REJESTRACJA

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

18 listopada 2021

DATA CENTER 2021

Godzina: 10:00 - 15:00

ONLINE

O WYSTAWCACH

Atende S.A. to wiodąca, notowana na GPW, grupa technologiczna z ponad 30-letnią historią w realizacji zaawansowanych projektów informatycznych. Grupa specjalizuje się w świadczeniu nowoczesnych usług cyfrowych, integracji sieci i systemów IT oraz komercjalizacji autorskich rozwiązań softwarowych. Koncentrując się na potrzebach klientów, Atende dostarcza usługi z zakresu m.in. budowy sieci, integracji infrastruktury, cyberbezpieczeństwa, migracji do chmury i rozwiązań chmurowych oraz cyfryzacji procesów w oparciu o blockchain – operując w pełnym łańcuchu wartości, od audytu i projektu, poprzez wdrożenie, serwis i utrzymanie, po kompleksowy outsourcing.  W skład grupy kapitałowej dodatkowo wchodzi sześć spółek portfelowych, które dostarczają własne oprogramowanie i usługi IT: Atende Industries tworzy rozwiązania dla inteligentnej energetyki, Internetu Rzeczy oraz Przemysłu 4.0; Phoenix Systems dostarcza własny, unikalny w Europie, otwarty system operacyjny czasu rzeczywistego oraz oprogramowanie dla tzw. Smart Devices; A2 Customer Care dostarcza usługi konsultingowe i programistyczne dla rozwiązań SAP; OmniChip specjalizuje się w projektowaniu zaawansowanych układów scalonych; TrustIT świadczy nowoczesne usługi zdalnego utrzymania i wsparcia IT; Codeshine tworzy na zamówienie oprogramowanie i aplikacje webowe; Cryptomage, który jest  nowoczesną firmą  informatyczną świadczącą usługi   w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz ICT. Więcej informacji: www.atende.pl
Firma Eaton od ponad 50 lat zabezpiecza krytyczne systemy przedsiębiorstw na całym świecie. Niezależnie czy jest to ochrona jednego komputera osobistego, czy zabezpieczenie ciągłości produkcji, czy chociażby ochrona największego centrum przetwarzania danych, rozwiązania Eaton dają czystą, nieprzerwaną energię dla zapewnienia działania newralgicznych aplikacji i urządzeń.Asortyment produktów z zakresie jakości zasilania firmy Eaton obejmuje szeroką gamę przyjaznych dla środowiska, wydajnych, niezawodnych bezprzerwowych zasilaczy UPS, urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej, jednostek dystrybucji zasilania (PDU) oraz oprogramowanie, zdalny monitoring, korekcję współczynnika mocy, zarządzanie przepływem powietrza i szafy stelażowe. Dla każdego produktu, Eaton nieustannie i z powodzeniem dąży do ciągłego wprowadzenia innowacji technicznych przy opracowywaniu nowej generacji rozwiązań. W zakresie skutecznego zarządzania energią, firma Eaton współpracuje z menedżerami IT i kierownikami produkcji, praktycznie w każdym segmencie rynku, włącznie z centrami przetwarzania danych, przedsiębiorstwami o charakterze produkcyjnym, sieciami sklepów sprzedaży detalicznej, szpitalami, przychodniami, bankami, agencjami rządowymi, firmami produkcyjnymi, instytucjami finansowymi.
Firma Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji to czołowy światowy dostawca systemów obudów i szaf sterowniczych, rozwiązań do rozdziału mocy oraz klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i urządzeń, w przemyśle spożywczym, a także w branżach IT i telekomunikacyjnej. Do szerokiej gamy oferowanych rozwiązań należą konfigurowalne w kilku prostych krokach systemy obudów i szaf sterowniczych, których dane są dostępne w całym procesie prefabrykacji. Inteligentne rozwiązania chłodzenia Rittal z niższym średnio o 75 procent zużyciem energii, a co za tym idzie – z obniżoną emisją CO2 – które przez zastosowany moduł IoT mogą komunikować się z systemem zarządzania produkcją, a także umożliwiają przewidywanie napraw i konserwacji. Do oferty należą także innowacyjne rozwiązania IT – od szaf rack IT, przez modułowe centrum danych, aż po rozwiązania Edge & Hyperscale Computing. Nasze główne grupy produktów to: - systemy obudów i szaf systemowych - systemy rozdziału mocy - klimatyzacja - infrastruktura IT - usługi serwisowe i modyfikacji Wiodący dostawcy oprogramowania, firmy Eplan i Cideon, uzupełniają zintegrowany łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania inżynieryjne, a Rittal dzięki swoim nowoczesnym systemom automatyzacji (w skrócie RAS) oferuje rozwiązania do automatyzacji prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielnic. Rittal został założony w roku 1961 i jest największym przedsiębiorstwem prowadzonej przez właściciela Friedhelm Loh Group. Grupa jest obecna na całym świecie z 12 fabrykami i 90 międzynarodowymi spółkami córkami. Cała grupa zatrudnia ponad 11 600 pracowników, a jej obroty w 2021 roku wyniosły 2,5 miliarda euro. Rittal Sp. z o.o. został założony w 1999 roku i obecnie jest powszechnie znaną i rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty, doradztwo techniczne, obsługę Klienta oraz serwis. Rozwiązania Rittal są dedykowane dla prawie każdej gałęzi przemysłu oraz środowiska IT i spełniają wszelkie wymagania, atesty oraz normy nawet najbardziej wymagającego otoczenia produkcyjnego i rozwiązań IT nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com. Kontakt: Rittal Sp. z o.o. The Park Warsaw, budynek 3 ul. Krakowiaków 48 02-255 Warszawa Tel.: +48 22 310 06 00 e-mail: rittal@rittal.pl www.rittal.pl

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Dokończenie edycji 2 serii EN 50600 – EN 50600-2-1, EN 50600-2-5, prEN 50600-2-4

– Krzysztof Szczygieł (Polski Instytut Data Center S.A.)

Seria norm EN 50600 „Wyposażenie i infrastruktura centrów przetwarzania danych” rozwija się wraz z rynkiem i technologiami. Od 2019 roku trwa, będąca na ukończeniu, aktualizacja całej bazy normalizacyjnej związanej z centrami przetwarzania danych. Dostosowanie norm do aktualnej sytuacji rynkowej cechującej się zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi on-line jest podstawowym celem grupy roboczej opracowującej serię EN 50600.W 2021 roku wydano edycję 2 zeszytów EN 50600-2-1 „Konstrukcja budynku” i EN 50600-2-5 „Systemy zabezpieczeń”. W prezentacji, w reporterskim skrócie zostaną przedstawione najistotniejsze zmiany. Na ukończeniu jest EN 50600-2-4 „Okablowanie telekomunikacyjne” drugiej edycji. Słuchacze będą mogli zapoznać się z aktualnym stanem prac nad tym zeszytem.

10:35 - 11:05

System detekcji i gaszenia pożaru w szafach IT (IT Rack)

– Konrad Wójcik (Rittal)

Ryzyko pożaru jest podstawowym zagrożeniem dla infrastruktury IT.System informatyczny musi być chroniony przez wczesne wykrywanie pożaru i aktywny system gaśniczy, aby nigdy nie doszło do poważnego pożaru. Prezentacja przedstawia koncepcje ważne dla ochrony przeciwpożarowej na poziomie szafy lub ciągu szaf IT, a także wskazuje kryteria wyboru odpowiednich rozwiązań. W przypadku mniejszych i średnich aplikacji IT, z mniejszą liczbą szaf serwerowych, bardziej sensowne jest wdrożenie ochrony przeciwpożarowej na poziomie szafy IT. W tym celu dostępna jest seria niezależnego, dedykowanego systemu wczesnej detekcji oraz gaszenia pożaru Rittal DET AC III, przeznaczona do instalacji w zamkniętych szafach serwerowych, zajmująca przestrzeń montażową szafy Rack zaledwie na poziomie 1U.

 

11:10 - 11:40

Jak zaplanować własną serwerownię?

– Piotr Smereczniak (Atende)

Planujesz zaadaptować pomieszczenie na serwerownię, zbudować nowy obiekt, poprawić niezawodność i efektywność istniejącego? Jeśli tak, to jest to prezentacja skierowana do Twojej organizacji. Mała, średnia czy też duża serwerownia – oczekujemy tych samych cech charakterystycznych, a właściwie można je wszystkie ująć w jednym słowie, którym jest “niezawodność”. Z prezentacji dowiesz się jakie formalne dokumenty opisują te wymagania oraz poznasz ich najważniejsze i kluczowe obszary mające wpływ na w/w niezawodność. To co najistotniejsze, poznasz praktyczne aspekty lokalizacji serwerowni w bryle obiektu, dowiesz się dlaczego umowy serwisowe SLA dla zasilania i klimatyzacji nie zawsze wystarczają oraz co można zrobić (niewielkim jak i potężnym nakładem kosztów), żeby mniej płacić za energię zużywaną przez serwerownię. Zapraszamy do wysłuchania.

11:45 - 12:15

Wykład Sponsora Konferencji

12:20 - 12:40

Cyberbezpieczeństwo zaczyna się od zasilania gwarantowanego

– Rafał Kryk (Eaton)

Współczesna infrastruktura IT musi być doskonale zabezpieczona przed wszelkimi przestojami w dostawie zasilania. Jednocześnie należy zapewnić, że system zasilania gwarantowanego jako jeden z elementów podłączonych do sieci lokalnej nie będzie stanowił zagrożenia, „najsłabszego ogniwa” sieci przy potencjalnym ataku z zewnątrz. Obu tym wymaganiom pozwalają sprostać systemy zasilania gwarantowanego od EATON. Podczas prelekcji zostaną przedstawione rozwiązania zasilaczy UPS dużych mocy przeznaczonych do serwerowni i obiektów Data Center oraz najnowsze technologie wdrożone przez EATON, w tym rozwiązania cyberbezpieczeństwa.

12:45 - 13:15

Przegląd najlepszych praktyk bezpieczeństwa Centrum Danych

– Krzysztof Młynarski (Teleinformatica – Wide Area Networking & Security)

13:20 - 13:50

Budujemy data center – własna serwerownia czy outsourcing?

– Grzegorz Bernatek (Audytel)

• Co to znaczny bezpieczne data center?

• Koszty i ryzyka obu podejść, jak racjonalnie podjąć decyzję?

• Przegląd polskich dostawców usług data center AD 2021

13:55 - 14:25

Certyfikacja ISO w nowoczesnym Centrum Przetwarzania Danych – procedury vs codzienność administratora

– Łukasz Walicki (DataCenter PPNT)

Podczas prelekcji zostaną poruszone praktyczne kwestie związane z procesem uzyskania i utrzymania certyfikatów ISO 27000 oraz ISO 20000. Postaramy się odpowiedzieć na pytania:– czy warto się certyfikować i jakie są korzyści z posiadania certyfikatów– czego może oczekiwać klient od data Center, które posiada wyżej wymienione certyfikaty– jakie wymagania trzeba spełnić – norma i aspekty prawne– jak przygotować się do audytu– jak wygląda audyt certyfikujący– jakie są praktyczne aspekty ISO w codziennej pracy administratora

14:30 - 15:00

Data Center, a RODO i analiza ryzyka

– Katarzyna Gorzkowska (APLAW Artur Piechocki)

• Czym jest Data Center (rodzaje, podział)

• Data Center, a RODO (czy korzystanie z Data Center zawsze wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych?)

• Potencjalne zagrożenia

• Jakie elementy powinna zawierać analiza ryzyka

15:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

O KONFERENCJI:

 

Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.

 

PROPONOWANA TEMATYKA:

 

  • Zarządzanie i bezpieczeństwo systemów baz danych i pamięci masowych

  • Budowa nowoczesnego data center

  • Serwery baz danych

  • Systemy operacyjne dla data center

  • Integracja baz danych

  • Transfer danych

  • Wydajne serwery i klastry dla data center 

  • Green data center

  • Macierze dyskowe, streamery, biblioteki taśmowe, autoloadery 

  • Mobilne systemy pamięci masowych

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

 

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  •  możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencjizaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące fotowoltaiki, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 45 minut / stoisko / insert / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności