23 listopada 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W ADMINISTRACJI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy na bezpłatną konferencje, której celem jest kompleksowe przedstawienie najnowszych tendencji związanych z informatyzacją polskich urzędów i instytucji administracji publicznej.

Pokażemy konkretne, gotowe rozwiązania. Swoimi doświadczeniami podzielą się także przedstawiciele administracji, którzy na co dzień zajmują się tym obszarem.

 

PROPONOWANA TEMATYKA:

  •  dokument elektroniczny, obieg dokumentów i informacji

  • archiwizacja i składowanie danych

  • bezpieczeństwo danych, ochrona infrastruktury, niezawodność

  • cyfrowe sieci telekomunikacyjne

  • infrastruktura szerokopasmowa

  • przestrzenie cyfrowe

  • e-usługi

  • inteligentne płatności

  • usługi mobilne, inteligentne rozwiązania optymalizujące pracę i funkcjonowanie przestrzeni publicznej

  • rozwiązania chmurowe

  • Smart City

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

  •  szerokiego kręgu odbiorców wykorzystujących technologie informatyczne w polskich urzędach i instytucjach publicznych: przedstawicieli władz gmin, powiatów i województw (prezydentów miast, burmistrzów, naczelników, wójtów), kierowników i dyrektorów działów w jednostkach samorządowych i urzędach centralnych, specjalistów – pracowników administracji państwowej

  • osób odpowiedzialnych za selekcję oraz zakup nowych produktów i technologii; projektowanie, budowę i rozwój systemów informatycznych w urzędach i instytucjach publicznych: szefów departamentów informatyki, kierowników projektów, członków grup projektowych, administratorów systemów

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.


ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane funkcjonowaniu sektora administracji, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Budowanie świadomości cyberbezpieczeństwa w administracji publicznej - case study
- Przemysław Poksiński (CyberSecurity Expert)

Co to jest świadomość cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa informacji, jak jest unormowana i gdzie. Czy podejście techniczne jest wystarczające w ochronie przed wyłudzaniem informacji, atakom na infrastrukturę. Znaczenie modelu KAB (Knowledge, Attitude and Behaviour) w budowaniu właściwych zachowań wśród pracowników.

10:35 - 11:15

Jak zapewnić bezpieczeństwo IT z systemami eAuditor oraz Hyprovision DLP? 
- Sandra Kowalik (BTC)

W nadchodzącym roku wyzwaniem dla działów IT w dalszym ciągu będzie temat bezpieczeństwa cybernetycznego. Konieczne będzie zastosowanie bardziej efektywnych środków w celu zabezpieczenia się przed ewentualnymi wyciekami danych zarówno w przedsiębiorstwach prywatnych, jak i organizacjach sektora publicznego. Narastające zagrożenia oraz ograniczone zasoby ludzkie i finansowe wymagają wykorzystania najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie zarządzania infrastrukturą i bezpieczeństwem IT. Podczas prelekcji zaprezentujemy kluczowe funkcjonalności eAuditor v8 AI i Hyprovision DLP w zakresie cyberbezpieczeństwa:  
-Wskaźniki bezpieczeństwa infrastruktury (SOC). 
- Powiadomienia administracyjne w celu szybkiej reakcji w przypadku potencjalnego zagrożenia.  
- Zdalne i masowe szyfrowanie partycji systemowych i niesystemowych dla SSD/HDD i USB za pomocą MS Bitlocker.
- Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesie klasyfikowania stron internetowych w oparciu o zawartość (treść) strony.
- Bezpieczne zdalne połączenia z komputerami w sieci lokalnej i za NAT z wykorzystaniem technologii webRTC.
- Panel pracownika jako efektywna metoda informowania i szkolenia pracowników.
- Kiosk aplikacji jako metoda bezpiecznego instalowania oprogramowania przez pracowników.
- Wybrane polityki bezpieczeństwa DLP w praktyce.

11:20 - 11:50

Pure Storage: Nowoczesne podejście do Dostępności i Ochrony Danych
- Marcin Kostrzewa (Arrow ECS), Paulina Kania (Benefit IT)

Zapraszamy do zapoznania się z zaawansowanymi technologiami pozwalającymi firmom i instytucjom na efektywne gromadzenie, zabezpieczanie i optymalne wykorzystanie swoich danych. Przybliżymy rozwiązania, które wpływają na poprawę dostępności i bezpieczeństwa danych w erze transformacji cyfrowej.

11:55 - 12:25

Wdrożenie pilotażowego chatbota w Urzędzie Miasta Łodzi
- Wojciech Ciesielski (Urząd Miasta Łodzi)
Prezentacja będzie dotyczyć automatyzacji obsługi mieszkańców w ramach Call Center.

12:30 - 13:00

Metoda automatyzacja odpowiedzi na incydenty dla administracji publicznej
- Jakub Jagielak (Atende)

13:05 - 13:25

Zautomatyzuj zarządzanie zasobami IT. Statlook dla administracji publicznej
- Marcin Pera (Statlook)

Bezpieczeństwo w IT i jednoczesna optymalizacja kosztów – to główne zalety Statlooka. Nasz system gwarantuje wsparcie ochrony wszystkich zasobów IT, pomaga zadbać o aktualność licencji i legalność oprogramowania. Statlook to także świetne rozwiązanie w zarządzaniu pracą zdalną i hybrydową. Dzięki niemu na odległość rozwiążemy problemy zgłaszane przez użytkowników (Helpdesk z autorskim rozwiązaniem połączenia zdalnego). System pozwoli nam w łatwy sposób zablokować niebezpieczne witryny internetowe oraz ograniczyć dostęp jedynie do autoryzowanych urządzeń przenośnych (dysków twardych, pendrivów), a także monitorować bezpieczeństwo pracy użytkownia. Pondto nasze oprogramowanie pomaga skutecznie zarządzać bezpieczeństwem danych osobowych (RODO) oraz wprowadzić prosty w obsłudze, nowoczesny i zgodny z dyrektową unijną wewnętrzny kanał zgłoszeń dla sygnalistów.

13:30 - 14:00

ChatGPT - szansa czy zagrożenie dla administracji publicznej?
- Tomasz Mackiewicz (Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni)
Jak wykorzystać technologię #AI w działaniach administracyjnych. Czy m.in. ChatGPT wyeliminuje pracowników administracji? Czy może skróci kolejki i czas wydawanych decyzji. Dowiedz się więcej o technologii jutra już dziś.

14:05 - 14:35

Sygnaliści w administracji. Jak w prosty sposób spełnić nowy obowiązek regulacyjny
- Katarzyna Abramowicz (Radczyni prawna)
Na organy administracji i organizacje nałożony został nowy obowiązek prawny. Od grudnia 2021 roku organy publiczne i spółki SP powinny spełniać wymagania Dyrektywy UE o zgłaszaniu naruszeń i nieprawidłowości. Jak spełnić nowy obowiązek prawny najmniejszym kosztem?
Agenda:
1) Krótko sygnalistach i ustawie o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa i nowych obowiązkach regulacyjnych
2) Na czym polega prawdziwa poufność treści zgłoszeń i dlaczego email i przyjmowanie zgłoszeń na skrzynkę pocztową nie spełnia tego warunku
3) Jak wybrać szyfrowany system do przyjmowania zgłoszeń od sygnalistów, który myśli za Ciebie
4) Quick Wins, które ułatwiają wdrożenie

14:40 - 15:10

Zamówienia centralne na usługi Publicznej chmury obliczeniowej dla jednostek administracji publicznej
- Alicja Zajączkowska (Centralny Ośrodek Informatyki)
W związku z realizacją Projektu „Wspólna Infrastruktura Informatyczna Państwa” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Działania 2.1 „Wysoka Dostępność i jakość e-usług publicznych” zostały zawarte porozumienia pomiędzy Ministrem Cyfryzacji-Skarbem Państwa a Centrum Obsługi Administracji Rządowej dotyczące realizacji umów ramowych. Na podstawie porozumień Centrum Obsługi Administracji Rządowej  zawarło umowę ramową na dostawę pakietu biurowego w ramach umowy MPSA oraz przeprowadziło postępowanie na oprogramowanie antywirusowe. 
Umowy ramowe dają Jednostkom jako Zamawiającym (czyli w myśl tego porozumienia podmioty, o których mowa w § 6 ust. 1 Uchwały nr 97 Rady Ministrów z dnia 11 września 2019 r. w sprawie Inicjatywy „Wspólna Infrastruktura Informatyczna Państwa”), możliwość zawierania umów wykonawczych i zamawiania oprogramowania wyspecyfikowanego w umowach ramowych. Podczas prelekcji przedstawię korzyści i sposób korzystania z zamówień centralnych na usługi Publicznej chmury obliczeniowej oraz aktualny katalog usług.

15:15 - 15:45

ECDL staje się ICDL jak ta zmiana wpłynie na certyfikat EPP e-Urzędnik

- Paweł Zalewski (Polskie Towarzystwo Informatyczne)
Poruszana tematyka wystąpienia to:

  • Rebranding 2024
  • Zmiana cennika w 2024 roku
  • Zmiany w certyfikacie EPP e-Urzędnik

15:45

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMY UCZESTNICZĄCE

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Atende S.A. to wiodąca, notowana na GPW, grupa technologiczna z ponad 30-letnią historią w realizacji zaawansowanych projektów informatycznych. Grupa specjalizuje się w świadczeniu nowoczesnych usług cyfrowych, integracji sieci i systemów IT oraz komercjalizacji autorskich rozwiązań softwarowych. Koncentrując się na potrzebach klientów, Atende dostarcza usługi z zakresu m.in. budowy sieci, integracji infrastruktury, cyberbezpieczeństwa, migracji do chmury i rozwiązań chmurowych oraz cyfryzacji procesów w oparciu o blockchain – operując w pełnym łańcuchu wartości, od audytu i projektu, poprzez wdrożenie, serwis i utrzymanie, po kompleksowy outsourcing.  W skład grupy kapitałowej dodatkowo wchodzi sześć spółek portfelowych, które dostarczają własne oprogramowanie i usługi IT: Atende Industries tworzy rozwiązania dla inteligentnej energetyki, Internetu Rzeczy oraz Przemysłu 4.0; Phoenix Systems dostarcza własny, unikalny w Europie, otwarty system operacyjny czasu rzeczywistego oraz oprogramowanie dla tzw. Smart Devices; A2 Customer Care dostarcza usługi konsultingowe i programistyczne dla rozwiązań SAP; OmniChip specjalizuje się w projektowaniu zaawansowanych układów scalonych; TrustIT świadczy nowoczesne usługi zdalnego utrzymania i wsparcia IT; Codeshine tworzy na zamówienie oprogramowanie i aplikacje webowe; Cryptomage, który jest  nowoczesną firmą  informatyczną świadczącą usługi   w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz ICT. Więcej informacji: www.atende.pl
Jesteśmy zespołem inżynierów posiadających 12-letnie doświadczenie w zakresie wdrażania zaawansowanych projektów infrastruktury IT zapewniających wysoką wydajność, niezawodność oraz bezpieczeństwo działania dla baz danych i aplikacji. Na podstawie naszej wiedzy merytorycznej i praktycznej opracowujemy rozwiązania infrastruktury informatycznej dla naszych klientów zmierzając do osiągnięcia przede wszystkim Państwa celów biznesowych. Projektujemy, dostarczamy i wdrażamy kompletne rozwiązania infrastruktury informatycznej obejmujące serwery, macierze dyskowe, wirtualizację, klastry wysokiej dostępności, systemy wykonywania kopii zapasowej (backup), archiwizację, sieci komputerowe oraz ich zabezpieczenia.
W BTC Sp. z o. o. zajmujemy się sprzedażą programów informatycznych skierowanych do sektora zarówno publicznego jak i prywatnego. Od ponad 20 lat dostarczamy przedsiębiorstwom i instytucjom rozwiązania technologiczne zapewniające bezpieczeństwo IT, monitorowanie IT oraz kompleksowe zarządzanie infrastrukturą IT. Stale się rozwijamy, tworząc nowe oprogramowania, które ułatwią funkcjonowanie i zarządzanie firm na całym świecie. Nasze technologie są dostosowane do zmieniającego się otoczenia, wykorzystujemy sztuczną inteligencję, która ułatwia naszym klientom osiąganie ich celów biznesowych.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności