09:00

Rozpoczęcie konferencji

09:00 - 09:30

Zarządzanie dostępem i tożsamością w złożonych systemach IT

- Łukasz Wierzbicki (Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni )

Dobrze zaprojektowany moduł do zarządzania tożsamością i uprawnieniami użytkowników jest podstawą do zrealizowania bezpiecznego i nowoczesnego systemu informatycznego. Rola zastosowania odpowiedniej klasy zabezpieczeń jest szczególnie ważna w krytycznych obszarach działania firmy takich jak elektroniczny obieg dokumentów.  
W trakcie prezentacji omówione zostaną między innymi:

  • nowoczesne podejścia w zarządzaniu tożsamością i uprawnieniami wraz z narzędziami implementującymi te reguły
  • wieloskładnikowe uwierzytelnianie
  • model Zero Trust
  • drobnoziarnista kontrola dostępu
  • korzyści z efektywnego zarządzania dostępem i tożsamością

09:35 - 10:05

Camunda i Alfresco w duecie: Jak open source rewolucjonizuje automatyzację w organizacjach - zobacz, co się dzieje, gdy procesy i dokumenty wreszcie zaczynają grać w tej samej orkiestrze 

- Marcin Makowski (BeOne)

W trakcie prezentacji poruszymy kluczowe zagadnienia, takie jak:

Integracja za pomocą konektorów: Jak Camunda i Alfresco łączą się z systemami ERP, platformami rządowymi i innymi narzędziami, tworząc spójną i wydajną infrastrukturę.
Automatyzacja komunikacji: Usprawnienie wymiany korespondencji, komunikatów i powiadomień między systemami, zespołami oraz klientami, gwarantujące szybkość i precyzję przesyłanych informacji.
Wydajność w każdej skali: Jak platforma radzi sobie z dużą liczbą procesów i dokumentów, zapewniając niezawodność nawet przy intensywnym obciążeniu.
Zaawansowane zarządzanie treścią (ECM): Bezpieczne i zgodne z regulacjami przechowywanie, zarządzanie oraz udostępnianie dokumentów.
Przykłady praktycznego zastosowania: Jak organizacje z różnych branż – od administracji publicznej po sektor finansowy – wykorzystują te narzędzia do poprawy swoich operacji.

Wszystko to w ramach jednej spójnej, elastycznej i komponowalnej platformy open source, która dostosowuje się do potrzeb Twojej organizacji.

10:10 - 10:40

ELO ECM Suite – Cyfrowe zarządzanie informacjami: Nowoczesne rozwiązania dla każdej branży

- Elke Schoenemann (ELO Digital Office)

ELO to inteligentna platforma do zarządzania dokumentami, która umożliwia szybki dostęp do ofert, umów, faktur (w tym KSeF) i wielu innych dokumentów – na tablecie, smartfonie, hybrydowo i stacjonarnie, online i offline! Zwiększ efektywność pracy, porządkując dokumenty w jednym miejscu, niezależnie od lokalizacji i branży.

10:45 - 11:15

AI & Process Discovery Dispatcher - Inteligentne narzędzie do automatyzacji i optymalizacji obiegu informacji w firmie – skuteczna kontrola komunikacji, wsparcie obsługi klienta i efektywność procesów biznesowych.

- Bartosz Kochanowski (Rhenus Digital Workforce)

AI & Process Discovery Dispatcher rozwiązanie do automatyzacji i porządkowania obiegu informacji w firmie – platforma wspierająca zarządzanie komunikacją przychodzącą i wychodzącą, zarówno w formie manualnej, jak i elektronicznej. Narzędzie pozwala na efektywne przetwarzanie zapytań sprzedażowych, obsługę statusów, rozwiązywanie reklamacji, przygotowywanie ofert i wiele innych działań. Dzięki zaawansowanemu monitorowaniu KPI i automatyzacji procesów, platforma odciąża zespół obsługi klienta, zapewniając pełną kontrolę nad komunikacją, szybsze podejmowanie decyzji i znaczną poprawę efektywności operacyjnej.

11:20 - 11:50

Automatyzacja procesów, która się opłaca: Jak z sukcesem wdrożyć obieg dokumentów w firmie?

- Tomasz Borek (Webcon)

W trakcie tej sesji dowiesz się, jak skutecznie wdrożyć obieg dokumentów w firmie, poczynając od identyfikacji potrzeb, przez wybór odpowiedniego narzędzia, aż po pełną automatyzację. Omówimy najczęstsze wyzwania związane z wdrożeniem i sposoby na to, jak je pokonać. Bazując na doświadczeniach klientów WEBCON, podpowiemy także, jak szybko rozszerzyć korzyści wynikające z automatyzacji, tak aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji i przyspieszyć rozwój organizacji.

11:55 - 12:15

Elektroniczny Obieg Informacji od bułek do lokomotyw

- Zenon Kosmydel (Dalma Systemy Informatyczne)

Rozważania na temat oraz studium zastosowań Elektronicznego Obiegu Informacji w systemie DBS – Dalma Business Software

12:20 - 12:50

Przejście z papierowego obiegu na EOI z wykorzystaniem systemu Navigator365. 

- Marcin Szlachcic (Archman)

Podczas prezentacji pokażę, jak zidentyfikować najlepsze procesy w organizacji do ich cyfryzacji oraz jak przejść na Elektroniczny Obieg Informacji. Jak nie bać się implementacji KSeF oraz e-Doręczeń posiadając system Navigator365. Jak system no-code pomoże Ci się przygotować pod kolejne etapy transformacji cyfrowej i obsługę dowolnych kolejnych procesów.

12:55 - 13:35

Wykład Sponsora zarezerwowany

- Karol Floriańczyk, Mariusz Lęczar (Ideo/Logito)

13:40 - 14:10

Wdrażanie narzędzi cyfrowych jako część strategii w firmie

- Łukasz Brzyski (Brzyski Wiśniewski Doradztwo Biznesowe)

Podczas prezentacji wytłumaczę dlaczego wdrażanie narzędzi takich jak obieg dokumentów, CRM, ERP itp. nie jest jedynie wprowadzeniem narzędzia. W wielu przypadkach jest to ważny krok w rozwoju firmy, a zatem wybór narzędzia (zazwyczaj na lata) powinien być spójny z szerszym planem i strategią rozwoju firmy na kilka lat.

14:15 - 14:45

Czy można zrealizować projekt na czas bez wyznaczania terminów realizacji zadań?

- Marek Kowalczyk (Mandarine Project Parnters)

Jednym z kanonów tradycyjnego zarządzania projektami jest sporządzenie szczegółowego harmonogramu realizacji zadań i ścisłe egzekwowanie terminów ich realizacji — zgodnie z zasadą: "aby skończyć projekt na czas każde zadanie musi skończyć się na czas".
Jednak przeprowadzone przez MANDARINE Project Partners badanie "Projekty na czas" wykazało, że 80% polskich projektów się opóźnia. Powstaje więc pytanie: czy problem leży w mało skutecznym egzekwowaniu terminów czy w czymś innym…
W trakcie wystąpienia przedstawię inne podejście do osiągania terminowości projektów — metodę łańcucha krytycznego (Critical Chain Project Management, CCPM). Metoda ta w ogóle nie stosuje terminów realizacji zadań, a mimo to pozwala na osiągnięcie niezwykle wysokiej terminowości realizacji projektów, czego dowodzą liczne przykłady, również z Polski.

 

14:45

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

23 stycznia 2025


Godzina:  09:00

ONLINE

ELEKTRONICZNY OBIEG 

INFORMACJI W FIRMIE

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Podczas wydarzenia przedstawiciele wiodących firm zaprezentują swoje rozwiązania oraz zaproponują narzędzia do usprawnienia i zautomatyzowania działań związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Wieloletnie doświadczenie w propagowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych pozwala nam stworzyć wydarzenie łączące potrzeby ich dostawców i odbiorców.

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. KSEF: 
  • bezpieczeństwo danych i prywatności 
  • Big Data i analiza danych
  • (wykorzystanie technologii big data i analizy danych do zarządzania i efektywnego wykorzystania informacji zgromadzonych w KSEF, w celu optymalizacji procesów biznesowych)
  • integracja kSEF z innymi systemami w firmie: Omówienie strategii i narzędzi umożliwiających integrację elektronicznej książki służbowej z innymi systemami wewnątrz organizacji, takimi jak systemy zarządzania treścią, CRM, ERP itp., w celu zapewnienia płynnego przepływu informacji.
  • audyt i kontrola procesów w KSEF
2. Automatyzacja procesów biznesowych. 
3. Bezpieczeństwo informacji w cyfrowym obiegu dokumentów.
  • Zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych.
  • Zapobiegania i reagowania na incydenty związane z bezpieczeństwem.
4. Wykorzystanie AI i ML w obiegu informacji w firmie
5. Zarządzanie wiedzą 
6. Integracja EOI z Innymi Systemami:
  • integracja EOI z systemami ERP, CRM i innymi kluczowymi rozwiązaniami.
  • wymiana informacji między różnymi platformami.
  • wykorzystanie interfejsów programistycznych (API) w celu ułatwienia integracji.
7. Inteligentne Przetwarzanie Dokumentów:
  • Zastosowanie technologii rozpoznawania tekstu (OCR) i sztucznej inteligencji w EOI.
  • Automatyczne przetwarzanie i klasyfikacja dokumentów.
  • Poprawa efektywności poprzez inteligentne systemy wspomagające decyzje.
8. Archiwizacja dokumentów
9. Workflow
10. Rozwiązania chmurowe
 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach
  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)
  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych

ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące elektronicznego obiegu dokumentów, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

ARCHMAN jest producentem systemu Business NAVIGATOR, inteligentnej platformy klasy ECM / Workflow, która umożliwia błyskawiczną budowę własnych aplikacji (Rapid Application Development) wyposażonych w funkcjonalności Business Intelligence & Machine Learning. System wspiera proces przechwytywania danych (OCR), zarządzania ich przepływem (Workflow/BPM), pracy grupowej (kontrola wersji, komunikacja), magazynowania (rozproszone repozytoria) oraz dystrybucji informacji (intranet, ekstranet, e-mail, API). Umożliwia łatwą i szybką budowę własnych aplikacji biznesowych bez umiejętności kodowania (no-code). Natomiast dla programistów oferuje nieograniczone możliwości integracji z innymi systemami i tworzenia własnych dodatków dzięki udostępnianiu zaawansowanego API. Wspiera obsługę procesów budżetowania i analizy danych (tabele przestawne, dashboardy). Posiada wbudowaną hurtownię danych z dedykowanymi dla różnych obszarów kostkami OLAP oraz mechanizmami uczenia maszynowego. Podejście zorientowane na szukanie optymalnych rozwiązań dla organizacji jest główną wartością w firmie.
BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
Nasza firma, założona w 1991 roku, od ponad trzech dekad dostarcza zaawansowane rozwiązania technologiczne dla przedsiębiorstw handlowych i produkcyjnych. Specjalizujemy się w tworzeniu i rozwoju oprogramowania klasy ERP, WMS i TMS, obejmującego kluczowe obszary działalności biznesowej, takie jak: 1.    Zakupy, magazyny i sprzedaż, 2.    Obieg dokumentów kosztowych, kasy, banki i rozrachunki, 3.    Księgowość, Środki trwałe  4.    Sterowanie produkcją, Zlecenia produkcyjne, Harmonogramowanie produkcji 5.    Mobilna sprzedaż, Elektroniczne listy przewozowe, 6.    Integracja z systemami automatyki SCADA i sprzedaży sklepowej POS. Nasze oprogramowanie działa na różnych platformach, w tym komputerach stacjonarnych, terminalach dotykowych, urządzeniach z czytnikami kodów kreskowych oraz smartfonach. Dzięki wsparciu w zakresie optymalizacji procesów biznesowych, pomagamy naszym klientom osiągać większą efektywność operacyjną, lepszą kontrolę nad zasobami i wyższy poziom integracji systemów. Nasze rozwiązania łączą zaawansowaną technologię z głębokim zrozumieniem potrzeb współczesnych firm, co czyni nas zaufanym partnerem w cyfrowej transformacji biznesu.
ELO Digital Office rozwija i sprzedaje wysokiej jakości oprogramowanie do zarządzania dokumentami, archiwizacji cyfrowej i obiegiem dokumentów. ELO® obejmuje całe spektrum zarządzania treścią w przedsiębiorstwach (Enterprise-Content-Management (ECM)).Firma ELO Digital Office została wyodrębniona w 1998 roku z grupy Louis Leitz jako samodzielny podmiot z siedzibą w Stuttgarcie i stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem posiadającym swoje oddziały w Europie, Ameryce Południowej, Azji i Australii. Gęsta sieć partnerów systemowych opiekuje się ponad 750.000 miejsc pracy pod ELO na świecie. Ponadto ELO utrzymuje wiele partnerstw technologicznych z producentami oprogramowania i sprzętu.
Ideo Software to zespół specjalistów, który pomaga firmom rozwinąć skrzydła w cyfrowym świecie. Realizujemy różnorodne, innowacyjne projekty dla klientów z całego świata. LOGITO jest platformą low-code usprawniającą i automatyzującą procesy związane z obiegiem dokumentów w firmie. Za pomocą technologii low-code / no-code oraz AI możliwe jest zautomatyzowanie dowolnych procesów biznesowych. Dotyczy to zarówno nowych procesów, jak i modyfikacji istniejących. Budowa ich poprzez modelowanie, testowanie i wdrożenie, wpływa na bardziej efektywne wprowadzanie zmian w firmie, czego wynikiem jest redukcja kosztów i transparentność danych. Jak wygląda współpraca z nami? Słuchamy i inspirujemy naszych Klientów. Chcemy jak najlepiej poznać potrzeby Twojej firmy oraz ustalić, które obszary wymagają optymalizacji. Podczas wdrażania platformy LOGITO migrujemy dane, integrujemy systemy zewnętrzne oraz szkolimy Twój zespół. Wdrożenie platformy rzadko oznacza koniec naszej współpracy. Z doświadczenia wiemy, że prędzej czy później firmy chcą optymalizować i automatyzować pracę kolejnych działów lub dodawać nowe procesy. W ramach naszej współpracy masz gwarantowaną opiekę po-wdrożeniową.
Rhenus Digital Workforce Sp. z o.o. (www.rhenusautomation.com) jest sprawdzonym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych i doradczych, specjalizującym się w automatyzacji procesów i wsparciu w podejmowaniu decyzji (data driven management). Będąc częścią jednej z największych firm w tej branży w Europie, wspiera zarówno doskonałość operacyjną procesów biznesowych jak i efektywność w obszarze IT. Do pierwszej grupy można zaliczyć: - wprowadzanie AI w procesach organizacji. Klasyfikacja korespondencji od klientów i udzielanie odpowiedzi dowolnymi kanałami ? Ocena emocji w procesach, np. reklamacyjnych i odpowiednia reakcja ? Wsparcie w proceach decyzyjnychm, a może stworzenie AI asystenta który będzie w stanie odpowiedzieć na każde, nawet bardzo skomplikowane pytanie klienta bazując na szczegółowiej wiedzy o np. dziesiątkach tysięcy produktów ? Wdrożenie gwarantuje nawet kilkukrotny wzrost efektywności danego procesu (sprzedaż, obsługa klienta, etc).   - automatyzacja procesów w oparciu o roboty softwareowe (RPA) - cyfrowi pracownicy mający zastosowanie do nawet 70% wszystkich procesów w organizacji i realizować je w koszcie ok. 3x-5x krotnie taniej. Projekty te są realizowane ze wsparciem technologii partnerskiej IBM. - zautomatyzowane systemy rozpoznania i ekstrakcji danych z każdego typu dokumentu (obraz, skan, itd), wdrażane często wraz z panelami akceptacyjnymi (AIOCR), systemami workflow i wspierającymi robotami. Efekt to nawet 95% większa efektywność (czas/koszt) w stosunku do procesu analogowego.   - wprowadzamy do organizacji technologię IBM Process Mining i Task Mining która wspierając filozofię ciągłego doskonalenia pozwala pokazać procesy takimi jakie są w rzeczywistości (często nieefektywne), odwzorować wybrane procesy w czasie rzeczywistym na diagramach (tzw. cyfrowy bliźniak) czy zobaczyć jak wydawałoby się ten sam proces czy czynność (np. obsługa zamówień, proces sprzedaży czy transportowy) może być różnie realizowany przez zespół firmy (taniej-drożej ; dłużej-krócej, itd.). - wspieramy organizacje na drodze do zrównoważonego rozwoju, raportowania i monitorowania celów ESG. Automatyzujemy całkowicie proces zbierania danych, przetwarzamy i monitorujemy zmiany, jak również wdrażamy systemy do raportowania ESG. Zmniejszamy obciążenie pracowników nawet do 90%, eliminujemy w 100% błędy ludzkie, umożliwiamy 100% audytowalność źródeł danych. Nasza oferta w obszarze IT excellence obejmuje między innymi: - Narzędzia wspierające cyberbezpieczeństwo: IBM QRADAR Security (SIEM) oraz Nessus Tenable (skaner podatności).  - Wdrażamy rozwiązanie IBM Instana które śledzi parametry całego stosu technologicznego (od przeglądarki, przez aplikację i integrację, do bazy danych), oraz IBM Turbonomic który kontroluje alokację zasobów i zapewnia ich dostępność dla aplikacji. - Wspieramy efektywne zarządzanie zasobami IT i zgodnością licencyjną z oprogramowaniem o złożonych regułach licencyjnych (np.: Microsoft, Oracle, SAP, #IBM, Salesforce, Red Hat) dzięki: IBM Flexera oraz IBM Apptio które zapewni widoczność całkowitych kosztów powstania i utrzymania aplikacji oraz zasobów IT.
WEBCON jest największym dostawcą systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów w Polsce. W ciągu ostatnich 18 lat firma zrealizowała tysiące projektów EOD w polskich i międzynarodowych organizacjach. Z platformy od WEBCON korzysta już blisko 1000 firm na całym świecie i dzięki niej z sukcesem cyfryzują swój biznes. Zaufali jej liderzy rynku, tacy jak Mitsubishi Electric, LPP, Nowy Styl, MAN, Link4, CEDC, Cersanit, Warbud czy Tauron. WEBCON pomaga klientom tworzyć nowoczesne miejsca pracy, cyfryzować dokumenty, pracować zdalnie oraz zwiększać kontrolę nad dokumentami i procesami w firmie. Jako najbardziej zaawansowane rozwiązanie dostępne na rynku, może być dopasowane do nawet najbardziej wymagających scenariuszy i wymagań biznesowych. WEBCON BPS to rozwiązanie dla każdej innowacyjnej organizacji, która chce skutecznie realizować strategię cyfrowej transformacji, w tym elektroniczny obieg dokumentów – bez kompromisów.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności