Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

PV GigaCon

marzec 31 @ 09:30 - 15:00

Szczegóły

Data:
marzec 31
Czas:
09:30 - 15:00

Miejsce

ONLINE
Polska

Na skróty:

 • O konferencji
 • Agenda
 • Kontakt
 • Firmy
 • Prelegenci
 • REJESTRACJA

  Udział w konferencji jest bezpłatny

  Wypełnienie wszystkich pól jest wymagane

  Adres email (wymagane)

  Imię (wymagane)

  Nazwisko (wymagane)

  Stanowisko (wymagane)

  Nazwa firmy (wymagane)

  Branża (wymagane)

  Decyzyjność (wymagane)

  Miejscowość (wymagane)

  Kod pocztowy firmy (wymagane)

  Ulica firmy (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Skąd dowiedzieli się Państwo o konferencji?

  Uwagi

  Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i regulaminem, i ją akceptuję.

 • CALL FOR PAPERS

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Firma (wymagane)

  Stanowisko (wymagane)

  Konspekt

  Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i regulaminem, i ją akceptuję.

  Szanujemy Państwa prywatność. Jeżeli z jakichkolwiek względów nie są Państwo w stanie zaakceptować warunków regulaminu udziału w szkoleniu, a chcieliby Państwo w nim uczestniczyć, prosimy o kontakt mailowy: gigacon@gigacon.org

SolarEdge wybrany jako zwycięzca Złotego BITA podczas 3 edycji PV Gigacon. Firma SolarEdge została wyróżniona za wyjątkową elastyczność projektowania.

Nowy falownik SolarEdge pokonuje typowe ograniczenia w projektowaniu systemów fotowoltaicznych i bez problemu potrafi sprostać wymaganiom instalacji montowanych na skomplikowanych, małych dachach, umożliwiając prostszą instalację systemów o mocy 3-5 kW. Falownik pozwala na obsługę już od 8 do 25 modułów oczywiście dla wielu orientacji i pochyleń na tym samym łańcuchu. Nowy falownik jest rozwiązaniem gotowym na przyszłość i potrafi sprostać zmieniającym się potrzebom właścicieli domów.

To co zdecydowanie wyróżnia nowy falownik SolarEdge, to możliwość łatwej rozbudowy o magazyn energii i inteligentne urządzenia energetyczne SmartEnergy. Dzięki nim, falownik może teraz jeszcze lepiej wykorzystywać nadmiar produkowanej energii, co zdecydowanie stanowi dużą korzyść dla inwestora! Równocześnie, nowy falownik stwarza więcej możliwości sprzedaży dla instalatorów.

Zakup nowego trójfazowego falownika od Solaredge wystarczy, aby połączyć standardową obsługę instalacji PV i magazynowanie energii. Rozwiązanie pozwoli obsłużyć do 200% przewymiarowania strony DC (przy maksymalnej 25-modułowej długości łańcucha) po podłączeniu do nowej baterii SolarEdge, która będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w 2021 roku.

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji poświęconej zagadnieniom fotowoltaiki. W trakcie tego spotkania porozmawiamy o szansach i wyzwaniach stojących przed firmami zajmującymi się tym tematem. Omówimy także jak energia pozyskiwana ze słońca wykorzystywana jest w Polsce, a jak w Europie.

PROPONOWANA TEMATYKA:

bezpieczeństwo instalacji PV
sposoby zakupu energii z instalacji fotowoltaicznych
uzgodnieniamia projektów PV
ochrona przeciwpożarowa

UDZIAŁ W KONFERENCJI BEZPŁATNY*!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

* Opłata rejestracyjna wyłącznie dla przedstawicieli firm informatycznych (producenci, dystrybutorzy itp.) sprzedających rozwiązania IT z zakresu zagadnień poruszanych na konferencji oraz firm konsultingowych świadczących usługi z zakresu tej tematyki  – 500 PLN + VAT

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

* możliwość udziału w wybranych wykładach
* możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (podbicie delegacji/zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)
* dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące elektronicznego obiegu dokumentów i zainteresowane są zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 45 minut / stoisko / insert / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: oliwia.rademacher@gigacon.org

Agenda

AGENDA

9:30Rozpoczęcie konferencji
9:35 – 10:05Bezpieczeństwo PPOŻ instalacji PV oraz ich uzgodnienie z rzeczoznawcami.
– Bogdan Szymański (Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV)
Wraz z rosnącą liczbą instalacji fotowoltaicznych coraz większego znaczenia nabiera ich bezpieczeństwo w wielu aspektach. W zakresie PPOŻ bezpieczeństwo instalacji PV można znacząco podnieść stosując się do odpowiednich wytycznych w zakresie ich montażu a w przypadku budynków podlegających szczególnej ochronie warto zastosować rozwiązania aktywnie podnoszące bezpieczeństwo.
10:10 – 10:40Rozwiązania Smart Energy
– Michał Elertowicz (SolarEdge)
Czy inteligentne budynki mają coś wspólnego z fotowoltaiką?
Jak inteligentnie zarządzać energią w budynku?
Dlaczego w Polsce warto podjąć taki temat?
Po co takie mechanizmy?
Kto najbardziej będzie zainteresowany rozwojem takich rozwiązań?
10:45 – 11:15Bezpieczeństwo niskobalastowych systemów – dachy płaskie.
– Tomasz Biedrawa, Bartosz Kica (BayWa r.e.)
Ponieważ badania rynku prowadzimy nie w biurze, lecz na dachu: przysłuchiwaliśmy się opiniom, oglądaliśmy różne rozwiązania chcąc opracować produkt, który umożliwia szybki i prosty montaż. System montażowy novotegra opracowany przez BayWa .r.e to uniwersalne rozwiązanie na każdy rodzaj dachu. Podpowiemy jak bezpiecznie i efektywnie zaprojektować instalację PV korzystając z dedykowanego narzędzia projektowego Solar-Planit dostosowując się przy tym do najsurowszych wymagań dotyczących redukcji balastu na dachach płaskich.
11:20– 11:40Bezpieczeństwo pożarowe instalacji PV – fakty i mity.
– Maciej Piliński (Fronius Polska Sp. z o.o.)
11:45 – 12:15Nowoczesny falownik – nowe standardy i nowe trendy wyznaczane przez Huawei
Robert Maczionsek (Emiter.net)
Zadaniem nowoczesnego falownika nie jest już tylko przetwarzanie energii, ale także oferowanie wyższych standardów bezpieczeństwa, dodatkowych funkcjonalności takich jak możliwość podłączenia magazynu energii, czy też dbanie o to, by generator zawsze oferował maksymalną wydajność eliminując wpływ efektu PID. A to tylko początek, bo funkcjonalności i możliwości jest znaczne więcej…
12:20 – 12:40Integracja systemów PV z instalacjami inteligentnych budynków
– Maciej Piliński (Fronius Polska Sp. z o.o.)
12:45 – 13.15Jak zadbać o Jakość Instalacji fotowoltaicznych?
– Katarzyna Sidzina (Fastons)
13:20 – 13:25Zakończenie konferencji

Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w agendzie. Ostateczny program wysyłany jest zarejestrowanym Uczestnikom drogą mailową na kilka dni przed wydarzeniem.

KONTAKT

Kontakt

FORMULARZ REJESTRACJI

Udział w konferencji jest bezpłatny

Wypełnienie wszystkich pól jest wymagane

Adres email (wymagane)

Imię (wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

Branża (wymagane)

Decyzyjność (wymagane)

Miejscowość (wymagane)

Kod pocztowy firmy (wymagane)

Ulica firmy (wymagane)

Telefon (wymagane)

Skąd dowiedzieli się Państwo o konferencji?

Uwagi

Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i regulaminem, i ją akceptuję.

karusia

KARINA STROJEK

Kierownik projektu – kontakt z Wystawcami
e-mail: karina.strojek@gigacon.org
mobile: +48 600-677-473

Oliwia Rademacher

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:
oliwia.rademacher@gigacon.org
tel. 506-981-931

 

Propozycje wystąpień merytorycznych prosimy zgłaszać mailowo lub wypełnić formularz dostępny w zakładce na górze tej strony.
Więcej o wystąpieniach: https://gigacon.org/cfp_2019/

Patron Honorowy

Sponsor Konferencji

Partnerzy

Firma uczestnicząca

Współpraca merytoryczna

Patroni medialni

Prelegenci

O NASZYCH WYSTAWCACH:

SOLAREDGE

SOLAREDGE

Job Position

Firma SolarEdge jest globalnym liderem w branży inteligentnych technologii energetycznych. Dzięki światowej klasy możliwościom inżynieryjnym oraz nieustannemu skupianiu się na innowacjach tworzymy inteligentne produkty i rozwiązania w zakresie produkcji energii, które dodają nam mocy w codziennym życiu i napędzają dalszy rozwój.

Fronius Polska Sp. z o.o.

Fronius Polska Sp. z o.o.

To co w roku 1945 rozpoczęło się jako jednoosobowa działalność, jest dzisiaj przedsiębiorstwem, które ustanawia nowe standardy technologiczne w dziedzinach spawalnictwa, fotowoltaiki i ładowania akumulatorów. Na całym świecie zatrudniamy blisko 5440 pracowników, a o naszej innowacyjności niech świadczy to, że jesteśmy w posiadaniu 1264 patentów. Zrównoważony rozwój oznacza dla nas, że kwestie ochrony środowiska i sprawy socjalne traktujemy na równi z wskaźnikami ekonomicznymi. Nasza dewiza jest od zawsze ta sama: chcemy być liderem innowacyjności.

Firma Fronius Polska Sp. z o.o. jest dumnym członkiem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej (SBF) „Polska PV” oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP).

BayWa r.e.

BayWa r.e.

Polska spółka BayWa r.e. Solar Systems operuje jako hurtownia fotowoltaiczna współpracując z profesjonalnymi firmami instalatorskimi na terenie całej Polski.
Będąc jednym z wiodących dystrybutorów na rynku polskim, firma buduje swoją reputację, opierając się o wysoki standard jakości. W ofercie znajdują się certyfikowane komponenty instalacji fotowoltaicznych, platforma zakupowa, szkolenia dla instalatorów, doradzctwo techniczne, a także własny system montażowy – novotegra i oparte na nim bezpłatne narzędzie do projektowania instalacji fotowoltaicznych Solar-Planit.
Zaufanie do firmy wynika zarówno z jej długiej historii aktywności w branży (25-letnie doświadczenie w dystrybucji w sektorze PV), jak również z kompleksowego działania na rzecz transformacji energetycznej przez rodzimą spółkę- BayWa r.e.- globalnego lidera w branży PV.

Emiter Sp. z o.o.

Emiter Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Katowicach, na rynku od trzech dekad, obejmuje działy okablowania strukturalnego, inteligentnego domu oraz fotowoltaiki. Każdy dział wspierają szkolenia techniczne; na potrzeby szkoleń akredytowanych z fotowoltaiki (UDT) przygotowaliśmy instalację fotowolaticzną na dachu jednego z naszych magazynów oraz specjalną konstrukcję dachową do nauki montażu paneli, w części biurowej stworzyliśmy w pełni działającą demonstracyjną instalację systemu inteligentnego domu oraz prezentację systemu okablowania. Z centrali odbywa się sprzedaż towarów oraz ich wysyłka do klientów na terenie całego kraju; tutaj także znajdują się magazyny główne i montownia szaf teleinformatycznych.

Fastons

Fastons

FASTONS

Marka Fastons skierowana jest do firm Instalacyjnych z różnych sektorów. Swoimi niestandardowymi działaniami i marketingiem wyznacza nowe trendy w sektorze e-commerce. To nie tylko sklep internetowy, a marka sama w sobie – w ciągu niecałych dwóch lat wybudowaliśmy swoją rozpoznawalność wśród firm Instalacyjnych w całej Polsce.

Misja.

Zdobywanie serc nowych Klientów i dbanie o relacje ze Stałymi Klientami.

Podtrzymywanie dobrych relacji z Partnerami marki i tworzenie nowych wspólnych projektów.

Cel.

Budowanie renomy i rozpoznawalności marki w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Poszerzanie grona Klientów o kolejne segmenty do których możemy skierować ofertę.

Wizja.

Marka Fastons znana w całej Polsce oraz na rynkach zagranicznych ze swojego nowoczesnego podejścia do Klientów i marketingu oraz znana z najlepszego doradztwa technicznego i doborze optymalnych rozwiązań dla swoich Klientów. Marka Fastons skierowana jest do firm Instalacyjnych z różnych sektorów. Swoimi niestandardowymi działaniami i marketingiem wyznacza nowe trendy w sektorze e-commerce. To nie tylko sklep internetowy, a marka sama w sobie – w ciągu niecałych dwóch lat wybudowaliśmy swoją rozpoznawalność wśród firm Instalacyjnych w całej Polsce.

Misja.

Zdobywanie serc nowych Klientów i dbanie o relacje ze Stałymi Klientami.

Podtrzymywanie dobrych relacji z Partnerami marki i tworzenie nowych wspólnych projektów.

Cel.

Budowanie renomy i rozpoznawalności marki w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Poszerzanie grona Klientów o kolejne segmenty do których możemy skierować ofertę.

Wizja.

Marka Fastons znana w całej Polsce oraz na rynkach zagranicznych ze swojego nowoczesnego podejścia do Klientów i marketingu oraz znana z najlepszego doradztwa technicznego i doborze optymalnych rozwiązań dla swoich Klientów.

Fotowoltaika.

Działamy w sektorze fotowoltaiki od ponad dwóch lat. Współpracujemy m.in. z firmą FRONIUS, która również promuje narzędzia producenta RENNSTEIG, aby było mniej awarii i reklamacji na rynku. Na dzień dzisiejszy większość firm dbających o jakość instalacji wyposaża się u nas w narzędzia, przejęliśmy około 85 % rynku w Polsce sektora OZE w dostarczaniu narzędzi do PV.

PRELEGENCI:

Bogdan Szymański

Bogdan Szymański

Prezes Zarządu w Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV

Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. wykładowca akademicki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Członek zarządu GLOBEnergia. Autor wielu kursów min „Eko-Gmina”, „Samorządowy Menedżer ds. Energii” czy szkoleń z zakresu systemów fotowoltaicznych m.in. Solar+. Autor wielu poradników, w tym książki “Instalacje fotowoltaiczne”.

Maciej Piliński

Maciej Piliński

dr inż. Maciej Piliński / Solar Energy / Fronius Polska

Maciej Piliński jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej, kierunku Zarządzanie Energią Elektryczną. Tytuł doktora nauk technicznych obronił w 1997 roku w Instytucie Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej.

Od ponad 10 lat zdobywa doświadczenia na rynku fotowoltaiki w Polsce, gdzie czynnie uczestniczy w projektach oraz realizacjach różnorodnych instalacji. Jest członkiem i niezależnym ekspertem wielu stowarzyszeń, autorem licznych publikacji i prezentacji.

Od 2014 pracuje w firmie Fronius Polska Sp. z o.o. - oddziału Fronius International GmbH, wiodącego producenta falowników PV i urządzeń do magazynowania i zarządzania energią. Od stycznia 2020 roku również rozwija projekty związane z wytwarzaniem „zielonego” wodoru.

Prywatnie i hobbistycznie jest miłośnikiem wszelkich rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej, inteligentnych budynków i Internetu Rzeczy (IoT). Interesuje się również zagadnieniami bezpieczeństwa pożarowego instalacji fotowoltaicznych.

Michał Elertowicz

Michał Elertowicz

Technical Marketing Manager w SolarEdge

Absolwent Politechniki Lubelskiej, wydziału Elektrotechniki i Informatyki w kierunku Konwersji Energii Odnawialnej. Od czasu studiów nieustannie związany z branżą OZE, rozpoczynając od współpracy z jednostkami badawczo-rozwojowymy oraz instytucjami państowymi w realizacji projektów energetycznych dla Mazowsza, poprzez udział w procesie tworzenia falownika fotowoltaicznego od podstaw, tworzeniu rozwiązań OZE dedykowanych zasilaniu gwarantowanemu w przemyśle, telekomunikacji i energetyce zawodowej, uczestniczeniu w tworzeniu się rynku wielkoskalowych magazynów energii w Polsce, obecnie jako Technical Marketing Manager w SolarEdge pomaga sprzedaży, wprowadzeniu i rozwoju produktów dla rynku Polskiego. Mocno skupiony na innowacyjności - zaangażowany w dążenie do doskonałości.

Tomasz Biedrawa

Tomasz Biedrawa

Specjalista ds. sprzedaży oraz doradztwa technicznego w BayWa r.e. Solar Systems

Bartosz Kica

Bartosz Kica

Ekspert ds.systemu montażowego ‘novotegra’ opracowanego przez BayWa r.e.

Robert Maczionsek

Robert Maczionsek

Emiter

Absolwent wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zarządza działem technicznym w przedsiębiorstwie Emiter. Inżynier elektronik z prawie 20-letnim doświadczeniem w branżach okablowania strukturalnego, automatyki oraz aktualnie, od kilku lat, fotowoltaiki. Trener i wykładowca technicznych przedmiotów obieralnych Politechniki Śląskiej. Pomimo sporego doświadczenia wciąż znajduje wiele przyjemności w rozwijaniu swoich kompetencji oraz pogłębianiu wiedzy związanej z energetyką odnawialną, a w szczególności z fotowoltaiką. Wraz z przedstawicielami działu technicznego przedsiębiorstwa Emiter, oferuje wsparcie techniczne przed i posprzedażowe dla instalatorów, z wszystkich zakresów dotyczących projektowania, budowy, konfiguracji i rozwiązywania problemów jakie mogą się pojawić podczas inwestycji.

Katarzyna Sidzina

Katarzyna Sidzina

Fastons

Kończąc studia z komunikacji wizualnej, wcześniej z zarządzania szybko rozpoczęłam pracę w firmie Wire Solutions, tworząc markę Fastons.pl, gdzie stopniowo zdobywałam wiedzę na temat poszczególnych produktów i ich działania. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i tak oto ciągłe doszkalanie się rozbudziło we mnie fascynację do świata narzędzi. Nieoczekiwanie doradzanie klientom w ich zakupach stało się moją pasją! Rozwój marki FASTONS to mój główny cel, a co za tym idzie marketing, sprzedaż, PR, budowanie wizerunku marki, kampanie reklamowe, copywriting, social media, utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami, udział w targach oraz wydarzeniach branżowych. Wiele osób może kojarzyć mnie z fotowoltaiką, którą zajmuje się od dwóch lat i promuję profesjonalne narzędzia na rynku instalacyjnym. Teraz dzielę się informacjami na szerszą skalę poprzez blog Dziewczyna z Narzędziami. Zapraszam do kontaktu i obserwowania moich wpisów!