O KONFERENCJI:
Konferencja Business Process Management GigaCon poświęcona jest modelowaniu procesów biznesowych. Wiedza z tego zakresu ułatwia zarządzanie firmą. Właściwe decyzje i działania, szybka identyfikacja problemów, sprawny przepływ informacji to zalety prawidłowego wykorzystywania umiejętności oraz narzędzi.
Sprawne funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa, instytucji czy organizacji zależy od harmonijnego przeprowadzania, nadzorowania i monitorowania zachodzących w nim operacji. Zintegrowany system w firmie pozwala efektywniej wykorzystywać zasoby oraz wygrywać z konkurencją.
PROPONOWANA TEMATYKA KONFERENCJI BPM:
– projektowanie i analiza procesów
– automatyzacja i optymalizacja procesów biznesowych
– modelowanie procesów biznesowych
– metody opisu procesów
– SOA w organizacji
– notacje BPM
– dobre praktyki (systemy kompleksowo wspierające zarządzanie procesami – przykłady wdrożeń)
KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:
* szerokiego kręgu odbiorców poszukujących nowych rozwiązań z zakresu BPM i pragnących zastosować zmiany w dotychczas posiadanych zasobach
* wyższej i średniej kadry zarządzającej
* osób charakteryzujących się wysokim stopniem decyzyjności w organizacjach
* szefów pragnących zrewolucjonizować działanie swojej firmy
Konferencja jest spotkaniem biznesowym, nie przyjmujemy rejestracji studentów
O konferencji
UDZIAŁ W KONFERENCJI BEZPŁATNY*!
Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.
* Opłata rejestracyjna wyłącznie dla przedstawicieli firm informatycznych (producenci, dystrybutorzy itp.) sprzedających rozwiązania IT z zakresu zagadnień poruszanych na konferencji oraz firm konsultingowych świadczących usługi z zakresu tej tematyki – 500 PLN + VAT
ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:
* możliwość udziału w wybranych wykładach
* możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (podbicie delegacji/zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)
* dostęp do materiałów pokonferencyjnych
ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!
Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące elektronicznego obiegu dokumentów i zainteresowane są zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 45 minut / stoisko / insert / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: [email protected]
Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: [email protected]
Agenda
AGENDA
10:00 | Rozpoczęcie konferencji |
10:05 – 10:35 | Model procesu biznesowego w BPM – Piotr Biernacki, Robert Kozłowski (MGX Szkolenia) Wykład poświęcony znaczeniu wykorzystaniu modeli BPMN w BPM i o co musza zostać rozszerzone, aby były w pełni przydatne |
10:40 – 11:10 | Procesy w firmie – obiegi w firmie – Elke Schoenemann (ELO Digital Office) Przy korzystaniu z ELO ECM Suite mamy pełną kontrolę nad procesami w firmie. W obiegach w ECM mamy do czynienia z dokumentami, teczkami oraz innymi informacjami. Obiegi wspierają procesy w firmie, mogą pomóc przy automatyzacji pewnych kroków w procesach i pomagają przy zarządzaniu dokumentami i informacjami. BPM i Workflow – czy to jest to samo? A gdzie jest różnica? |
11:15 – 11:45 | Efektywny proces zakupowy w dobie pracy zdalnej – Mateusz Borowiak (Exact) Wykorzystanie systemu klasy BPM pozwala usprawnić procesy zarządcze i operacyjne w rozproszonej strukturze firmowej, wynikającej z wszechobecnej dziś pracy zdalnej, związanej z sytuacją pandemiczną na świecie. Na przykładzie procesu zakupowego pokażę, jak sprawnie zarządzać procesami i zrealizować zakupy w firmie w dobie koronawirusa – od budżetu i zapotrzebowania po elektroniczny obieg dokumentów i księgowanie. |
11:50 – 12:20 | Najlepsze środowisko Open Source do automatyzacji procesów. – Marcin Makowski (BeOne) Pokażemy jakie komponenty i projekty wykorzystać do zbudowania architektury automatyzacji procesów w środowisku kontenerów. Przedstawimy przykłady realizacji z wykorzystaniem Alfresco Community i Camunda. Zwrócimy szczególną uwagę na wysoką wydajność, elastyczność, możliwość rozbudowy środowiska i łatwość zarządzania. |
12:25 – 12:55 | Jak nadążyć za procesami firmowymi, czyli właściwe narzędzia we właściwym czasie – Krzysztof Żółtański (Vialutions) Wszystko zaczęło się od SharePointa. To był punkt zero w naszej 10-letniej pracy z procesami firmowymi. Czego dowiedzieliśmy się przez ten czas od naszych klientów? Jak możemy ich teraz wspomagać? Posłuchaj, jak nauczyliśmy się dobierać narzędzia pasujące do ich sposobu działania. |
13:00 – 13:30 | Wykorzystanie mocnej semantyki języków dziedzinowych (DSL) w sprawnym projektowaniu rozwiązań procesowych dla firm farmaceutycznych – na przykładzie umów podpisywanych z lekarzami. – Piotr Wilkin (Syndatis) W modelowaniu rozwiązań biznesowych bardzo istotne jest wykorzystanie modularnych specyfikacji, łatwych do zrozumienia dla analityków biznesowych, a nie tylko dla programistów. W Syndatis BPM w tym celu stworzyliśmy zestaw deklaratywnych (w przeciwieństwie do stosowanego w większości rozwiązań podejścia proceduralno/skryptowego) języków dziedzinowych (DSL), pozwalający na wydajne projektowanie złożonych rozwiązań biznesowych, często z pominięciem bądź minimalnym udziałem zespołu programistycznego |
13:30 | Zakończenie konferencji |
Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w agendzie. Ostateczny program wysyłany jest zarejestrowanym Uczestnikom drogą mailową na kilka dni przed wydarzeniem.
KONTAKT
Kontakt
KARINA STROJEK
Kierownik projektu – kontakt z Wystawcami
e-mail: [email protected]
mobile: +48 600-677-473
Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:
Anna Jankowska
[email protected]
tel. 506 981 945
Propozycje wystąpień merytorycznych prosimy zgłaszać mailowo lub wypełnić formularz dostępny w zakładce na górze tej strony.
Więcej o wystąpieniach: https://gigacon.org/cfp_2019/
Sponsorzy
Firma uczestnicząca
Współpraca merytoryczna
Prelegenci
PRELEGENCI:

Elke Schoenemann
Niemka pracująca od roku 1996 w Polsce, z wykształcenia matematyk.1996 – 2004 Praca w Polsko-Niemieckim Towarzystwie Wspierania Gospodarki (Firma z udziałem rządu polskiego i niemieckiego (po 50%)) Od 2004 zatrudniona w ELO Digital Office – odpowiedzialna za sieć Business Partnerów ELO w Polsce i koordynację projektów.

Marcin Makowski
Ekspert z 15 letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania procesami i dokumentami, w tym czasie uczestniczył w rozwoju i wdrożeniach wielu zamkniętych i otwartych platform ECM. Od 8 lat specjalizuje się w systemie Alfresco oraz budowaniem rozwiązań w wykorzystaniem technologii open source. Jest głównym architektem największych wdrożeń Alfresco w Polsce.

Krzysztof Żółtański
Od wielu lat związany z branżą IT, szczególnie w zakresie dostarczania dedykowanych rozwiązań usprawniających operacje biznesowe. Jest praktykiem filozofii ciągłego doskonalenia, co również przekłada się na sposób zarządzania prowadzonymi projektami. Swoje działania koncentruje wokół tematyki uproszczenia i automatyzacji procesów - od określenia potrzeb I rozwoju rozwiązania aż po wsparcie w użytkowaniu.

Piotr Wilkin
Absolwent informatyki UW, doktor filozofii, z Syndatis współpracuje od 2012 roku. Współautor technologicznej koncepcji produktu Syndatis BPM4 / AIR, odpowiada za jego rozwój, w szczególności w obszarze biznesowego modelowania dokumentów z użyciem deklaratywnych języków dziedzinowych (DSL).

Mateusz Borowiak
Studiował na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej.
Od ponad 12 lat nieprzerwanie związany z branżą IT, a od 2013 roku z rozwiązaniami firmy Exact. Doświadczony sprzedawca z ugruntowaną wiedzą techniczną. W Exact Software Poland odpowiedzialny za pozyskiwanie nowych klientów na terenie Polski. Skoncentrowany wokół rozwiązań dla branży usług profesjonalnych oraz sektora finansowego i ubezpieczeniowego.
O NASZYCH WYSTAWCACH:

ELO DIGITAL OFFICE
ELO Digital Office rozwija i sprzedaje wysokiej jakości oprogramowanie do zarządzania dokumentami, archiwizacji cyfrowej i obiegiem dokumentów. ELO® obejmuje całe spektrum zarządzania treścią w przedsiębiorstwach (Enterprise-Content-Management (ECM)).
Firma ELO Digital Office została wyodrębniona w 1998 roku z grupy Louis Leitz jako samodzielny podmiot z siedzibą w Stuttgarcie i stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem posiadającym swoje oddziały w Europie, Ameryce Południowej, Azji i Australii. Gęsta sieć partnerów systemowych opiekuje się ponad 750.000 miejsc pracy pod ELO na świecie. Ponadto ELO utrzymuje wiele partnerstw technologicznych z producentami oprogramowania i sprzętu.

BE ONE
BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.

Vialutions
Dostarczamy firmom różnych branż narzędzia ułatwiające i usprawniające pracę – zarówno gotowe aplikacje, jak i oprogramowane stworzone indywidualnie. Analizujemy procesy firmowe, pomagamy dobrać odpowiednie rozwiązanie i towarzyszymy klientowi przez cały ten proces – od weryfikacji firmowych procedur aż po implementację i utrzymanie.

Syndatis
Syndatis od ponad 20 lat usprawnia procesy biznesowe w dużych organizacjach wykorzystując autorski produkt - Syndatis BPM4 (dostępny również w wersji chmurowej jako Syndatis AIR). Zespół doświadczonych analityków i deweloperów optymalizuje i digitalizuje obiegi dokumentów, specjalizując się w nietypowych, złożonych rozwiązaniach integrujących wiele systemów. Jednym z wyzwań, na które Syndatis ma rozbudowaną i nowoczesną odpowiedź, jest proces zawierania i rozliczania umów krótkoterminowych z personelem medycznym, kluczowy dla firm branży farmaceutycznej, obejmujący krytyczne w czasie pandemii funkcje podpisu zdalnego. Rozwiązania Syndatis wykorzystuje na co dzień kilkadziesiąt tysięcy użytkowników w wielu krajach Europy.

Exact
Exact jest uznanym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla biznesu. Firma oferuje m.in. systemy wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem (ERP), systemy elektronicznego obiegu dokumentów i przepływów pracy (Workflow) oraz zarządzania zasobami ludzkimi (HRM). Oprogramowanie Exact umożliwia skuteczną automatyzację i optymalizację procesów biznesowych. Na całym świecie obsługujemy ponad 500 tys. klientów.
Exact Software Poland działa na polskim rynku od 1992 roku. Bazując na światowych standardach, Exact w Polsce uwzględnia wymogi lokalnego rynku. Firma świadczy kompleksowe usługi obejmujące analizę wymagań klienta na etapie planowania projektu wdrożenia oprogramowania, zarządzanie projektem wdrożeniowym, wsparcie implementacji systemu zarówno w formie szkoleń i konsultacji, jak również świadczenie posprzedażowej pomocy technicznej.
Więcej informacji dotyczących rozwiązań informatycznych Exact dla biznesu znajduje się na https://www.exact.com/pl/produkty