dostawcą innowacyjnego oprogramowania z zakresu zarządzania procesami biznesowymi, obiegu dokumentów oraz analizy danych. Od ponad 16 lat świadczymy usługi analizy, projektowania, rozwoju i utrzymania systemów informatycznych. Oferujemy własne nowoczesne platformy klasy BPMS, DMS, BI jak również realizujemy projekty w oparciu o rozwiązania naszych partnerów technologicznych. Flagowy produkt Aurea BPM to autorska platforma low-code przeznaczona do projektowania procesów biznesowych oraz budowy aplikacji do ich efektywnej obsługi. Pozwala na szybkie wdrożenie aplikacji wspierającej zarządzanie procesowe według indywidualnych oczekiwań klienta oraz na ciągłe doskonalenie i optymalizację procesów. Firma Tecna jest certyfikowanym partnerem IBM na poziomie Silver Business Partner.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności