09:50

Rozpoczęcie konferencji

09:50 - 10:20

Trendy rozwoju logistyki - analiza zmian potrzeb kompetencji w branży TSL

- Adam Koliński (Wyższa Szkoła Logistyki)

W niniejszej prezentacji zostaną przedstawione aktualne problemy stawiane logistyce, z perspektywy braku kompetencji w tym zakresie. Zostanie również przybliżona analiza gotowości technologicznej polskich przedsiębiorstw do innowacji, a także zidentyfikowane będą kompetencje logistyka w aspekcie cyfryzacji łańcuchów dostaw. Prezentacja zostanie sfinalizowana omówieniem podstawowych filarów kompetencyjnych, zgodnych z trendami rozwoju branży TSL.

10:25 - 10:55

Narzędzia wspierające filozofię ciągłego doskonalenia w procesach logistycznych i łańcucha dostaw. Od mapowania do jego usprawnienia i automatyzacji

- Bartosz Kochanowski (Rhenus Automation) i Pavel Arno (IBM)

Rozpoczynając projekt analizy i usprawnienia procesów logistycznych czy łańcucha dostaw, głównym wyzwaniem jest głęboka wiedza i ich możliwy potencjał optymalizacyjny. Nie możesz zmienić, ulepszyć ani zautomatyzować tego, czego tak naprawdę nie wiesz. Pokażemy jak eksplorować procesy nawet 5x szybciej przy pomocy IBM Process Mining oraz jak je utrzymać w zdrowiu przy pomocy IBM Instana.

11:00 - 11:30

Od planu do realizacji: Budowa wydajnej sieci bezprzewodowej w magazynie

- Marcin Biały i Krzysztof Osmałek (Grandmetric)

Efektywna komunikacja bezprzewodowa jest kluczowa dla płynności operacji w magazynach i halach przemysłowych. Nasze wystąpienie rzuci światło na kompleksowe podejście do projektowania i implementacji sieci bezprzewodowych w tych specyficznych, wymagających środowiskach. Skupimy się na procesie planowania, doboru sprzętu oraz metodach zabezpieczania sieci, by zapewnić  efektywność operacyjną i bezpieczną łączność w magazynie. 

11:35 - 12:05

Jakie procesy warto automatyzować przy pomocy RPA? Przykłady wdrożeń robotów AUTOMADE

- Michał Wolszlegier (AUTOMADE)

Optymalizacja procesów to przedsięwzięcie wymagające dokładnej analizy procesów przeprowadzanych w przedsiębiorstwie a także wyselekcjonowania tych, które mogą zostać przyspieszone i usprawnione. W naszej prezentacji skupimy się m.in. na etapach projektów robotyzacji, jakie procesy są trudne do automatyzacji, korzyściach strategicznych automatyzacji. Przedstawimy również możliwości robotów AUTOMADE w logistyce.

12:10 - 12:40

Ulgi podatkowe w przemyśle i logistyce

- Kamil Stolarski (SMW Legal)

Prelekcja dotyczący ulg podatkowych skierowanych do branży przemysłu i logistyki. Odpowiednie zastosowanie ulg podatkowych może doprowadzić do minimalizacji albo całkowitego niewystąpienia zobowiązania podatkowego. Warto rozważyć, czy nie płacimy większych podatków niż powinniśmy!

Spotkanie przeprowadzi dr Kamil Stolarski, który odpowie na pytania:
•    Czy warto rozważać wdrożenie ulg podatkowych?
•    Z jakich ulg możemy skorzystać?
•    Jakie dane należy zebrać, aby wiedzieć czy przysługują nam ulgi?
•    Od czego zacząć w procesie wdrażania ulg podatkowych?
•    Ile można zyskać?  

12:45 - 13:15

Czy sztuczna inteligencja pomoże nam pozbyć się fizycznych dokumentów z branży logistycznej?

- Jacek Karcz (BLG Logistics Group)

Żyjemy w świecie logistyki zdominowanym przez dwa makrotrendy: Digitalizację i zrównoważony rozwój. Dodatkowo wdrażamy coraz powszechniej narzędzia z zakresu AI. To własnie na tym styku, dobrze wdrożone i wykorzystane praktycznie rozwiązania IT pomogą nam scyfryzować całkowicie łańcuchy dotaw, bo jak ktoś powiedział: „łańcuch dostaw zdigitalizowany w 99% to nadal nie zdigitalizowany łańcuch dostaw”. Czy zatem nadążamy za trendem, czy nadal nie do końca wiemy jak do niego podejść i w pełni wykorzystać potencjał AI w branży logistycznej.

13:20 - 13:50

Problematyka retencji danych: minimalizacja danych jako strategia bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach z sektora logistyki

- Grzegorz Leśniewski i Paweł Markiewicz (Eksperci niezależni)

13:55

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

29 maja 2025


Godzina:  09:00

ONLINE

IT W LOGISTYCE

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Wydarzenie obejmuje tematykę magazynowania, dystrybucji czy transportu. Wykwalifikowani specjaliści i praktycy  przeprowadzą szereg wykładów merytorycznych, a poprzedzą je wykłady produktowe podczas, których firmy IT przedstawią swoje rozwiązania usprawniające procesy zachodzące w firmach transportowych. Jak zoptymalizować łańcuch dostaw i procesy magazynowania? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdą uczestnicy kolejnej edycji konferencji IT w Logistyce GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 

  • WMS (Warehouse Management System), systemy magazynowe
  • Zarządzanie zapasami
  • Prognozowanie popytu
  • Automatyka magazynowa
  • TMS (Transport Management System)
  • Route Planning
  • Systemy Point-of-Delivery
  • Urządzenia IT wspomagające zarządzanie flotą
  • Systemy zamówieniowe
  • Systemy klasy EDI
  • Systemy telepatyczne – nadzorowanie pojazdów i ich parametrów
  • produkcja, magazyn, dystrybucja, transport

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

Przedstawicieli firm z branży logistyki, transportu:

  • Dyrektorów logistyki
  • Kierowników ds. Dystrybucji i Logistyki
  • Kierowników ds. Transportu
  • Kierowników Działu logistyki i zakupów
  • Kierowników Magazynu
  • Kierowników Utrzymania Ruchu
  • Koordynatorów Dostaw
  • Wszystkich osób odpowiedzialnych za logistykę, magazynowanie, dystrybucję czy produkcję

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dla sektora logistyki, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNER

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Jesteśmy zespołem ekspertów specjalizującym się w obszarze automatyzacji. RPA (Robotic Process Automation) i RDA (Robotic Desktop Automation) to nasza pasja. Stworzyliśmy unikalne rozwiązanie robotyczne, umożliwiające automatyzację procesów biznesowych w każdej firmie od korporacji poprzez MŚP, aż po małe organizacje. Dostarczamy naszym Klientom roboty software’owe, które pomagają zautomatyzować powtarzalne zadania biurowe. Oferujemy kompleksową usługę wprowadzenia automatyzacji – analizujemy i audytujemy procesy, wskazujemy te, które warto zrobotyzować, wdrażamy Roboty AUTOMADE, szkolimy pracowników organizacji tak, aby samodzielnie potrafili automatyzować kolejne procesy i generować oszczędności. Tworzymy nową falę robotyzacji z wykorzystaniem unikalnego podejścia do Robotic Desktop Automation. Prostota nagrywania AUTOMADE, w tym łatwość tworzenia i współdzielenia automatyzacji, przenosi robotyzację na zupełnie nowy poziom dostępności dla organizacji i pracowników.
Zapewniamy firmom komunikację i prawidłowe działanie systemów IT, a także zabezpieczamy je najlepszymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami. W ramach naszych usług projektujemy i wdrażamy sieci lokalne, rozlegle geograficznie i Wi-Fi, zapewniamy bezpieczeństwo danych, a także projektujemy wydajne centra Data Center i skuteczne systemy odzyskiwania danych. Wszystko to ze wsparciem certyfikowanych inżynierów oraz managerów projektów. Wyposażamy firmy w produkty i technologie, których nie widać gołym okiem, a które pozwalają im zapobiegać przestojom czy wręcz działać sprawnie nawet w przypadku awarii. Prowadzimy audyt infrastruktury IT oraz OT, rozwiązujemy problemy techniczne, dostarczamy sprzęt, projektujemy rozwiązania, instalujemy, konfigurujemy i nieraz zarządzamy tą infrastrukturą operacyjnie. Dlatego nasi klienci nie muszą mieć rozbudowanych działów IT, żeby zwiększać swoje bezpieczeństwo. To my bierzemy odpowiedzialność za realizację projektu. Firma posiada siedzibę w Poznaniu oraz oddział w Nowym Jorku. Współpracuje z największymi dostawcami sprzętu sieciowego na świecie, w tym Cisco, IBM, Paloalto, Dell. Od kilku lat jest regularnie notowana na liście Diamentów Forbesa i Gazel Biznesu.
Rhenus Automation (Rhenus Digital Workforce Sp. z o.o.), wchodzący w skład koncernu Rethmann jest sprawdzonym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych i doradczych, specjalizującym się w automatyzacji procesów i wsparciu w podejmowaniu decyzji (data driven management). Będąc częścią jednej z największych firm w tej branży w Europie, wspiera zarówno doskonałość operacyjną procesów biznesowych jak i efektywność w obszarze IT. Do pierwszej grupy można zaliczyć: -  wdrożenia automatyzacji procesów (RPA) i tworzenie cyfrowych pracowników mających zastosowanie do nawet 70% wszystkich procesów w organizacji i realizować je w koszcie ok. 3x-5x krotnie taniej. Projekty te są realizowane ze wsparciem technologii partnerskiej IBM. - zautomatyzowane systemy rozpoznania i ekstrakcji danych z każdego typu dokumentu (obraz, skan, itd), wdrażane często wraz z panelami akceptacyjnymi (AIOCR), systemami workflow i wspierającymi robotami. Efekt to nawet 95% większa efektywność (czas/koszt) w stosunku do procesu analogowego.   - wprowadzamy do organizacji technologię IBM Process Mining i IBM Task Mining która wspierając filozofię ciągłego doskonalenia pozwala pokazać procesy takimi jakie są w rzeczywistości (często nieefektywne), odwzorować wybrane procesy w czasie rzeczywistym na diagramach (tzw. cyfrowy bliźniak) czy zobaczyć jak wydawałoby się ten sam proces czy czynność (np. obsługa zamówień, proces sprzedaży czy transportowy) może być różnie realizowany przez zespół firmy (taniej-drożej ; dłużej-krócej, itd.). - wspieramy organizacje na drodze do zrównoważonego rozwoju, raportowania i monitorowania celów ESG. Automatyzujemy całkowicie proces zbierania danych, przetwarzamy i monitorujemy zmiany, jak również wdrażamy systemy do raportowania ESG. Zmniejszamy obciążenie pracowników nawet do 90%, eliminujemy w 100% błędy ludzkie, umożliwiamy 100% audytowalność źródeł danych. Nasza oferta w obszarze IT excellence obejmuje między innymi: - Narzędzia wspierające cyberbezpieczeństwo: IBM QRADAR Security (SIEM) oraz Nessus Tenable (skaner podatności).  - Wdrażamy rozwiązanie IBM Instana które śledzi parametry całego stosu technologicznego (od przeglądarki, przez aplikację i integrację, do bazy danych), oraz IBM Turbonomic który kontroluje alokację zasobów i zapewnia ich dostępność dla aplikacji. - Wspieramy efektywne zarządzanie zasobami IT i zgodnością licencyjną z oprogramowaniem o złożonych regułach licencyjnych (np.: Microsoft, Oracle, SAP, #IBM, Salesforce, Red Hat) dzięki: IBM Flexera oraz IBM Apptio które zapewni widoczność całkowitych kosztów powstania i utrzymania aplikacji oraz zasobów IT.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności