09:30

Rozpoczęcie konferencji

09:30 - 10:00

Bezpieczeństwo w Data Center - temat niezgłębiony jak Rów Mariański

- Krzysztof Szczygieł (Polski Instytut Data Center S.A.)

Celem prelekcji jest uporządkowanie i usystematyzowanie tematów związanych z bezpieczeństwem centrów przetwarzania danych. W jej trakcie zostanie omówiona wielowymiarowość pojęcia „Bezpiecznego Data Center”. Przedstawione będzie również podejście do zagadnień bezpieczeństwa w serii norm EN 50600.

10:05 - 10:35

Odkryj deduplikator OceanProtect od Huawei

- Michał Dolata (Pitlabs), Marcin Kostrzewa (Arrow ECS)

Ochrona danych w dzisiejszych czasach to jeden z priorytetów, które świadome organizacje stawiają sobie za cel. Ilość ataktów hakerskich, w tym ransomware rośnie lawinowo. Podczas prezentacji będzie można zobaczyć jak nowoczesne narzędzie od Huawei zmienia możliwości backupu i zabezpieczy Twoją organizację. Dowiesz się m.in.:

  • w jaki sposób odzyskać dane z backupu w kilka minut
  • jakie mechanizmy ochronią Cię przed ransomware
  • jak działa redukcja danych, która jest 20% wyższa od pozostałych deduplikatorów
  • o ile szybszy jest OceanProtect od konkurencji i z czego to wynika

10:40 - 11:10

Jak rozwój technologii AI wpływa na proces projektowania i budowy Data Center

- Maciej Wiśniewski (AODC) we współpracy z Rittal

Prezentacja odpowie na pytanie, czy technologie serwerowe związane z AI zmieniają tradycyjne paradygmaty projektowania Data Center. Skupi się na najnowszych innowacjach wdrażanych w serwerowniach, aby sprostać rosnącym wymaganiom energochłonnych rozwiązań, takich jak te oferowane przez firmę Nvidia, które generują ogromne ilości ciepła. Omówione zostaną zaawansowane technologie chłodzenia, inteligentne systemy zarządzania energią oraz innowacje pozwalające na efektywne projektowanie serwerowni o mniejszej powierzchni, ale zwiększonej wydajności

11:15 - 11:45

Wyrafinowane rozwiązania techniczne w zakresie zasilaczy UPS oraz miara jakości rozwiązań technicznych

- Maciej Kalinowski (Socomec)

Prezentacja ma na celu wskazanie ważnych parametrów jakościowych zasilaczy UPS, wraz z przykładami zastosowania nowoczesnych technologii przetwarzania energii.

11:50 - 12:20

NIS2, DORA, ESG – po co i jak dostosować Data Center?

- Grzegorz Bernatek (Audytel)

W trakcie prezentacji przedstawiona zostanie charakterystyka dostawców usług data center, parametrów technicznych obiektów oraz cen wraz z prognozą ich zmian oraz analizą ryzyk długofalowych będących konsekwencją wydarzeń o zasięgu globalnym: pandemią SARS CoV2 oraz wojną na Ukrainie. Omówione zostaną działania niezbędne do uzyskania zgodności z regulacjami wpływającymi na ograniczenie śladu środowiskowego (ESG) oraz adresującymi zagadnienia cyberbezpieczeństwa (NIS2, DORA).

12:25 - 12:55

Wyzwania bezpieczeństwa w środowiskach wielochmurowych i hybrydowych

- Krzysztof Młynarski (SECURITY.PL)

W trakcie prezentacji przedstawię najczęstsze zagrożenia, jakie wynikają z błędów konfiguracyjnych i luk w zabezpieczeniach, oraz omówię najlepsze praktyki w zarządzaniu ryzykiem.
Skupię się na roli automatyzacji i AI w ochronie oraz znaczeniu cyklicznych audytów bezpieczeństwa przeprowadzanych przez niezależne podmioty.
Prezentacja dostarczy praktycznych wskazówek dla zespołów IT, które mierzą się z wyzwaniami zabezpieczenia rozproszonych środowisk chmurowych i hybrydowych.

13:00 - 13:30

Liquid Cooling i nie tylko. Co AI zmieni w naszych Data Centers?

- Sebastian Zasina (Firma Członkowska Polish Data Center Association)

Wykorzystanie Data Centers do uczenia modeli maszynowych powoduje wiele zmian w ich infrastrukturze technicznej. Wzrost zapotrzebowania na moc często wiąże się z koniecznością zmiany sposobu chłodzenia i kluczową rolę odgrywa hasło „liquid cooling”, jednak rewolucji należy się spodziewać także w innych obszarach. W prezentacji postaram się przybliżyć, w którą stronę będą ewaluować nasze Data Center.

13:35 - 14:05

NIS2 w Polsce – stan implementacji, kogo obejmie i jakie obowiązki wprowadzi

- Mikołaj Prochownik (KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy)

Wystąpienie będzie dotyczyło zagadnień cyberbezpieczeństwa i nowych regulacji w tym obszarze. W szczególności omówione zostaną przyczyny stojące za przyjęciem nowych przepisów, aktualny krajobraz cyberzagrożeń, kogo obejmą te regulacje, w tym w odniesieniu do data center, jakie obowiązki nakłada ustawodawca oraz stan prac nad ustawą implementującą i terminy na dostosowanie się do nowej rzeczywistości prawnej.

1. Harmonogram implementacji NIS2 w Polsce:

  • przebieg procesu legislacyjnego projektu nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (UKSC) oraz innych ustaw;
  • harmonogram dalszych prac, terminy na dostosowanie się do wymogów,

2. Czy, dlaczego i w jakim zakresie data center podlegają pod nowe uregulowania:

  • Cyberprzestępstwa – statystyki, uzasadnienie dla nowych regulacji;
  • co to są podmioty ważne i kluczowe w rozumieniu nis2/ uksc,
  • czy data center podlega pod uregulwoania nis2/ uksc,
  • oddziaływanie bezpośrednie i pośrednie;

4. Obowiązki podmiotów objętych nowymi regulacjami:

  • analiza, identyfikacja ryzyka, w tym w ramach łańcucha dostaw (risk-based approach)
  • wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji,
  • audyty, szkolenia,
  • zgłaszanie incydentów.

14:10

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

7 listopada 2024


Godzina:  09:30

ONLINE

DATA CENTER

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.

PROPONOWANA TEMATYKA:

  • Zarządzanie i bezpieczeństwo systemów baz danych i pamięci masowych

  • Budowa nowoczesnego data center

  • Serwery baz danych

  • Systemy operacyjne dla data center

  • Integracja baz danych

  • Transfer danych

  • Wydajne serwery i klastry dla data center 

  • Green data center

  • Macierze dyskowe, streamery, biblioteki taśmowe, autoloadery 

  • Mobilne systemy pamięci masowych

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

  • managerów IT

  • specjalistów ds. serwerów

  • specjalistów ds. bezpieczeństwa danych

  • specjalistów ds. macierzy i sprzętu.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania służące budowie i rozwojowi centrów danych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMY UCZESTNICZĄCE

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

AODC to firma, która narodziła się z pasji do tworzenia Data Center, a Zarząd i pracownicy to osoby z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem oraz wnikliwą wiedzą operacyjną w zakresie tworzenia i zarządzania implementacją Centrów Przetwarzania Danych. Nasze zaangażowanie obejmuje cały proces, począwszy od koncepcji, projektu, aż po etapy budowy, wdrożenia, optymalizacji oraz serwisu. Firma realizuje serwerownie we wszystkich sektorach rynku, skupiając się szczególnie na instytucjach publicznych, szpitalach, służbach mundurowych, sektorze finansowym, przemyśle oraz sektorze komercyjnym. Niezależnie od tego, czy chodzi o adaptację istniejących pomieszczeń, budowę nowych obiektów, czy wykorzystanie nowoczesnych technologii kontenerowych, AODC jest gotowe dostarczyć kompleksowe rozwiązania, które spełniają najwyższe wymagania branżowe i potrzeby naszych klientów. Jesteśmy dumni z unikalnego zakresu naszej wiedzy, zarówno praktycznej, jak i teoretycznej, zweryfikowanej wieloma udanymi wdrożeniami serwerowni. Nasze umiejętności i profesjonalizm potwierdzone są licznymi certyfikatami, takimi jak ATD, CDCP, CDCS, oraz TSI-Professional, a także braliśmy udział w certyfikowaniu budowy serwerowni zgodnie z normą  PN 50600.   Warto podkreślić, że zrealizowaliśmy już ponad 100 serwerowni na rynku, a wiedza i umiejętność naszych specjalistów zostały zweryfikowany podczas tworzenia największych serwerowni w Polsce.
Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Monitorowanie i bezpieczeństwo zasilania, efektywność energetyczna, konwersja i magazynowanie energii. Firma zajmująca się inżynierią i produkcją urządzeń elektrycznych, specjalizująca się w wydajności energetycznej niskiego napięcia. Międzynarodowa Grupa z kulturą i wartościami firmy rodzinnej: Zapewnienie zrównoważonego wzrostu dzięki niezależności i długoterminowej wizji Wspieranie silnej kultury firmy każdego dnia: Odpowiedzialność – Otwartość – Zaangażowanie Tworzenie wartości dla naszych klientów poprzez innowacje, wiedzę i umiejętności 4200 - PRACOWNIKÓW 843 - MILIONÓW EURO PRZYCHODÓW 8% - PRZYCHODÓW W OBSZARZE BADAŃ I ROZWOJU 30 - ODDZIAŁÓW
Pitlabs jako integrator świadczący usługi dla klientów z sektora komercyjnego i publicznego, od wielu lat z sukcesami wdrożył wiele innowacyjnych rozwiązań. Podstawą działalności jest ścisła współpraca z klientami, a u podstaw każdego projektu jest dokładne badanie potrzeb klientów. Usługi Pitlabs w obszarze IT i cyberbezpieczeństwa stale się rozwijają oraz obejmują doradztwo, porównanie różnych rozwiązań, wdrażanie, integrowanie a także utrzymanie IT dla biznesu. Dostarczane rozwiązania enterprise podzielone są na kategorie, w których poszczególni inżynierowie stanowią o ich merytoryce oraz o jakości świadczonych usług. Współpracując z wiodącymi producentami z rynku IT oraz mając do dyspozycji najlepszych ekspertów na rynku, Pitlabs ma możliwość szerszego spojrzenia na biznes klienta oraz indywidualnego dopasowania rozwiązań do jego potrzeb. Usługi, które świadczy Pitlabs można podzielić na kategorie tj.: - serwery, wirtualizacja, HCI - macierze dyskowe - sieci, wirtualizacja - cybersecurity – Secure by Pitlabs - zarządzanie IT, APM, VDI - sprzęt kliencki - software, systemy operacyjne, bazy danych - backup, archiwizacja - usługi profesjonalne, wdrożenia, utrzymanie Zespół ekspertów i wybitnych specjalistów z branży IT jest do Państwa dyspozycji. PITLABS Sp. z o.o. ul. Vogla 8 02-963 Warszawa e-mail: biuro@pitlabs.pl www.pitlabs.pl/kontakt/
Firma Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji to czołowy światowy dostawca systemów obudów i szaf sterowniczych, rozwiązań do rozdziału mocy oraz klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i urządzeń, w przemyśle spożywczym, a także w branżach IT i telekomunikacyjnej. Do szerokiej gamy oferowanych rozwiązań należą konfigurowalne w kilku prostych krokach systemy obudów i szaf sterowniczych, których dane są dostępne w całym procesie prefabrykacji. Inteligentne rozwiązania chłodzenia Rittal z niższym średnio o 75 procent zużyciem energii, a co za tym idzie – z obniżoną emisją CO2 – które przez zastosowany moduł IoT mogą komunikować się z systemem zarządzania produkcją, a także umożliwiają przewidywanie napraw i konserwacji. Do oferty należą także innowacyjne rozwiązania IT – od szaf rack IT, przez modułowe centrum danych, aż po rozwiązania Edge & Hyperscale Computing. Nasze główne grupy produktów to: - systemy obudów i szaf systemowych - systemy rozdziału mocy - klimatyzacja - infrastruktura IT - usługi serwisowe i modyfikacji Wiodący dostawcy oprogramowania, firmy Eplan i Cideon, uzupełniają zintegrowany łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania inżynieryjne, a Rittal dzięki swoim nowoczesnym systemom automatyzacji (w skrócie RAS) oferuje rozwiązania do automatyzacji prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielnic. Rittal został założony w roku 1961 i jest największym przedsiębiorstwem prowadzonej przez właściciela Friedhelm Loh Group. Grupa jest obecna na całym świecie z 12 fabrykami i 90 międzynarodowymi spółkami córkami. Cała grupa zatrudnia ponad 11 600 pracowników, a jej obroty w 2021 roku wyniosły 2,5 miliarda euro. Rittal Sp. z o.o. został założony w 1999 roku i obecnie jest powszechnie znaną i rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty, doradztwo techniczne, obsługę Klienta oraz serwis. Rozwiązania Rittal są dedykowane dla prawie każdej gałęzi przemysłu oraz środowiska IT i spełniają wszelkie wymagania, atesty oraz normy nawet najbardziej wymagającego otoczenia produkcyjnego i rozwiązań IT nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com. Kontakt: Rittal Sp. z o.o. The Park Warsaw, budynek 3 ul. Krakowiaków 48 02-255 Warszawa Tel.: +48 22 310 06 00 e-mail: rittal@rittal.pl www.rittal.pl

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności