Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

IT w Uczelniach, Warszawa

21 kwietnia 2016

Szczegóły

Data:
21 kwietnia 2016

Miejsce

Hotel Courtyard
Żwirki i Wigury 1
Warszawa, mazowieckie 00-906 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.warszawacourtyard.pl/

Organizator

Karina Strojek
Telefon:
600 677 473
Email:
karina.strojek@gigacon.org

Na skróty:

 • O konferencji
 • Agenda
 • Kontakt
 • Firmy
 • Prelegenci
 • REJESTRACJA

  Udział w konferencji jest bezpłatny
  Opłata rejestracyjna dla przedstawicieli firm, posiadających rozwiązania informatyczne dla firm z zakresu zagadnień poruszanych na konferencji – 500 PLN + VAT
  Wypełnienie wszystkich pól jest wymagane

  Adres email (wymagane)

  Imię (wymagane)

  Nazwisko (wymagane)

  Stanowisko (wymagane)

  Nazwa firmy (wymagane)

  Branża (wymagane)

  Decyzyjność (wymagane)

  Miejscowość (wymagane)

  Kod pocztowy (wymagane)

  Ulica (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Zamawiam lunch (wymagane)

  NIP (dla osób zamawiających lunch)

  Skąd dowiedzieli się Państwo o konferencji?

  Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i regulaminem, i ją akceptuję.

  Szanujemy Państwa prywatność. Jeżeli z jakichkolwiek wzgledów nie są Państwo w stanie zaakceptować warunków regulaminu udziału w konferencji a chcieliby Państwo w niej uczestniczyć prosimy o kontakt mailowy: gigacon@gigacon.org

  h2. Warunki uczestnictwa

  *Udział w konferencji jest BEZPŁATNY**
  _Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji._
  *Potwierdzenie uczestnictwa w konferencji wysyłamy na podany podczas
  rejestracji adres e-mail.
  Uczestnikom spotkania zapewniamy przerwę kawową, komplet materiałów
  konferencyjnych, możliwość uczestniczenia w wybranych wykładach.

  Nie zapewniamy posiłków.

  Koszt lunchu wynosi 120 PLN +23% VAT
  *Osoby, które zamawiają lunch podczas konferencji prosimy
  o dokonanie przedpłaty na konto:*
  BAMT Sp. z o.o. Sp. K.
  ul. Płocka 5a
  01-231 Warszawa
  Pełny numer rachunku: 50 1160 2202 0000 0002 5041 8305
  Nazwa banku: Bank Millennium S.A.

  W tytule przelewu prosimy o podanie nazwy konferencji, daty
  oraz imienia i nazwiska uczestnika.

  Potwierdzenie dokonania wpłaty prosimy przesłać na podany niżej
  adres e-mail lub fax.
  Po otrzymaniu kopii dowodu dokonania wpłaty/przelewu, w ciągu 7 dni
  wystawimy fakturę VAT i wyślemy pocztą.

 • CALL FOR PAPERS

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Firma (wymagane)

  Stanowisko (wymagane)

  Konspekt

  p>

  Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i regulaminem, i ją akceptuję.

  Szanujemy Państwa prywatność. Jeżeli z jakichkolwiek względów nie są Państwo w stanie zaakceptować warunków regulaminu udziału w szkoleniu, a chcieliby Państwo w nim uczestniczyć, prosimy o kontakt mailowy: gigacon@gigacon.org

O konferencji

O konferencji

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji uczelni  wyższych. Firmy IT przedstawią swoje rozwiązania, które usprawnią zarządzanie oraz podniosą poziom innowacyjności uczelni. Wykłady poprowadzą również eksperci, którzy opowiedzą o ciekawych przypadkach, wdrożeniach i nowych trendach. Jakie systemy wybrać? Czym się sugerować? Jakie wyzwania stoją przed działami IT uczelni wyższych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszą uczestnicy kolejnej edycji konferencji marki GigaCon.

Proponowana tematyka konferencji:

• systemy wspomagające zarządzanie, rekrutację oraz pracę dziekanatu
• systemy finansowo – księgowe, kadrowo – płacowe
• systemy antyplagiatowe
• systemy biblioteczne
• systemy egzaminowania on-line
• e-learning
• Elektroniczna Legitymacja Studencka
• elektroniczny obieg dokumentów w firmie
• informatyzacja uczelni wyższych w świetle prawa
• projekty unijne
• rozdzielenie środków unijnych w budżecie uczelni
• bezpieczeństwo uczelnianych sieci informatycznych
• motyw sztucznej inteligencji
• ochrona danych osobowych
• przepływ informacji

Konferencja skierowana jest do:

Przedstawicieli uczelni wyższych
– kadry zarządzającej wyższego i średniego szczebla
– specjalistów ds. rozwoju IT
– specjalistów ds. innowacyjności
– informatyków

UDZIAŁ W KONFERENCJI BEZPŁATNY

*opłata rejestracyjna dla przedstawicieli firm posiadających rozwiązania informatyczne z zakresu zagadnień poruszanych na konferencji – 500 PLN + VAT

UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • materiały konferencyjne
 • przerwę kawową
 • możliwość udziału w wybranych wykładach

Dodatkowo w formularzu rejestracji istnieje możliwość zamówienia lunchu podczas konferencji. Koszt: 120 PLN + VAT

Agenda

AGENDA

09:00 – 09:30 Rejestracja uczestników
09:30 – 10:00 Informatyczne wspomaganie kształcenia – Marek Cieciura (Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Warszawie)
W referacie będą omówione różnorodne metody informatycznego wspomagania zdobywania wiedzy, uwzględniające różne metody aktywizacji i możliwe do praktycznie natychmiastowego wykorzystania na różnych platformach sprzętowych, w tym także na urządzeniach mobilnych.
Referat przedstawia ideę opisaną  w http://cieciura.net/wspomaganie/
Przykładowy system wspomagający kształcenie dostępny jest pod adresem: http://cieciura.net/pi/
10:00 – 10:20 WatchGuard – czerwony strażnik sieci Uczelnianej – Marcin Klamra (CCNS)
MSP, szpitale, szkoły, policja, … – wszystkie te organizacje posiadają cenne zasoby informatyczne. Zasoby te powinny być chronione w jednakowy sposób. Bez znaczenia jest wielkość instytucji – znaczenie ma rodzaj chronionych zasobów. W trakcie wystąpienia zaprezentowane zostaną metody rozwiązywania często spotykanych problemów bezpieczeństwa. Rozwiązania WatchGuard są tutaj bezkompromisowe, oferują dla mniejszych organizacji poziom bezpieczeństwa taki sam jak dla klientów Enterprise.
10:20 – 10:40 Rozwiązania VDI  w środowiskach akademickich – korzyści i doświadczenia z wdrożeń – Paweł Chrobak (Advatech Sp. z o.o.)
Popularyzujące się na runku technologie wirtualizacji desktopów (VDI) są bardzo entuzjastycznie przyjmowane w ośrodkach dydaktyczno-szkoleniowych, szczególnie w Uczelniach Wyższych.
Zastosowanie tych rozwiązań pozwala zupełnie zreorganizować  funkcjonowanie sal szkoleniowych i  laboratoriów akademickich a także znacząco obniżyć koszty ich funkcjonowania i utrzymania w wieloletniej perspektywie. Rozwiązania te pozwalają także na zaoferowanie nowych funkcjonalności w procesach dydaktycznych co z kolei pozwala ośrodkom edukacyjnych na poszerzanie oferty dydaktycznej i wzrost własnej konkurencyjności.
10:40 – 11:10 Przerwa kawowa
11:10 – 11:30 Rozwiązania hybrydowe w infrastrukturze IT – Marcin Fryzik (Microsoft)
Microsoft Azure to zaawansowana platforma chmurowa zdobywająca coraz większą popularność w świecie IT. Obejmuje zestaw aplikacji oraz usług pozwalających stworzyć niezawodne i bezpieczne środowiska.  Natywna integracja, elastyczność i gwarancja dostępności to tylko niektóre z cech wyróżniających koncepcję tworzenia rozwiązań Microsoft. Azure umożliwia korzystanie z wielu systemów operacyjnych, języków programowania, struktur, narzędzi, baz danych i urządzeń. Podczas prezentacji zostaną przedstawione korzyści z wykorzystania platformy i podstawowe scenariusze technologiczne.
11:30 – 11:50 Nowoczesny system finansowo-księgowy na Uczelni Wyższej – Monika Pupiec (Kalasoft)
Nowoczesny system finansowo- księgowy to z pewnością system zintegrowany, wspierający najważniejsze procesy występujące w organizacji, pozwalający na uzyskiwanie informacji na bieżąco i niezależnie od miejsca ich powstawania. Dedykacja systemu finansowo-księgowego uczelni wyższej stawia przed jego twórcami dodatkowe wyzwania. W dobie intensyfikacji poszukiwań przez organizacje szkolnictwa wyższego nowych źródeł finansowania rozwiązania wdrażane w uczelniach  nie powinny skupiać się jedynie na wspomaganiu procesów dydaktycznych. Oczekuje się od nich, że równie doskonale wspierać  będą procesy zarządcze w wielu równolegle prowadzonych  obszarach  działalności.
11:50 – 12:10 Zarządzanie projektami jako narzędzie kontroli budżetowej – Wojciech Wikiera (OPTeam S.A.)
Jednym z podstawowych wyzwań, jakie stoją przez kadrą zarządzającą uczelni, jest bieżąca kontrola budżetowa. Zarówno planowanie wydatków i przychodów, a także niedopuszczanie do przekroczenia budżetu kosztów, stanowią poważne wyzwanie dla systemów ERP, zainstalowanych na uczelniach wyższych. Innowacyjne połączenie zarządzania projektami z kontrolą budżetową i rozliczaniem kosztów, w szczególności prac badawczych, pozwala cały czas kontrolować stan budżetu jakim dysponują uczelnie.
12:10 – 12:30 Przerwa
12:30 – 12:50 Produktywność organizacji – komunikacja i integracja działań –  nowa jakość w uczelni wyższej – wewnętrzny portal OPTIcamp EDU web360 – Wojciech Wilk (IBM), Maciej Stanisławczyk (OPTeam)
Informowanie o najważniejszych wydarzeniach, nowych procedurach, publikacja ważnych dokumentów i komunikatów to za mało.
Potencjał komunikacji uwalnia się w momencie powstania dialogu, kiedy pracownik może proponować i komentować pomysły, strategie i wdrażane rozwiązania. Opowiemy jak przenieść komunikację wewnętrzną na wyższy poziom, aby osiągać wymierne korzyści.
Tradycyjne narzędzia komunikacji wewnętrznej, takie jak: e-mail, intranet, ogłoszenia, plakaty itp. warto rozszerzyć o nowatorskie rozwiązania w postaci wewnętrznego społecznościowego portalu uczelnianego. Integracja komunikacji w ramach jednego narzędzia przynosi szereg korzyści w obszarze przekazywania celów, komunikacji oraz zarządzania projektami.
12:50 – 13:10 Strategiczne zarządzanie rekrutacją i utrzymaniem studentów w oparciu o dane z systemu rekrutacyjnego, dziekanatowego i zasobów informacji publicznej – Marek Legutko, Grzegorz Rawicz (Partner in Progress)
Uczelnie wyższe, zwłaszcza niepubliczne, przeznaczają istotną część swoich budżetów na działania promocyjne i marketingowe zmierzające do pozyskania studentów, którzy będą mieli dostateczne kwalifikacje, możliwości i motywacje do ukończenia studiów (utrzymanie studentów). Partners in Progress i PCG Polska oferują pogłębioną analizę uczelnianych praktyk rekrutacyjnych. Wykorzystując dane udostępnione przez uczelnię dane, dane z baz krajowych oraz zaawansowane narzędzia typu Business Intelligence i Data Mining przygotowujemy dla osób kierujących działaniami rekrutacyjnymi uczelni ekspertyzę, którą można wykorzystać w strategii zarządzania rekrutacją i utrzymaniem studentów.
13:10 – 13:25 Przerwa
13:25 – 13:55 Praktyczne aspekty bezpieczeństwa uczelnianych serwerów poczty elektronicznej – Krzysztof Młynarski (Teleinformatica – Wide Area Networking & Security)
Pomimo upływu lat i wzrostu liczny dostępnych metod komunikacji w Internecie, poczta elektroniczna cieszy się ogromną popularnością i nadal stanowi jedną z podstawowych metod komunikacji użytkowników sieci.
Niestety twórcy protokołu SMTP nie mogli przewidzieć skutków komercjalizacji Internetu oraz skali skomplikowania sieci na przestrzeni kilkudziesięciu lat od momentu, w którym stworzyli system wymiany wiadomości elektronicznych, z założenia opracowany dla ówczesnych środowisk akademickich. Znane nam dziś plagi dotykające poczty elektronicznej, takie jak choćby spam, phishing, czy rozsyłanie tą drogą złośliwego oprogramowania stawiają zupełnie nowe wyzwania zarówno przed użytkownikami, jak i przed administratorami serwerów i sieci. Mój wykład będzie stanowił prezentację prostych zasad, których wdrożenie może znacząco usprawnić działanie poczty elektronicznej oraz pomóc w ochronie użytkowników i serwerów przed współczesnymi zagrożeniami.
13:55 14:25 Możliwości pozyskania dofinansowania z funduszy UE na inwestycje uczelni wyższych w obszar ITMałgorzata Podgórska (Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz)
Nowa perspektywa finansowa dla uczelni wyższych na rozwój w obszarze IT. Jakie możliwości dofinansowań daje Unia Europejska i od czego zacząć starania? Jak sfinansować innowacyjne rozwiązania o których opowiadali poprzednicy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdą uczestnicy ostatniego wykładu konferencji.
14:25 – 14:50 Zakończenie konferencji, losowanie nagród

KONTAKT

Kontakt

FORMULARZ REJESTRACJI

Udział w konferencji jest bezpłatny
Opłata rejestracyjna dla przedstawicieli firm, posiadających rozwiązania informatyczne dla firm z zakresu zagadnień poruszanych na konferencji – 500 PLN + VAT
Wypełnienie wszystkich pól jest wymagane

Adres email (wymagane)

Imię (wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

Branża (wymagane)

Decyzyjność (wymagane)

Miejscowość (wymagane)

Kod pocztowy (wymagane)

Ulica (wymagane)

Telefon (wymagane)

Zamawiam lunch (wymagane)

NIP (dla osób zamawiających lunch)

Skąd dowiedzieli się Państwo o konferencji?

Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i regulaminem, i ją akceptuję.

Szanujemy Państwa prywatność. Jeżeli z jakichkolwiek wzgledów nie są Państwo w stanie zaakceptować warunków regulaminu udziału w konferencji a chcieliby Państwo w niej uczestniczyć prosimy o kontakt mailowy: gigacon@gigacon.org

h2. Warunki uczestnictwa

*Udział w konferencji jest BEZPŁATNY**
_Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji._
*Potwierdzenie uczestnictwa w konferencji wysyłamy na podany podczas
rejestracji adres e-mail.
Uczestnikom spotkania zapewniamy przerwę kawową, komplet materiałów
konferencyjnych, możliwość uczestniczenia w wybranych wykładach.

Nie zapewniamy posiłków.

Koszt lunchu wynosi 120 PLN +23% VAT
*Osoby, które zamawiają lunch podczas konferencji prosimy
o dokonanie przedpłaty na konto:*
BAMT Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Płocka 5a
01-231 Warszawa
Pełny numer rachunku: 50 1160 2202 0000 0002 5041 8305
Nazwa banku: Bank Millennium S.A.

W tytule przelewu prosimy o podanie nazwy konferencji, daty
oraz imienia i nazwiska uczestnika.

Potwierdzenie dokonania wpłaty prosimy przesłać na podany niżej
adres e-mail lub fax.
Po otrzymaniu kopii dowodu dokonania wpłaty/przelewu, w ciągu 7 dni
wystawimy fakturę VAT i wyślemy pocztą.

Karina Strojek

kom. 600 677 473
fax. 22 244 24 59
karina.strojek@gigacon.org

Kontakt dla uczestników oraz propozycje wystąpień merytorycznych prosimy zgłaszać na adres: radoslaw.parszewski@gigacon.org

CALL FOR PAPERS

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Firma (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Konspekt

p>

Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i regulaminem, i ją akceptuję.

Szanujemy Państwa prywatność. Jeżeli z jakichkolwiek względów nie są Państwo w stanie zaakceptować warunków regulaminu udziału w szkoleniu, a chcieliby Państwo w nim uczestniczyć, prosimy o kontakt mailowy: gigacon@gigacon.org

Firmy

FIRMY

Patron honorowy

Partner

Firma uczestnicząca

Współpraca merytoryczna

Fundatorzy nagród

Patroni medialni

WYKŁADOWCY:

Marcin Fryzik

Marcin Fryzik

Solution Sales Professional w Microsoft

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży teleinformatycznej. Od 8 lat pracuje w Microsoft Polska, gdzie jako Solution Sales Professional zajmuje się rozwiązaniami chmury obliczeniowych, wirtualizacji i zarządzania IT. Wcześniej związany był z firmami IBM i Ericsson. Ukończył elektronikę na Akademii Górniczo Hutniczej oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej.

Marek Legutko

Marek Legutko

Konsultant & ekspert, Partners in Progress

Konsultant i ekspert w Partners in Progress i PCG Polska. Z wykształcenia matematyk specjalizujący się w dziedzinie dydaktyki i diagnostyki edukacyjnej. Posiada bogate doświadczenie w pracy na stanowiskach eksperckich związanych z edukacją. Sprawował funkcje dyrektorskie m.in. w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, Ośrodku Diagnostyki Edukacyjnej w Krakowie. Jest współautorem podstaw programowych, standardów, programów i podręczników, serwisów diagnostycznych, miejskich portali edukacyjnych. Uczestniczył w pracach nad Sektorową Ramą Kwalifikacji dla branży IT oraz w licznych projektach dotyczących standardów kształcenia, jakości edukacji i egzaminów zewnętrznych. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Edukacyjnej. W Partners in Progress realizuje projekty, w ramach których wspiera uczelnie w zakresie procesów rekrutacji i monitorowania rozwoju potencjału studentów.

Grzegorz Rawicz

Grzegorz Rawicz

Konsultant & ekspert, Partners in Progress

Konsultant i ekspert w Partners in Progress i PCG Polska. Stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Pracował w Pałacu Królewskim w Katarze. Od 16 lat jest związany z rynkiem Business Intelligence i BIG DATA. Przez wiele lat związany z SAS Institute zarówno w strukturach krajowych (dyrektor marketingu i sprzedaży) jak i globalnych (komitet sterujący komunikacją zewnętrzną). Współpracował również z Qumak, FranklinCovey, Master International, Controlling Systems i Tableau. Realizował projekty dla firm z branż farmaceutycznej, energetycznej, edukacyjnej, telekomunikacyjnej i IT. Wykładowca m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego. Autor wielu publikacji, m.in. współautor podręczników dotyczących informatyki ekonomicznej i zarządzania wiedzą. W Partners in Progress realizuje projekty wspierające uczelnie w wykorzystaniu technologii Business Intelligence i BIG DATA. Absolwent MBA IFG i wielu programów szkoleniowych.

Wojciech Wikiera

Wojciech Wikiera

Konsultant, OPTeam S.A

Z wykształcenia informatyk i ekonomista, od 10 lat wdraża systemy finansowo-księgowe firmy TETA (aktualnie Unit4). Współtworzył autorski system BI i ABC, skierowany do placówek ochrony zdrowia. Realizował projekty dla firm handlowych, produkcyjnych i usługowych. Od dwóch lat ściśle związany z wdrożeniami na uczelniach wyższych.

Monika Pupiec

Monika Pupiec

Kalasoft

W branży informatycznej od czterech lat uczestniczy w tworzeniu rozwiązań informatycznych i wykonuje analizy biznesowe, pod kątem dobrego przygotowania organizacji wdrożeń nowych rozwiązań IT dla szkolnictwa wyższego. Zajmując się wdrożeniami i utrzymaniem systemów, w szeroko rozumianym obszarze finansów i księgowości, wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie zdobyte na stanowisku głównego księgowego w instytucjach naukowych. Absolwentka Wydziału Bankowość i Finanse Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Marek Cieciura

Marek Cieciura

Rektor, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Warszawie

Dr hab. inż., profesor Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych. Kierował szeregiem złożonych projektów informatycznych i zarządzania jakością. Autor kilkunastu książek i skryptów oraz ponad 100 artykułów i referatów. Od kilkunastu lat koncentruje się na informatycznym wspomaganiu kształcenia i funkcjonowania uczelni. Opracował systemy wspomagające prowadzoną działalność dydaktyczną z przedmiotów: ``Umiejętności akademickie``, ``Metody probabilistyczne``, ``Problemy społeczne i zawodowe informatyki`` oraz ``Outsourcing informatyczny``, obejmujące m.in. ebooki dla tych przedmiotów. Jest także autorem zasad oceny procesu dydaktycznego przez studentów oraz informatycznego wspomagania procesu dyplomowania. Aktualnie realizuje projekt wykorzystywania kodów QR do nauczania historii.
Więcej informacji: http://cieciura.net/

Marcin Klamra

Marcin Klamra

Specjalista ds. Bezpieczeństwa, CCNS SA,

Członek ISSA International.. Od 1999 roku zajmuje się zagadnieniami administracji systemów komputerowych i bezpieczeństwem w sieciach komputerowych. Na stałe związany jest z firmą CCNS SA, w której zajmuje się rozwiązaniami bezpieczeństwa sieciowego. Jako Certyfikowany Trener WatchGuard Inc. prowadzi szkolenia w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym WatchGuard stworzonym przez firmę CCNS SA.
Prywatnie interesuje się motoryzacją.

Wojciech Wilk

Wojciech Wilk

Enterprise Social Solutions Client Professional w IBM

„…zawsze uważałem, że istotą biznesu są ludzie” - Konsultant odpowiedzialny w firmie IBM za rozwiązania Social Business. Od kilkunastu lat zajmuje się rozwiązaniami do pracy grupowej, komunikacji, współpracy, zarządzania wiedzą oferowanymi przez firmę IBM. Zdobywał doświadczenie pracując między innymi w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) jako wsparcie dla Partnerów Biznesowych IBM w zakresie oprogramowania IBM Collaboration Solutions i Social Business. Ma także za sobą doświadczenie jako Konsultant odpowiedzialny za strategię IBM Smarter Workforce oferując swoje usługi Klientom w Centralnej i Wschodniej Europie w zakresie optymalizacji wykorzystania najcenniejszego zasobu w firmie – potencjału ludzkiego oraz transformacji biznesowej. W zespole IBM Software Services brał udział w wielu projektach w Polsce i za granicą.

Maciej Stanisławczyk

Maciej Stanisławczyk

Product Manager w OPTicamp

Z branżą informatyczna związany od 15 lat. W OPTeam odpowiedzialny za rozwój oprogramowania dla Uczelni. Specjalizuje się w systemach IT – ekspert dziedzinowy systemów webowych. Uczestniczył w wielu projektach informatycznych, w których pełnił rolę architekta rozwiązań informatycznych. Przygotowywał koncepcje wdrożeń systemów realizowanych przez OPTeam. Odpowiadał za integrację różnych narzędzi informatycznych, aplikacji i systemów w ramach centralnych platform internetowych.

Małgorzata Podgórska

Małgorzata Podgórska

Dyrektor zarządzający, Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła również studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej. Posiada ponad 7-letnie doświadczenie w definiowaniu, przygotowaniu, jak również realizacji projektów współfinansowanych ze środków unijnych. Były pracownik Departamentu Instrumentów Finansowych Ministerstwa Środowiska, gdzie zajmowała się wdrażaniem Norweskiego Mechanizmu Finansowego Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Od 6 lat związana z Kancelarią Doradztwa Gospodarczego Cieslak & Kordasiewicz zajmującą się pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania dla przedsiębiorców oraz podmiotów publicznych, doradztwem przy projektach realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego oraz działalnością szkoleniową.
Małgorzata Nejfeld jako prelegent i trener zrealizowała kilkadziesiąt wystąpień na konferencjach i szkoleniach. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie pozyskiwania zewnętrznego finansowania, przygotowywaniu projektów inwestycyjnych oraz zarządzaniu projektami.

Krzysztof Młynarski

Krzysztof Młynarski

Teleinformatica

Informatyk specjalizujący się w bezpieczeństwie systemów operacyjnych i sieci rozległych. Pierwszą pracę zawodową podjął w CI CUP jako programista w roku 1988. Od 1991 roku silnie związany z rozwojem sieci Internet w Polsce, początkowo w środowiskach akademickich (Uniwersytet Warszawski, UMCS i KUL w Lublinie), a następnie również w środowiskach biznesu. W 1992 roku pracował we Francji dla tamtejszej giełdy papierów wartościowych, jako programista sieciowy. W roku 1993 założył własną firmę - Teleinformatica, która działa do chwili obecnej na rynku bezpieczeństwa systemów informatycznych, obsługując średnie i duże przedsiębiorstwa (w tym Narodowe Fundusze Inwestycyjne i banki). W roku 1995 bierze czynny udział w organizowaniu Stowarzyszenia Polska Społeczność Internetu (PSI), którego jest członkiem-założycielem.
Od lat czynnie popularyzuje wiedzę informatyczną poprzez szereg publikacji w czasopismach branżowych (wydawanych przez wydawnictwa: Lupus, Software i IDG), jak i współtworzenie programów telewizyjnych (cykl „Internet w Jedynce” w TVP1, „Telebajt” i „Pierwszomajowe spotkania z Internetem” (Warszawski Ośrodek Telewizyjny)). Jest też częstym gościem w audycjach telewizyjnych i radiowych.
Obecnie zajmuje się dostarczaniem bezpiecznych rozwiązań serwerowych bazujących na rozwiązaniach „Open Source”, audytowaniem systemów informatycznych, projektowaniem i wdrażaniem systemów bezpieczeństwa danych oraz opracowywaniem i prowadzeniem specjalistycznych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych. Jest członkiem stowarzyszeń: PLUG i ISOC-PL.

Paweł Chrobak

Paweł Chrobak

Advatech

Odpowiedzialny za wdrożenia projektów wirtualizacji desktopów (VDI) w firmie Advatech - integratorze rozwiązań informatycznych. Prekursor i realizator rozwiązań VDI na kilku dolnośląskich Uczelniach Wyższych oraz autor kilku artykułów dotyczących wdrażania VDI w środowiskach akademickich. Dodatkowo specjalizujący się także w projektach wdrażania i wykorzystywania chmur prywatnych i hybrydowych w przedsiębiorstwach oraz doradztwa z zakresu optymalizacji kosztów funkcjonowania obszarów IT. Poza biznesem od wielu lat wykładowca akademicki w obszarze bezpieczeństwa sieci komputerowych, wdrażania chmur obliczeniowych w środowiskach biznesowych oraz infrastruktury IT w korporacjach. Obecnie zaangażowany w pilotażowe wdrożenia VDI do wymagających środowisk 3D.

FIRMY

Microsoft

Microsoft

Microsoft jest wiodącym dostawcą platformy technologicznej i usług zwiększających produktywność. W myśl strategii „Cloud First. Mobile First”, Microsoft tworzy rozwiązania wykorzystujące potencjał mobilności i chmury obliczeniowej, które pozwalają każdemu użytkownikowi i każdej organizacji działać sprawniej i osiągać więcej.
Od ponad 20 lat obecności na polskim rynku Microsoft oferuje szereg programów dedykowanych dla uczniów, studentów, uczelni, szkół i nauczycieli, ale także dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoją kreatywność i kompetencje w obszarze nowych technologii. Polski oddział Microsoft angażuje się w rozwój polskiej gospodarki, przedsiębiorczości i społeczeństwa, pragnąc zwiększyć szanse Polaków i polskich firm na skuteczne wejście na rynek ze swoimi przedsięwzięciami biznesowymi. Tylko w 2014 roku inwestycje społeczne poczynione przez Microsoft w formie grantów technologii i innych form wsparcia wyniosły blisko 0,5 mld złotych.
Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r.

KALASOFT

KALASOFT

Od początku istnienia działalność firmy skupia się na świadczeniu usług związanych z tworzeniem i wdrażaniem zintegrowanego systemu informatycznego – HMS Solution, dedykowanego uczelniom wyższym.
HMS Solution to nie tylko oprogramowanie, ale przede wszystkim zgrany zespół programistów i konsultantów, zapewniający uczelniom pomoc w rozwiązywaniu wszelkich wyzwań z dziedziny zarządzania obszarami administracyjnymi oraz dydaktyką. Liczne konsultacje, szkolenia i profesjonalny serwis to ważna cześć ich pracy. Dzięki autorskiemu, ciągle udoskonalanemu narzędziu – Servicedesk – zapewniamy najszybszy przepływ kluczowych informacji oraz budowę bazy wiedzy w systemie dla wszystkich jego użytkowników.
Naszym Klientom i Kontrahentom stawiamy do dyspozycji kompetencje zespołu KALASOFT:
• ponad dwudziestoletnie doświadczenie założyciela i właściciela firmy Grzegorza Kalińskiego – pierwszego programisty firmy;
• zespół wykształconych i stale podnoszących swoje kwalifikacje programistów, którzy na bieżąco udoskonalają i rozbudowują system HMS Solution;
• zespół wyspecjalizowanych konsultantów, prowadzących bezpośrednio z użytkownikami prace wdrożeniowo-szkoleniowe;
• Servicedesk – internetowe narzędzie wsparcia technicznego dla wszystkich osób pracujących na co dzień z aplikacjami HMS;

Partners in Progress (spółka grupy kapitałowej PCG Polska)

Partners in Progress (spółka grupy kapitałowej PCG Polska)

Partners in Progress to wiodący dostawca rozwiązań IT dla uczelni w Polsce. Kompleksowy
ekosystem informatyczny dla szkół wyższych, który oferujemy, opiera się o nowo ukończony
system Uczelnia 10 oraz o innowacyjne rozwiązania dostarczane przez naszych partnerów
z Polski i z za granicy.
Z usług Partners in Progress w Polsce korzysta ponad sześćdziesiąt szkół wyższych w tym
niektóre z największych i najbardziej konkurencyjnych uczelni publicznych i niepublicznych.
W szkołach obsługiwanych przez Partners in Progress kształci się obecnie blisko 300 tys.
studentów.
Od 2015 roku Partners in Progress stanowi integralną część międzynarodowej firmy
konsultingowej z Bostonu – Public Consulting Group (PCG). PCG jest również właścicielem
100% udziałów w spółce LIBRUS z Katowic, oferującej dziennik elektroniczny dla oświaty
obejmujący swoim zasięgiem blisko 30% populacji uczniów w naszym kraju.
Dzięki przejęciu przez PCG, Partners in Progress należy do jedynej grupy kapitałowej w Polsce
oferującej zaawansowane rozwiązania informatyczne i analityczne dla instytucji działających na
wszystkich etapach edukacyjnych – od edukacji wczesnoszkolnej po szkolnictwo wyższe.
Dyrektorem Generalnym Partners in Progress jest Leszek Lewoc.

OPTeam S.A.

OPTeam S.A.

OPTeam specjalizuje się w rozwiązaniach informatycznych wspomagających zarządzanie zasobami uczelni wyższych. Najbardziej znanym produktem OPTeam jest system karty kampusowej OPTIcamp. Obejmuje on zarówno System Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, System Elektronicznej Karty Pracowniczej jak i
System Elektronicznej Legitymacji Doktoranta. W jego skład wchodzi wiele aplikacji wykorzystujących karty elektroniczne, począwszy od systemu personalizacji i przedłużania ważności ELS, poprzez system kontroli dostępu w różnych wariantach aż do obsługi płatności za wybrane usługi na terenie uczelni.
OPTeam wdraża Uniwersytecki System Obsługi Studiów (USOS) i Otwarty System Antyplagiatowy (OSA) oraz inne rozwiązania dedykowane dla uczelni, np. Internetowe Biuro Karier, System Badania Losów Zawodowych Absolwentów, system obsługi wymiany zagranicznej studentów w ramach programu Erasmus, rejestr spraw sądowych i administracyjnych oraz OPTiRCM – system obiegu dokumentów.
Oprócz własnych systemów, oferujemy aplikacje produkowane przez inne firmy, przystosowane do specyficznych warunków uczelni. OPTeam jest m.in. partnerem Unit4 – producenta systemów ERP i prowadzi wdrożenia produkowanego przez Unit4 systemu TETA EDU.
OPTeam jest doświadczonym integratorem systemów ICT: projektujemy i budujemy infrastrukturę IT w uczelniach. Specjalizujemy się w profesjonalnych serwerowniach obejmujących wszystkie niezbędne elementy (podłogi i sufity techniczne, systemy bezpiecznego zasilania, chłodzenia, KD, monitoringu i alarmowe, serwery, macierze, systemy backup i oprogramowanie systemowe) oraz w bezpiecznych sieciach teleinformatycznych, w tym integracji z eduroam. Dostarczamy również sprzęt komputerowy oraz urządzenia i akcesoria kartowe.
OPTeam współpracuje z wieloma europejskimi uczelniami w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Użytkowników Systemów Kampusowych – ECCA (European Campus Card Association), co pozwala m.in. na bieżąco śledzić trendy w rozwiązaniach obejmujących systemy karty studenckiej.

CCNS SA

CCNS SA

Firma CCNS SA od wielu lat specjalizuje się w świadczeniu usług pozwalających na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa funkcjonowania klienta w realiach e-gospodarki. Naszym klientom dostarczamy optymalne rozwiązania, systemy i wiedzę, spełniające nie tylko aktualne wymagania, ale i takie, które umożliwiają ich łatwy rozwój i ekspansję.
Firma CCNS SA posiada status WatchGuard Expert Partner. Prowadzimy także jedyne w Polsce Autoryzowane Centrum Szkoleniowe WatchGuard. Obsługa techniczna naszych klientów realizowana jest przez certyfikowanych inżynierów. Wszystkie te aspekty gwarantują kompleksowe i profesjonalne wsparcie dla klientów.

Advatech Sp. z o.o.

Advatech Sp. z o.o.

Advatech Sp. z o.o. jest integratorem rozwiązań informatycznych obecnym na rynku od 1998 r.
Zajmuje się dostarczaniem przedsiębiorstwom i instytucjom produktów oraz usług informatycznych,
podnoszących efektywność i sprawność ich działania.
Obszarami działalności Advatech są systemy przetwarzania i archiwizacji danych, systemy pracy
grupowej i zarządzania informacją, systemy bezpieczeństwa informacji, budowa i obsługa infrastruktury
informatycznej.
Profesjonalnie i kompetentnie realizuje zadania w zakresie dostawy i obsługi w następujących segmentach:
- systemy składowania danych (macierze dyskowe, biblioteki taśmowe, NAS itp.),
- systemy wirtualne dla serwerów oraz danych,
- serwery blade, i tradycyjne, również największe superkomputery (Intel, RISC),
- systemy sieciowe LAN, WAN, SAN oraz bezpieczeństwa sieciowego,
- kompletna infrastruktura nowoczesnej serwerowni ze wszystkimi systemami,
- rozwiązania zasilania awaryjnego i dystrybucji zasilania,
- systemy operacyjne Windows i Unix oraz oprogramowanie dodatkowe,
- usługa wsparcia serwisowego z gwarantowanym czasem naprawy.
Szczególne wyniki firma osiąga w dostarczaniu produktów i usług dla banków, instytucji finansowych,
przemysłu, telekomunikacji, utility oraz instytucji publicznych.
Siedziba Advatech mieści się we Wrocławiu, posiada oddziały w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

APR System

APR System

APR System jest firmą działającą ponad 17 lat. Jesteśmy ogólnopolskim liderem w dziedzinie tworzenia
rozwiązań informatycznych na potrzeby uczelni wyższych. Mając na uwadze chęć podnoszenia
standardów funkcjonowania uczelni stworzyliśmy systemy ProAkademia i eAkademia, które stanowią
skuteczne narzędzie wspomagające zarządzanie uczelnią wyższą. Z naszego systemu korzysta już ponad
70 uczelni w całym kraju. Do grona naszych klientów należą zarówno uczelnie publiczne jak
i niepubliczne, uniwersytety medyczne, uczelnie ekonomiczne, uczelnie małe - kształcące poniżej 500
studentów, jak i uczelnie duże, kształcące ponad 6000 studentów. Ich uwagę zwróciła jakość
oprogramowania, optymalność zastosowanych rozwiązań, zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność jak
i intuicyjność obsługi. Uczelnie doceniły także dużą oszczędność czasu, w jakim obsługiwany jest
student i prowadzący zajęcia oraz niezawodność przetwarzanych danych.

Rok temu byli z nami:

W ubiegłym roku byli z nami: