Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

IT w Uczelniach GigaCon, Warszawa

26 kwietnia 2018 @ 09:00 - 15:00

Miejsce

Hotel Novotel Warszawa Airport
ul. 1 Sierpnia 1
Warszawa, mazowieckie 02-134 Polska
+ Google Map
Telefon:
(+48)22/5756000
Strona internetowa:
https://www.accorhotels.com/pl/hotel-0527-novotel-warszawa-airport/index.shtml#origin=novotel

Organizator

Karina Strojek
Telefon:
600 677 473
Email:
karina.strojek@gigacon.org

Na skróty:

 • O konferencji
 • Agenda
 • Kontakt
 • Firmy
 • Prelegenci
 • REJESTRACJA

  Udział w konferencji jest bezpłatny
  Opłata rejestracyjna dla przedstawicieli firm, posiadających rozwiązania informatyczne dla firm z zakresu zagadnień poruszanych na konferencji – 500 PLN + VAT
  Wypełnienie wszystkich pól jest wymagane

  Adres email (wymagane)

  Imię (wymagane)

  Nazwisko (wymagane)

  Stanowisko (wymagane)

  Nazwa firmy (wymagane)

  Branża (wymagane)

  Decyzyjność (wymagane)

  Miejscowość (wymagane)

  Kod pocztowy (wymagane)

  Ulica (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Zamawiam lunch (wymagane)

  NIP (dla osób zamawiających lunch)

  Skąd dowiedzieli się Państwo o konferencji?

  Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i regulaminem, i ją akceptuję.

  Szanujemy Państwa prywatność. Jeżeli z jakichkolwiek wzgledów nie są Państwo w stanie zaakceptować warunków regulaminu udziału w konferencji a chcieliby Państwo w niej uczestniczyć prosimy o kontakt mailowy: gigacon@gigacon.org

  *Potwierdzenie uczestnictwa w konferencji wysyłamy na podany podczas rejestracji adres e-mail* Potwierdzenie nie jest wysyłane automatycznie!
  --
  Uczestnikom spotkania zapewniamy przerwę kawową, komplet materiałów konferencyjnych, możliwość uczestniczenia w wybranych wykładach. Nie zapewniamy posiłków.
  --
  Koszt lunchu wynosi 120 PLN +23% VAT i można go domówić w formularzu rejestracyjnym.
  --
  *Osoby, które zamawiają lunch podczas konferencji prosimy o dokonanie przedpłaty na konto:*
  BAMT Sp. z o.o. Sp. K. | ul. Płocka 5a | 01-231 Warszawa
  Nr rachunku: 20 1950 0001 2006 0032 9173 0002 (IDEA BANK S.A.)
  --
  W tytule przelewu prosimy o podanie nazwy konferencji, daty oraz imienia i nazwiska uczestnika, a potwierdzenie dokonania wpłaty prosimy przesłać na podany e-mail: milena.majstrak@gigacon.org
  Po otrzymaniu kopii dowodu dokonania wpłaty/przelewu, w ciągu 7 dni wystawimy fakturę VAT i wyślemy pocztą.

 • CALL FOR PAPERS

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Firma (wymagane)

  Stanowisko (wymagane)

  Konspekt

  Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i regulaminem, i ją akceptuję.

  Szanujemy Państwa prywatność. Jeżeli z jakichkolwiek względów nie są Państwo w stanie zaakceptować warunków regulaminu udziału w szkoleniu, a chcieliby Państwo w nim uczestniczyć, prosimy o kontakt mailowy: gigacon@gigacon.org

O konferencji

O konferencji

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji uczelni  wyższych. Firmy IT przedstawią swoje rozwiązania, które usprawnią zarządzanie oraz podniosą poziom innowacyjności uczelni. Wykłady poprowadzą również eksperci, którzy opowiedzą o ciekawych przypadkach, wdrożeniach i nowych trendach. Jakie systemy wybrać? Czym się sugerować? Jakie wyzwania stoją przed działami IT uczelni wyższych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszą uczestnicy kolejnej edycji konferencji marki GigaCon.

Proponowana tematyka konferencji:

• systemy wspomagające zarządzanie, rekrutację oraz pracę dziekanatu
• systemy finansowo – księgowe, kadrowo – płacowe
• systemy antyplagiatowe
• Biblioteka on-line
• Egzaminowanie on-line i nauka na odległość e-learning
• Elektroniczna Legitymacja Studencka
• elektroniczny obieg dokumentów w firmie
• informatyzacja uczelni wyższych w świetle prawa
• projekty unijne realizowane na uczelniach
• rozdzielenie środków unijnych w budżecie uczelni
• bezpieczeństwo uczelnianych sieci informatycznych
• motyw sztucznej inteligencji
• ochrona danych osobowych w świetle RODO
• przepływ informacji
• zarządzanie kapitałem ludzkim
• konsultacje on-line
• Kioski informatyczne – dostęp do dokumentów on-line

Konferencja skierowana jest do:

Przedstawicieli uczelni wyższych
– kadry zarządzającej wyższego i średniego szczebla
– specjalistów ds. rozwoju IT
– specjalistów ds. innowacyjności
– informatyków

UDZIAŁ W KONFERENCJI BEZPŁATNY!

Jedynym warunkiem uczestnictwa jet wypełnienie FORMULARZA REJESTRACJI!

*Opłata rejestracyjna wyłącznie dla przedstawicieli firm informatycznych (producenci, dystrybutorzy itp.) sprzedających rozwiązania IT z zakresu zagadnień poruszanych na konferencji oraz firm konsultingowych świadczących usługi z zakresu tej tematyki – 500 PLN + VAT.

UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • materiały konferencyjne
 • przerwę kawową
 • możliwość udziału w wybranych wykładach
 • dostęp do udostępnionych prezentacji

Lunch:
* nieobowiązkowy
W formularzu rejestracyjnym istnieje możliwość zamówienia lunchu podczas konfernecji. Koszt: 120 PLN + VAT

Śledź wydarzenie

Agenda

AGENDA

09:00 – 09:30 Rejestracja uczestników
09:30 – 10:00 Między treścią a metodą. Rola uczelni w świecie edukacji 3.0.
– Stefan Nowicki ( Centrum Kształcenia na Odległość, Uniwersytet Wrocławski )
Rozwój technologiczny nie pozostaje bez wpływu na praktykę dydaktyczną, niezależnie od poziomu, na jakim odbywa się kształcenie. Szeroko wykorzystywane są różnorodne narzędzia, wspierające proces nauczania. W chwili obecnej przeważają te, które można wykorzystać bezpośrednio w sali wykładowej. Jednak nieustające unowocześnianie oprogramowania, w tym narzędzi komunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. mediów społecznościowych, prowadzi do wymiany informacji (a co za tym idzie, także i wiedzy) na coraz szerszą skalę. Tradycyjny model przekazywania informacji, oparty na relacji mistrz-uczeń, przestaje nadążać za możliwościami, jakie otwiera przed studentami „internet wiedzy”. Przewiduje się, iż proces kształcenia wspieranego technologią (tzw. edukacja 2.0) przejdzie w niedługim czasie do kolejnego etapu, w którym zastąpiony zostanie tworzeniem się grup zainteresowań (communities of inquiry), skupiające ludzi, pragnących doskonalić się w konkretnym zakresie (tzw. edukacja 3.0). Powstaje pytanie, czy w takiej rzeczywistości kształcenie formalne, w tym uniwersyteckie, będzie miało jeszcze rację bytu i w jaki sposób należałoby przeprofilować działanie szkół wyższych, aby przygotowały nie tylko siebie, ale zwłaszcza studentów, do funkcjonowania w całkowicie nowych warunkach zdobywania wiedzy.
10:05 – 10:25 Duża ilość użytkowników vs. administrator – jak zapobiegać wyciekom danych? 7 przykładów proaktywnego monitorowania sieci
– Paweł Wałuszko ( AdRem Software )
Mówiąc o bezpieczeństwie sieci, najczęściej myślimy o różnego rodzaju zaporach: firewall, anty-wirus, skanery malware, itp. Jednak w ostatniej dekadzie na uczelniach praca administratora ds. IT diametralnie się zmieniła. Dzisiaj administrator odpowiada nie tylko za komputery I serwery, ale także za poprawność działania usług, zapewnienie SLA, ochronę danych i zarządzaniem wieloma urządzeniami, które uczniowie lub studenci przynoszą ze sobą na uczelnię.
Podczas prezentacji AdRem Software, Paweł Wałuszko omówi dotychczasowe metody zabezpieczania danych oraz wyjaśni, dlaczego zapory i reaktywne  działania są niewystarczające. Jednocześnie zapoznamy Państwa z cechami proaktywnego monitorowania sieci I przedstawimy płatne i bezpłatne rozwiązania w tej dziedzinie.
10:30 – 11:00 Gotowe narzędzie wspierające wdrożenie RODO
– Grzegorz Filarowski ( LOG Systems sp. z o.o )
Przedstawienie najważniejszych elementów z unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych w praktyce, tj. jak dokonać rejestru zbiorów danych i nimi zarządzać, nadawanie i odbieranie uprawnień, jak powinna wyglądać karta pracownika oraz wiele więcej. Praktyczna wiedza bez omawiania przepisów.
11:00 – 11:30 Przerwa kawowa
11:30 – 12:00 Sztuczna inteligencja w administracji uczelni? Przykłady zastosowań.
– Paweł Picewicz ( Niezależny Ekspert )
Czy sztuczna inteligencja może być panaceum na problemy związane z zarządzaniem procesami w administracji uczelni wyższych? Czy może stać się istotnym elementem całego ekosystemu, który nie tylko analizuje dane – ale wręcz odpowiada za podejmowanie części decyzji? W czasie prezentacji przedstawię, jak można połączyć rozwiązania AI z procesami zachodzącymi w administracji uczelni, zaprezentuję przykłady konkretnych zastosowań oraz pokażę potencjalne korzyści, które pracownikom naukowym i administracyjnym może przynieść sztuczna inteligencja. 
12:05 – 12:25 HMS Solution 2018
– Grzegorz Kaliński ( Kalasoft )

Oprogramowanie HMS Solution jest obecne na polskim rynku programów do zarządzania uczelniami wyższymi od 30 lat. Przez ten czas jest regularnie dopracowywane, rozwijane i dopasowywane do zmieniających się wymagań legislacyjnych oraz oczekiwań użytkowników. Wszystko to powoduje, że HMS Solution jest najlepszym wsparciem wielopoziomowego zarządzania charakterystycznego dla ośrodków edukacji wyższej. Autorski system klasy enterprise obsługuje takie obszary zarządzania dydaktyką jak transakcje finansowe, księgowość oraz kadry.
Jakość obsługi użytkowników systemu bazuje na kompetentnym zespole pracowników firmy Kalasoft sp. z o.o. Autorska formuła oprogramowania w najważniejszych obszarach zapewnia jego bardzo wysoką skuteczność. System posiada ponadto interfejs API, który pozwala na łatwą integrację oraz budowanie przez użytkowników własnych platform do wymiany danych. Dzięki temu całość oprogramowania skutecznie działa z innymi systemami służącymi m.in. do obsługi kont bibliotecznych, eLearningu czy Systemu Elektronicznej Legitymacji Studenckiej. Dodatkowo HMS Solution dostępne jest także w chmurze.
Mając na uwadze komfort pracy pracowników uczelni interface użytkownika został przepisany na graficzny przy zachowaniu funkcjonalności, wydajności oraz stabilności technicznej na najwyższym poziomie. Ponadto, zmiana interfejsu użytkownika nie wymaga wdrożenia, ponieważ został zachowany model danych, dzięki czemu możliwa jest praca na dwóch interfejsach użytkownika.

12:30 – 13:00 Ubezpieczenia cyber jako sposób ochrony uczelni przed kosztami naruszeń przepisów RODO.
– Robert Koszut ( Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania we Wrocławiu )
Z dniem 25.05.2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych oraz zasad postępowania w przypadku ich naruszenia. We wszystkich krajach Unii Europejskiej zastosowanie znajdzie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO/GDPR).
Pełne przygotowanie do wymagań wprowadzanych przez rozporządzenie to zazwyczaj wielomiesięczny proces, nawet jednak wdrożenie nowych regulacji nie gwarantuje wyeliminowania ryzyka strat finansowych m.in. w przypadku wycieku przetwarzanych danych osobowych pracowników lub studentów. Rozwiązaniem minimalizującym straty oraz negatywne konsekwencje takich zdarzeń, może być zawarcie umowy ubezpieczenia ryzyk informatycznych (cyber), które ułatwia zarządzenie nadużyciami i niezgodnymi z prawem incydentami skierowanymi na uszkodzenie lub zniszczenie infrastruktury komputerowej.
Specjalistyczna umowa ubezpieczenia, której stroną może być także uczelnia oraz instytucja naukowa, pozwala chronić przed stratami finansowymi i nadzwyczajnymi kosztami takich zdarzeń, jak m.in.: utrata dostępu i naruszenie integralności danych, nieuprawnione ujawnienie danych osobowych, atak hakerski, wymuszenia i okupy, czy też skutki zainstalowania złośliwego oprogramowania.
13:00 – 13:15 Przerwa
13:15 – 13:45 Jak zarządzić zmianą jaką jest wdrożenie systemu IT w Uczelniach?
– Wiesław Grabowski ( Szkoła Zarządzania Zmianą )
Każde wdrożenie informatyczne jest zmianą i dlatego w  jego przypadku pojawiają się pewne typowe wyzwania. Do najważniejszych należy radzenia sobie z reakcjami ludzi, których zmiana będzie dotyczyć. W trakcie wystąpienia zostaną omówione typy postaw ludzi w stosunku do zmiany. Przedstawiony zostanie model SPAZM reagowania na bodźce, który może wyjaśnić przyczyny różnych reakcji ludzi na zmianę oraz podpowiada na co zwrócić uwagę przy planowaniu wdrożenia i przy komunikacji z tym związanej.
13:50 – 14:20 Automatyzacja prac ewidencyjno-rozliczeniowych z wykorzystaniem Robotic Process Automation
– Danuta Kajrunajtys ( Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie )
Digitalizacja prac ewidencyjno-rozliczeniowych związanych z zarządzaniem, to coraz szersze wykorzystanie możliwości techniki informacyjnej, głównie oprogramowania użytkowego. Postęp w dziedzinie IT i jego konsumowanie w postaci wdrażania kolejnych systemów informatycznych doprowadził organizacje (od czego uczelnie nie są wolne) do sytuacji, że na wielu stanowiskach pracy używa się więcej niż jednej aplikacji biznesowej. Wykonywanie w takich warunkach prac merytorycznych obciążone jest koniecznością przenoszenia i uzgadniania danych w różnych systemach.
Bardzo często nie jest możliwe rozwiązanie, które wydaje się najprostsze – wymiana oprogramowania na jedno, zawierające wszystkie wymagane funkcjonalności ze wspólną ewidencją danych.
To nie jest problem tylko polskich organizacji, stąd prace nad jego rozwiązaniem w różnych krajach były podjęte na przełomie wieków.
Wypracowane zostały oczekiwania oraz oprogramowanie narzędziowe do konfigurowania, instalowania, uruchamiania i zarządzania robotów programowych. Ich zadaniem jest automatyczne wykonywanie czynności niemerytorycznych polegających głównie na działaniach związanych z nawigacją pomiędzy i w aplikacjach.
Podczas prezentacji omówione zostaną cechy oprogramowania narzędziowego klasy Robotic Process Automation, scenariusze jego użycia oraz zostaną wskazane zalecenia dotyczące przygotowania organizacji i zespołu wdrożeniowego do jego użycia.
Prezentacja dedykowana jest głównie właścicielom procesów biznesowych, użytkownikom, menadżerom i użytkownikom aplikacji biznesowych. Przedstawiciele IT uzyskają informacje dotyczące uwarunkowań włączenia do istniejącej architektury IT oprogramowania do kreowania i uruchamiania skonfigurowanych robotów.
14:20 – 14:30 Zakończenie konferencji

KONTAKT

Kontakt

FORMULARZ REJESTRACJI

Udział w konferencji jest bezpłatny
Opłata rejestracyjna dla przedstawicieli firm, posiadających rozwiązania informatyczne dla firm z zakresu zagadnień poruszanych na konferencji – 500 PLN + VAT
Wypełnienie wszystkich pól jest wymagane

Adres email (wymagane)

Imię (wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

Branża (wymagane)

Decyzyjność (wymagane)

Miejscowość (wymagane)

Kod pocztowy (wymagane)

Ulica (wymagane)

Telefon (wymagane)

Zamawiam lunch (wymagane)

NIP (dla osób zamawiających lunch)

Skąd dowiedzieli się Państwo o konferencji?

Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i regulaminem, i ją akceptuję.

Szanujemy Państwa prywatność. Jeżeli z jakichkolwiek wzgledów nie są Państwo w stanie zaakceptować warunków regulaminu udziału w konferencji a chcieliby Państwo w niej uczestniczyć prosimy o kontakt mailowy: gigacon@gigacon.org

*Potwierdzenie uczestnictwa w konferencji wysyłamy na podany podczas rejestracji adres e-mail* Potwierdzenie nie jest wysyłane automatycznie!
--
Uczestnikom spotkania zapewniamy przerwę kawową, komplet materiałów konferencyjnych, możliwość uczestniczenia w wybranych wykładach. Nie zapewniamy posiłków.
--
Koszt lunchu wynosi 120 PLN +23% VAT i można go domówić w formularzu rejestracyjnym.
--
*Osoby, które zamawiają lunch podczas konferencji prosimy o dokonanie przedpłaty na konto:*
BAMT Sp. z o.o. Sp. K. | ul. Płocka 5a | 01-231 Warszawa
Nr rachunku: 20 1950 0001 2006 0032 9173 0002 (IDEA BANK S.A.)
--
W tytule przelewu prosimy o podanie nazwy konferencji, daty oraz imienia i nazwiska uczestnika, a potwierdzenie dokonania wpłaty prosimy przesłać na podany e-mail: milena.majstrak@gigacon.org
Po otrzymaniu kopii dowodu dokonania wpłaty/przelewu, w ciągu 7 dni wystawimy fakturę VAT i wyślemy pocztą.

KarinaKontakt dla firm:
Karina Strojek
kom. 600 677 473
karina.strojek@gigacon.org

OlaOsoba odpowiedzialna za kontakt z uczestnikami oraz prelegentami:

Aleksandra Kosyl
aleksandra.kosyl@gigacon.org

CALL FOR PAPERS

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Firma (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Konspekt

Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i regulaminem, i ją akceptuję.

Szanujemy Państwa prywatność. Jeżeli z jakichkolwiek względów nie są Państwo w stanie zaakceptować warunków regulaminu udziału w szkoleniu, a chcieliby Państwo w nim uczestniczyć, prosimy o kontakt mailowy: gigacon@gigacon.org

Firmy

Patronat Honorowy

Partner Konferencji

Firma uczestnicząca

Współpraca Merytoryczna

Patronat Medialny

prelegenci

Prelegenci

Wiesław Grabowski

Wiesław Grabowski

Menedżer, trener, mentor i coach w Szkole Zarządzania Zmianą

30 letnie doświadczenie w biznesie, w tym 18 lat na pozycjach menedżerskich do poziomu Zarządu i 7 lat w coachingu indywidualnym i zespołowym oraz szkoleniu. Były członek Zarządu Oracle Polska sp. z o.o. i Dyrektor Konsultingu odpowiedzialny za Polskę i Kraje Bałtyckie. Odpowiadał za sprzedaż i realizację projektów informatycznych. Zaprojektował i wdrożył kulturę projektową umożliwiającą bliską 100% skuteczności realizacji projektów. Osiągnął to dzięki zaprojektowaniu i zorganizowaniu program rozwoju umiejętności miękkich dla całego konsultingu, w którym wzięło udział ok 200 osób. Brał udział i nadzorował wiele projektów budowy i wdrażania elektronicznych obiegów informacji. Były Kierownik Działu Informatyki w Sanockich Zakładach Przemysłu Gumowego w Sanoku, gdzie w latach 1989-1995 zbudował techniczną i programową infrastrukturę IT wspierająca biznes firmy. W tym czasie wychował silny zespół projektantów i programistów, z których wielu pracuje obecnie dla takich firm jak Oracle, HP, IFS, Asseco.
Mówca na konferencjach Kariera IT, II Kongresie Liderów Zmian w Białymstoku.

Paweł Picewicz

Paweł Picewicz

Niezależny Ekspert

Menadżer zajmujący się budowaniem i zarządzaniem zespołami programistów na uczelniach. Z ponad 13-letnim doświadczeniem jako lider i kierownik w wielu polskich uczelniach. Prowadził wdrożenia systemów związanych z obsługą finansów i procesów wspierających zarządzanie projektami naukowymi, m.in. Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Grzegorz Filarowski

Grzegorz Filarowski

CEO LOG Systems sp. z o.o.

Od 2009 roku jako Prezes Zarządu LOG Systems Sp. z o.o. rozwijał swoje umiejętności oraz sieć kontaktów współpracując z wieloma partnerami biznesowymi m.in. Microsoft, Samsung, Komputronik, a także organizacjami publicznymi tj. Ministerstwo Cyfryzacji, Senat, Kancelaria Prezydenta czy GUS.
Obecnie pracuje nad innowacyjnym projektem SaaS, którego celem jest poprawa efektywności działania zespołów back-office w firmach.
Prywatnie pasjonat nowych technologii, motoryzacji oraz sportów siłowych.

Piotr Pokorny

Piotr Pokorny

Ekspert ds. prawnych oraz jakości kształcenia w Instytucie Rozwoju Szkolnictwa Wyższego

Specjalizuje się w ewaluacji i budowie systemów zapewniania jakości kształcenia oraz w prawie sektora nauki i szkolnictwa wyższego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa awansu naukowego. Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej od 2012 roku. W latach 2013-2014 był członkiem Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, gdzie brał udział m.in. w pracach Komisji Ekonomiczno-Prawnej (sekretarz) oraz Komisji Uprawnień Akademickich.
Specjalizuje się w prawie administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa o szkolnictwie wyższym. Wśród jego zainteresowań praktycznych i naukowych znaleźć można także: legislację, procedury administracyjne, jakość kształcenia oraz zagadnienia sprawności, efektywności i jakości działania w administracji publicznej. W latach 2013-2014 uczestniczył aktywnie w pracach legislacyjnych nad nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, przygotowując szereg opinii, uwag i poprawek obejmujących założenia oraz projekt ustawy na różnych etapach prac legislacyjnych. Autor szeregu interpretacji prawnych dotyczących szkolnictwa wyższego.
Posiada doświadczenie trenerskie, zdobyte podczas szkoleń dla przedstawicieli kilkudziesięciu szkół wyższych w Polsce.

Paweł Wałuszko

Paweł Wałuszko

Dyrektor działu Marketingu i ds. Product Management

Wieloletni administrator sieci ze środowiska Doliny Krzemowej; udzielał się w przedsięwzięciach takich jak Poland-Silicon Valley Entrepreneurship Exchange oraz współorganizował projekt „Recreating Silicon Valley” na Uniwersytecie Stanforda. Pasjonat oprogramowania open-source, specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań IT dla sektora edukacyjnego oraz małych i średnich przedsiębiorstw.
Absolwent Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley oraz Uniwersytetu Stanforda, od wielu lat zajmuje się konsultingiem ds. IT, m.in. wdrażając projekty w USA, Rosji oraz Polsce.

Stefan Nowicki

Stefan Nowicki

Dyrektor Instytutu Konfucjusza, Centrum Kształcenia na Odległość / Uniwersytet Wrocławski

Nauczyciel akademicki z 11-letnim stażem. Dyrektor Centrum Kształcenia na Odległość Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwent kursów z zakresu kształcenia online, prowadzonych przez Online Learning Consortium (USA) – Mastery in Blended Learning, Advanced Online Teaching Certificate, Supporting Online Faculty, OLC – Instructional Design Mastery Series. Certyfikowany nauczyciel e-learningowy, a także Instructional Designer certyfikowany wspólnie przez Online Learning Constortium i State University of New York.
Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu projektowania procesu dydaktycznego, wykorzystania e-learningu jako metody podnoszenia jakości oferty dydaktycznej uczelni, oraz ewaluacji kształcenia w szkołach wyższych. Zajmuje się także coachingiem i mentoringiem dla autorów kursów e-learningowych.

Danuta Kajrunajtys

Danuta Kajrunajtys

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jako niezależny doradca biznesowy wspomagam organizacje w podejmowanych przez nie wyzwaniach związanych z wyborem i wdrożeniem systemów informatycznych. Specjalizuję się w budowaniu modeli biznesowych oraz projektowaniu i dokumentowaniu procesów biznesowych wykorzystujących najnowsze możliwości techniki informacyjnej.
Od kilku lat sporo uwagi poświęcam tematyce Robotic Process Automation jako możliwości usprawnienia niewydajnych procesów pracy. Brałam udział w projekcie, dzięki któremu powstało polskie innowacyjne środowisko narzędziowe do konfigurowania robotów programowych WizLink (wizlink.eu). Miałam okazję uczestniczyć w konfigurowaniu robotów i obserwować ich działania w warunkach rzeczywistych wyzwań biznesowych.

Robert Koszut

Robert Koszut

Doktor nauk prawnych

Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim i Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania we Wrocławiu.
Współpracownik kancelarii brokerskich i prawnych.

Grzegorz Kaliński

Grzegorz Kaliński

Prezes Zarządu firmy KALASOFT Sp. z o.o.

Z branżą informatyczną związany „od zawsze”. Założyciel, pierwszy programista a obecnie Prezes Zarządu firmy KALASOFT Sp. z o.o. (dawniej Kalasoft Systemy Informatyczne), lidera na rynku zintegrowanych systemów klasy ERP wspomagających zarządzanie uczelniami wyższymi w Polsce. Poza kompleksowym zarządzaniem firmą, zajmuje się także strategią ciągłego rozwoju produktu.
Współpracuje z największymi polskimi firmami w zakresie przeprowadzaniu audytów IT. Ukończył studia inżynierskie na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Laureat wielu nagród branżowych i biznesowych.

Firmy

ADREM SOFTWARE

ADREM SOFTWARE

AdRem Software to polska firma z biurem w Nowym Jorku i główną siedzibą w Krakowie, posiadająca ponad 2500 klientów w 87 krajach na całym świecie. Firma tworzy programy do zarządzania i monitorowania sieci komputerowych, przeznaczone dla średnich firm i organizacji. AdRem Software dostarcza inteligentny system NetCrunch do monitorowania stworzony tak, żeby uprościć konfigurację nawet w złożonych sieciach. NetCrunch gromadzi dane o pracy urządzeń sieciowych, serwerów, systemów i aplikacji, co umożliwia szybką diagnostykę i usuwanie problemów w sieci. Program dostępny jest w kilku językach, w tym w wersji japońskiej i chińskiej.

KALASOFT

KALASOFT

Od początku istnienia działalność firmy skupia się na świadczeniu usług związanych z tworzeniem i wdrażaniem zintegrowanego systemu informatycznego – HMS Solution, dedykowanego uczelniom wyższym.
HMS Solution to nie tylko oprogramowanie, ale przede wszystkim zgrany zespół programistów i konsultantów, zapewniający uczelniom pomoc w rozwiązywaniu wszelkich wyzwań z dziedziny zarządzania obszarami administracyjnymi oraz dydaktyką. Liczne konsultacje, szkolenia i profesjonalny serwis to ważna cześć ich pracy. Dzięki autorskiemu, ciągle udoskonalanemu narzędziu – Servicedesk – zapewniamy najszybszy przepływ kluczowych informacji oraz budowę bazy wiedzy w systemie dla wszystkich jego użytkowników.
Naszym Klientom i Kontrahentom stawiamy do dyspozycji kompetencje zespołu KALASOFT:
• ponad dwudziestoletnie doświadczenie założyciela i właściciela firmy Grzegorza Kalińskiego – pierwszego programisty firmy;
• zespół wykształconych i stale podnoszących swoje kwalifikacje programistów, którzy na bieżąco udoskonalają i rozbudowują system HMS Solution;
• zespół wyspecjalizowanych konsultantów, prowadzących bezpośrednio z użytkownikami prace wdrożeniowo-szkoleniowe;
• Servicedesk – internetowe narzędzie wsparcia technicznego dla wszystkich osób pracujących na co dzień z aplikacjami HMS;

LOG Systems sp. z o.o

LOG Systems sp. z o.o

LOG System jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi do zarządzania działem IT na polskim rynku. Zaawansowany technologicznie, podążający zawsze za potrzebami Klientów. Zainstalowany na ponad ćwierć milionie komputerów w blisko tysiącu firm i organizacji. Produkowany od ponad 10 lat przez niezmiennie ten sam zespół wysokiej klasy programistów. Wspierany przez wyspecjalizowaną grupę wdrożeniowców i dostarczany przez godnych zaufania handlowców.

APR SYSTEM

APR SYSTEM

APR System jest firmą działającą ponad 17 lat. Jesteśmy ogólnopolskim liderem w dziedzinie tworzenia rozwiązań informatycznych na potrzeby uczelni wyższych. Mając na uwadze chęć podnoszenia standardów funkcjonowania uczelni stworzyliśmy systemy ProAkademia i eAkademia, które stanowią skuteczne narzędzie wspomagające zarządzanie uczelnią wyższą. Z naszego systemu korzysta już ponad 70 uczelni w całym kraju. Do grona naszych klientów należą zarówno uczelnie publiczne jak i niepubliczne, uniwersytety medyczne, uczelnie ekonomiczne, uczelnie małe - kształcące poniżej 500 studentów, jak i uczelnie duże, kształcące ponad 6000 studentów. Ich uwagę zwróciła jakość oprogramowania, optymalność zastosowanych rozwiązań, zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność jak i intuicyjność obsługi. Uczelnie doceniły także dużą oszczędność czasu, w jakim obsługiwany jest student i prowadzący zajęcia oraz niezawodność przetwarzanych danych.

ABBYY FineReader 14

ABBYY FineReader 14

Program ABBYY FineReader 14 to odpowiedź na zapotrzebowanie nowoczesnego biznesu, w którym coraz częściej potrzebne są narzędzia umożliwiające szybkie przetwarzanie dokumentów papierowych i cyfrowych z zachowaniem najwyższej jakości oraz zapewniające oszczędność czasu poprzez wyeliminowanie konieczności ręcznego przepisywania dokumentów.
Przetwarzanie, edycja, dodawanie komentarzy, archiwizacja i porównywanie dokumentów - wszystko to można robić w tej jednej, łatwej w obsłudze aplikacji wyposażonej w wielokrotnie nagradzaną technologię optycznego rozpoznawania znaków, zaawansowane funkcje pracy z dokumentami PDF oraz narzędzie do porównywania dokumentów.
ABBYY FineReader 14 jest dostępny w trzech wersjach: Standard, Corporate i Enterprise z polskim interfejsem użytkownika oraz darmowym wsparciem technicznym.
AutoID Polska S.A.
Generalny Dystrybutor ABBYY FineReader
tel. +48 12 260 16 50, e-mail: finereader@finereader.pl
www.finereader.pl

Rok temu byli z nami:

W ubiegłym roku byli z nami:

it_w_uczelniach_04_2017_tapeta_1024x768