O konferencji
O KONFERENCJI
Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji uczelni wyższych. Firmy IT przedstawią swoje rozwiązania, które usprawnią zarządzanie oraz podniosą poziom innowacyjności uczelni. Wykłady poprowadzą również eksperci, którzy opowiedzą o ciekawych przypadkach, wdrożeniach i nowych trendach. Jakie systemy wybrać? Czym się sugerować? Jakie wyzwania stoją przed działami IT uczelni wyższych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszą uczestnicy kolejnej edycji konferencji marki GigaCon.
PROPONOWANA TEMATYKA KONFERENCJI:
• systemy wspomagające zarządzanie, rekrutację oraz pracę dziekanatu
• systemy finansowo – księgowe, kadrowo – płacowe
• systemy antyplagiatowe
• biblioteka on-line
• nauka na odległość e-learning
• egzaminowanie on-line
• elektroniczna legitymacja studencka
• elektroniczny obieg dokumentów w firmie
• informatyzacja uczelni wyższych w świetle prawa
• projekty unijne realizowane na uczelniach
• rozdzielenie środków unijnych w budżecie uczelni
• bezpieczeństwo uczelnianych sieci informatycznych
• motyw sztucznej inteligencji
• ochrona danych osobowych w świetle RODO
• przepływ informacji
• zarządzanie kapitałem ludzkim
• konsultacje on-line
• kioski informatyczne – dostęp do dokumentów on-line
KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:
– przedstawicieli władz uczelni, wydziałów, instytutów i katedr
– nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych
– kierowników komórek informatycznych
–specjalistów ds. zarządzania jakością
– informatyków
UDZIAŁ W KONFERENCJI BEZPŁATNY!
Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie FORMULARZA REJESTRACJI!
*** opłata rejestracyjna dotyczy wyłącznie przedstawicieli firm posiadających rozwiązania informatyczne z zakresu zagadnień poruszanych na konferencji (500 PLN + VAT)
ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!
Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące elektronicznego obiegu dokumentów i zainteresowane są zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 45 minut / stoisko / insert / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: karina.strojek@gigacon.org
Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.jankowska@gigacon.org
Agenda
AGENDA
10:00 | Rozpoczęcie konferencji |
10:00 – 10:30 | Wykład merytoryczny – Adrian Kapczyński (Politechnika Śląska) |
10:35 – 11:05 | Narzędzia do prowadzenia wykładów w pandemicznej rzeczywistości – Marcin Derecki (VisionCube) Podczas prezentacji prelegent opowie o rozwiązaniach służących do wygodnego i efektywnego prowadzenia zajęć dla studentów. Omówione zostaną rozwiązania do transmisji audio, wideo oraz prezentacji treści w sposób interaktywny, a także wykorzystanie możliwości współczesnych komunikatorów takich jak Zoom, Microsoft Teams, Webex czy Google Meet. |
11:10 – 11:40 | Wykład Sponsora Konferencji Samsung/ Integrated Solutions |
11:45– 12:00 | Wykład Partnera Konferencji |
12:05 – 12:35 | Wykład Partnera Konferencji |
12:35 – 13:05 | Czego o zmianach nauczyła nas pandemia? – Wiesław Grabowski (Szkoła Zarządzania Zmianą) |
13:10 – 13:40 | Wykład merytoryczny w trakcie przygotowań – Maciej Sysak (Uniwersytet Łódzki) |
13:45 – 14:15 | Platforma edukacyjna “e-nauka” – wykorzystanie podczas pandemii – Marek Cieciura (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie) W referacie zostanie omówiona własna platforma edukacyjna e-nauka: https://e-nauka.net/, która stanowi swego rodzaju back office w stosunku do zajęć prowadzonych z wykorzystaniem MS Teams. Szczegółowo zostaną scharakteryzowane zadania i sprawdziany, stanowiące ważne elementy platformy. Są one wykorzystywane jako mechanizmy grywalizacji i pozwalają na zaliczenie przedmiotów na podstawie aktywności w semestrze. Zadania mają postać krzyżówek, zadań z lukami i pytań jednokrotnego wyboru. Są one wykorzystywane w trybie Nauka – z różnego rodzaju podpowiedziami oraz w trybie Sprawdzanie, w którym są umiejscowione w okresach preferowanych, ucząc systematyczności. Sprawdziany są w formie pytań jednokrotnego wyboru, są przeprowadzane na początku lub na końcu zajęć. Stanowią aktywną listę obecności, mobilizują do uważnego uczestniczenia w zajęciach, sporządzania notatek i powtarzania informacji przekazanych podczas zajęć. Stosowane podejście zwiększyło aktywność i zaangażowanie studentów podczas zajęć prowadzonych podczas pandemii. |
14:15 | Zakończenie konferencji |
Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w agendzie. Ostateczny program wysyłany jest zarejestrowanym Uczestnikom drogą mailową na kilka dni przed wydarzeniem.
KONTAKT
Kontakt
KARINA STROJEK
Kierownik projektu – kontakt z Wystawcami
e-mail: karina.strojek@gigacon.org
mobile: +48 600-677-473
Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:
Anna Jankowska
anna.jankowska@gigacon.org
tel. 506 981 945
Propozycje wystąpień merytorycznych prosimy zgłaszać mailowo lub wypełnić formularz dostępny w zakładce na górze tej strony.
Więcej o wystąpieniach: https://gigacon.org/cfp_2019/
Sponosor
Współpraca merytoryczna
Patroni medialni
Prelegenci
PRELEGENCI:

Marcin Derecki
Fan gier komputerowych, cukiernik amator, pasjonat historii i entuzjasta inwestycji giełdowych – to tylko niektóre z określeń, jakimi można mnie opisać. Łatwo nawiązuję kontakty z ludźmi, staram się znaleźć rozwiązanie i porozumienie w każdej trudnej sytuacji. Uwielbiam zwiedzać i spędzać czas na łonie natury. Kraków nie ma przede mną tajemnic, od kiedy sięgam pamięcią, uwielbiałem spacerować po Podgórzu i Kazimierzu. Bardzo lubię planować podróże i wycieczki, zarówno po Polsce, jak i Europie. Marzę, żeby kiedyś w Peru „przybić piątkę” z lamą oraz zobaczyć fiordy w Nowej Zelandii. Staram się zawsze być pogodny i życzliwy, ludzie są dla mnie na pierwszym miejscu i dlatego w VisionCube zajmuję się obsługą klienta biznesowego.

Marek Cieciura
Dr hab. inż., od 1 października 2020 roku profesor nadzwyczajny w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Wcześniej rektor Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych (2005-2020).
Autor lub współautor 21 książek oraz ponad 140 artykułów i referatów.
W ramach działalności dydaktycznej prowadzi zajęcia z przedmiotów: ``Podstawy e-learningu``, ``Outsourcing informatyczny`` oraz ``Metody probabilistyczne i statystyka``.
Aktualnie specjalizuje się w informatycznym wspomaganiu kształcenia. Jest autorem m.in. platformy edukacyjnej ``e-nauka`` http://e-nauka.net, programu do oceny pytań testowych http://cieciura.net/ocena.html oraz przewodników turystyczno-edukacyjnych, np. ``Poznaj Warszawę`` https://graedu.pl/warszawa i ``Poznaj Stare Powązki`` https://graedu.pl/powazki.

Wiesław Grabowski
30 letnie doświadczenie w biznesie, w tym 18 lat na pozycjach menedżerskich do poziomu Zarządu i 7 lat w coachingu indywidualnym i zespołowym oraz szkoleniu. Były członek Zarządu Oracle Polska sp. z o.o. i Dyrektor Konsultingu odpowiedzialny za Polskę i Kraje Bałtyckie. Odpowiadał za sprzedaż i realizację projektów informatycznych. Zaprojektował i wdrożył kulturę projektową umożliwiającą bliską 100% skuteczności realizacji projektów. Osiągnął to dzięki zaprojektowaniu i zorganizowaniu program rozwoju umiejętności miękkich dla całego konsultingu, w którym wzięło udział ok 200 osób. Brał udział i nadzorował wiele projektów budowy i wdrażania elektronicznych obiegów informacji. Były Kierownik Działu Informatyki w Sanockich Zakładach Przemysłu Gumowego w Sanoku, gdzie w latach 1989-1995 zbudował techniczną i programową infrastrukturę IT wspierająca biznes firmy. W tym czasie wychował silny zespół projektantów i programistów, z których wielu pracuje obecnie dla takich firm jak Oracle, HP, IFS, Asseco. Mówca na konferencjach Kariera IT, II Kongresie Liderów Zmian w Białymstoku.
O NASZYCH WYSTAWCACH:

VisionCube
VisionCube to zgrany zespół specjalistów z zakresu systemów AV i wideokonferencji. Zrealizowaliśmy setki skomplikowanych technologicznie projektów dla największych firm i instytucji w kraju. Każdego roku wdrażamy i integrujemy nowe systemy z zakresu szeroko pojętego AV i IT. Dzięki odwadze i kreatywności staliśmy się liderami w zakresie technologii Unified Communication. Od ponad 10 lat działamy jako dostawca najbardziej innowacyjnych technologii wideokomunikacyjnych. Możemy pochwalić się bogatym doświadczeniem we współpracy z uczelniami wyższymi i placówkami oświaty.
Pandemia doprowadziła do rozproszenia komunikacji wideo - dlatego skupiliśmy się na dostarczeniu narzędzi pomagających w pracy home office czy zdalnym nauczaniu. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia - dział techniczny VisionCube pomoże Ci wykorzystać nowe technologie i możliwości jakie dają w Twojej codziennej pracy. Dobierzemy rozwiązanie do Twoich potrzeb, dostarczymy, wdrożymy i przeszkolimy z jego obsługi. Doskonale wiemy, że dobrze dobrane rozwiązania pozwalają na bezpieczną, wieloplatformową komunikację, większe zangażowanie słuchaczy i interakcję z uczestnikami zajęć on-line.
Współpracujemy z wiodącymi producentami słuchawek, kamer, monitorów, telefonów IP oraz pozostałego sprzętu i oprogramowania w zakresie infrastruktury IT.
Tam, gdzie inni mówią ``nie da się`` - my przychodzimy i realizujemy. Teoretycznie trudne rzeczy, robimy łatwe i users friendly.
Inspirują nas Twoje potrzeby!

Integrated Solutions
Integrated Solutions jako integrator technologiczny w Grupie Orange Polska specjalizuje się w projektowaniu i dostarczaniu zaawansowanych usług ICT dla biznesu w ramach czterech centrów kompetencji: IT Infrastructure and Cloud, Networking and Security, Microsoft, Software and Aplications.
Od 2011 doradzamy naszym klientom, jak jeszcze lepiej rozwijać swoje biznesy dzięki cyfryzacji i nowoczesnym technologiom.
Oferujemy innowacyjne rozwiązania w obszarach: Automation / AI, Cloud, Data Analytics, Software Development, Networking & Communication, IT Infrastructur, Cyber Security oraz Professional Services.
Integrated Solutions konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku IT, co pokazują dwa prestiżowe raporty branżowe magazynów Computerworld i ITWiz, które ukazały się w 2019 i 2020 roku. Wg rankingu TOP 200 Computerworld spółka IS uplasowała się na trzecim miejscu wśród największych integratorów w Polsce i ma znaczący udział w dostarczaniu rozwiązań i usług IT dla branży transportowej, logistycznej, edukacyjnej, bankowej oraz sektorze instytucji publicznych. Również Raport magazynu ITWiz „BEST 100” pokazuje, że Integrated Solutions uplasował się na trzecim miejscu wśród firm z kapitałem polskim sprzedających własne produkty i usługi.
Zgodnie ze strategią, Integrated Solutions konsekwentnie realizuje cel bycia Partnerem Cyfrowych Rozwiązań dla swoich Klientów. Spółka zrealizowała wiele innowacyjnych projektów w zakresie bezpieczeństwa, rozwiązań chmurowych i cyfryzacji biznesu Klientów. Nieustannie rozszerza również partnerstwa z wiodącymi dostawcami technologii IT, security, jednocześnie poszerzając portfolio rozwiązań chmurowych w modelu „Multi-Cloud Solutions Provider”.