09:00

Rozpoczęcie konferencji

09:00 - 09:30

Czy w erze AI modelowanie procesów w BPMN ma sens?

- Piotr Biernacki (MGX Infoservice)

Coraz więcej firm oferuje narzędzia wspomagające automatyzację procesów, dzięki wykorzystaniu AI. W materiałach reklamowych można spotkać informację, że AI „z eksploruje” procesy i na ich podstawie wykona modele i że w ogóle modelowanie nie ma sensu, bo procesy są coraz bardziej dynamiczne i coraz bardziej się zmieniają. Spróbujemy przybliżyć, dlaczego zweryfikowana umiejętność  modelowanie jest ciągle niezbędna i w jakich obszarach AI może istotnie poprawić efektywność pracy. 

09:35 - 10:05

Process Discovery Suit - pierwszy krok w inteligentnej automatyzacji procesów

- Bartosz Kochanowski, Edwin Moulouangou, Grzegorz Zdziebiorski (Rhenus Digital Workforce)

Robotyzacja i automatyzacja procesów od kilku lat stanowią kluczowe tematy w obszarze transformacji biznesowej. Wprowadzenie narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, w tym modeli językowych LLM, otwiera nowe możliwości i fundamentalnie zmienia podejście do automatyzacji.
Podczas konferencji zaprezentujemy nasze innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają automatyzację procesów opartych na nieustrukturyzowanych danych. Co więcej, dzięki zaawansowanej analizie stanu obecnego procesów, możemy precyzyjnie wskazać obszary, w których wdrożenie automatyzacji przyniesie największe korzyści ekonomiczne i operacyjne.

10:10 - 10:40

Kto naprawdę podejmuje decyzje? Pętle zwrotne i AI jako ukryci doradcy w adaptacyjnych modelach decyzyjnych dla BPM

- Marcin Makowski (BeOne)

Czy sztuczna inteligencja powinna zastępować ludzkie decyzje, czy raczej uzupełniać reguły decyzyjne? Tradycyjne modele DMN w BPM bazują na statycznych regułach, ale dzięki pętli zwrotnej i AI mogą dynamicznie dostosowywać się do zmieniających się warunków.
W tej prezentacji pokażemy, jak AI wspiera, a nie zastępuje decydentów, wzbogacając reguły DMN przy zachowaniu przejrzystości i zgodności z regulacjami. Całość oparta na 100% open source – z wykorzystaniem Camunda do zarządzania procesami i Alfresco do obsługi treści.
Zaprezentujemy architekturę, praktyczne wdrożenia i wpływ tego podejścia na efektywność i elastyczność procesów biznesowych.

10:45 - 11:15

Jak wdrażać dziesiątki aplikacji biznesowych rocznie i nie utonąć w ich utrzymaniu

- Michał Rykiert (WEBCON)

W czasach, gdy cyfryzacja i automatyzacja procesów biznesowych znajdują się na szczycie listy priorytetów, firmy stają przed wyzwaniem szybkiego dostarczania aplikacji, które wspierają efektywność operacyjną. Wybór odpowiedniej technologii i strategii wdrożeniowej nie jest jednak prosty – mnogość rozwiązań dostępnych na rynku utrudnia proces decyzyjny, a nie każde z nich zagwarantuje długoterminowy sukces i bezpieczeństwo.
Podczas sesji omówimy skuteczne podejście do realizacji projektów digitalizacji, których celem jest wdrażanie nawet dziesiątek aplikacji automatyzujących procesy rocznie. Przyjrzymy się kluczowym cechom platform BPM klasy low-code, które nie tylko umożliwiają zwinne dostarczanie aplikacji, ale również łatwe ich utrzymanie w przyszłości – co w dłuższej perspektywie jest kluczowe dla organizacji.
Dlaczego warto wziąć udział?

  • Poznasz sprawdzone praktyki pozwalające automatyzować nawet dziesiątki procesów rocznie
  • Dowiesz się, jak skutecznie zarządzać i utrzymywać zautomatyzowane procesy
  • Omówimy najczęstsze pułapki i błędy, których warto unikać

11:20 - 11:40

ERP, automatyzacja, produkcja

- Zenon Kosmydel (Dalma Systemy Informatyczne)

Analiza powiązań systemów ERP z systemami automatyki i robotyki przemysłowej na przykładzie Dalma DBS. Współpraca ERP z systemami SCADA. Automatyzacja procesów biznesowych. Automatyzacja zarządzania procesami produkcyjnymi. 

11:45 - 12:15

Dostosowanie aplikacji biznesowych do potrzeb klientów – klucz do efektywnej automatyzacji. Przykłady rozwiązań

- Patryk Pozorski (Suncode)

Podczas wykładu przedstawimy jak elastyczność systemów BPM wpływa na efektywność wdrożeń. Skupimy się na praktycznych rozwiązaniach w oparciu o konkretne case studies. Zagłębimy się jak skutecznie podejść do implementacji systemu i odpowiadać na potrzeby organizacji tak by móc rozwijać współpracę o kolejne aplikacje biznesowe.

12:20 - 12:40

Sprawnie zarządzaj i optymalizuj firmowe IT ze Statlookiem

- Marcin Pera (Statlook)

Program Statlook jest rozwiązaniem dla większości bolączek związanych z zarządzaniem zasobami IT, monitoringiem użytkowników i cyberbezpieczeństwem. Raporty generowane przez Statlooka ułatwiają optymalizację kosztów oraz sprawne zarządzanie sprzętem, oprogramowaniem i użytkownikami. Statlook pomaga zabezpieczyć przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz oraz z wnętrza organizacji. Autorskie rozwiązanie helpdesku pozwala na zdobycie uznania pracowników. Nasz program świetnie sprawdza się w zarządzaniu bezpieczeństwem danych osobowych oraz kompleksowo rozwiązuje kwestię wewnętrznego kanału zgłoszeń dla sygnalistów.
Statlook to także odpowiedź na przepisy o ochronie sygnalistów oraz dyrektywę NIS2.
Poznaj Statlooka!

12:45 - 13:15

Cyfrowa transformacja i Przemysł 4.0: dlaczego zmiany budzą opór i jak go przełamać?

- Łukasz Brzyski (Brzyski Wiśniewski Doradztwo Biznesowe)

Transformacja cyfrowa i Przemysł 4.0 to dziś konieczność, ale wiele firm napotyka na silny opór wewnętrzny. Dlaczego ludzie boją się zmian? Jakie są główne bariery utrudniające wdrażanie nowych technologii? Podczas tej prezentacji przyjrzymy się najczęstszym przyczynom niepowodzeń transformacji cyfrowej i przedstawimy sprawdzone sposoby na skuteczne przełamanie oporu.

13:20 - 13:50

Zławiel, wrzutki, cofki i inne zmory projektowe

- Marek Kowalczyk (Mandarine Project Partners)

Środowisko wieloprojektowe to powszechna sytuacja, w której te same osoby angażowane są jednocześnie do pracy w wielu projektach — często o konkurujących priorytetach (nie mówiąc już o kolizjach z pracą bieżącą).
Zbyt często prowadzi to ludzi do ciągłego przeskakiwania między zadaniami, notorycznych pożarów, ogólnego wrażenia braku zasobów przy jednoczesnym "lataniu z pustymi taczkami", poczucia wyczerpania psychicznego oraz wypalenia — łącznie określane jako zławiel (zła wielozadaniowość). Do tego dochodzą "strzały z boku" (tzw. wrzutki) oraz powracające zadania z niby dawno już zakończonych projektów (tzw. cofki).
Typowe sposoby radzenia sobie ze zjawiskiem zławiel obejmują: zatrudnianie coraz większej liczby ludzi do przeciążonych zespołów, próby nadawania priorytetów projektom, wprowadzanie systemów motywowania ludzi do pracy w projektach… a w końcu — w obliczu ograniczonej skuteczności tych kroków — rezygnację i uznanie, że "tak już musi być…".
W trakcie prelekcji poznamy na przykładzie studium przypadku pewnej polskiej firmy sprawdzony, praktyczny proces redukcji zławiel i przegonienia z firmy innych zmór projektowych.

14:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

20 lutego 2025


Godzina:  09:00

ONLINE

BPM. ROBOTYZACJA I AUTOMATYZACJA PROCESÓW

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Podczas konferencji eksperci z branży będą omawiać najnowsze trendy, innowacje i praktyki związane z efektywnym zarządzaniem procesami biznesowymi. Konferencja skupi się na wykorzystaniu robotyzacji i automatyzacji w celu usprawnienia działania firm i zwiększenia produktywności. Zaproszeni prelegenci przedstawią przykłady wdrażania rozwiązań związanych z BPM oraz udzielą praktycznych wskazówek dotyczących automatyzacji w procesach biznesowych.

Bądź na bieżąco z innowacjami i doskonal swoje umiejętności na konferencji BPM Robotyzacja i automatyzacja procesów!

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. Optymalizacja procesów biznesowych:

  • automatyzacja procesów, 

  • robotyka procesowa (RPA), 

  • sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, 

2. Modelowanie procesów i projektowanie organizacji oparte na BPM: 

  • narzędzia służące  modelowaniu, analizie i projektowaniu procesów biznesowych, w tym notacji BPMN (Business Process Model and Notation) oraz realizacji zmian organizacyjnych opartych na procesach.

3. Zarządzanie procesami biznesowymi w kontekście nowych technologii

  • analiza danych, 

  • internet rzeczy (IoT) 

  • chmura obliczeniowa

4. Zarządzanie Wydajnością Procesów (BPM Performance Management)

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

  • szerokiego kręgu odbiorców poszukujących nowych rozwiązań z zakresu BPM i pragnących zastosować zmiany w dotychczas posiadanych zasobach
  • wyższej i średniej kadry zarządzającej
  • osób charakteryzujących się wysokim stopniem decyzyjności w organizacjach
  • szefów pragnących zrewolucjonizować działanie swojej firmy

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dla usprawniania procesów biznesowych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMY UCZESTNICZĄCE

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
Nasza firma, założona w 1991 roku, od ponad trzech dekad dostarcza zaawansowane rozwiązania technologiczne dla przedsiębiorstw handlowych i produkcyjnych. Specjalizujemy się w tworzeniu i rozwoju oprogramowania klasy ERP, WMS i TMS, obejmującego kluczowe obszary działalności biznesowej, takie jak: 1.    Zakupy, magazyny i sprzedaż, 2.    Obieg dokumentów kosztowych, kasy, banki i rozrachunki, 3.    Księgowość, Środki trwałe  4.    Sterowanie produkcją, Zlecenia produkcyjne, Harmonogramowanie produkcji 5.    Mobilna sprzedaż, Elektroniczne listy przewozowe, 6.    Integracja z systemami automatyki SCADA i sprzedaży sklepowej POS. Nasze oprogramowanie działa na różnych platformach, w tym komputerach stacjonarnych, terminalach dotykowych, urządzeniach z czytnikami kodów kreskowych oraz smartfonach. Dzięki wsparciu w zakresie optymalizacji procesów biznesowych, pomagamy naszym klientom osiągać większą efektywność operacyjną, lepszą kontrolę nad zasobami i wyższy poziom integracji systemów. Nasze rozwiązania łączą zaawansowaną technologię z głębokim zrozumieniem potrzeb współczesnych firm, co czyni nas zaufanym partnerem w cyfrowej transformacji biznesu.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Rhenus Digital Workforce Sp. z o.o. (www.rhenusautomation.com) jest sprawdzonym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych i doradczych, specjalizującym się w automatyzacji procesów i wsparciu w podejmowaniu decyzji (data driven management). Będąc częścią jednej z największych firm w tej branży w Europie, wspiera zarówno doskonałość operacyjną procesów biznesowych jak i efektywność w obszarze IT. Do pierwszej grupy można zaliczyć: - wprowadzanie AI w procesach organizacji. Klasyfikacja korespondencji od klientów i udzielanie odpowiedzi dowolnymi kanałami ? Ocena emocji w procesach, np. reklamacyjnych i odpowiednia reakcja ? Wsparcie w proceach decyzyjnychm, a może stworzenie AI asystenta który będzie w stanie odpowiedzieć na każde, nawet bardzo skomplikowane pytanie klienta bazując na szczegółowiej wiedzy o np. dziesiątkach tysięcy produktów ? Wdrożenie gwarantuje nawet kilkukrotny wzrost efektywności danego procesu (sprzedaż, obsługa klienta, etc).   - automatyzacja procesów w oparciu o roboty softwareowe (RPA) - cyfrowi pracownicy mający zastosowanie do nawet 70% wszystkich procesów w organizacji i realizować je w koszcie ok. 3x-5x krotnie taniej. Projekty te są realizowane ze wsparciem technologii partnerskiej IBM. - zautomatyzowane systemy rozpoznania i ekstrakcji danych z każdego typu dokumentu (obraz, skan, itd), wdrażane często wraz z panelami akceptacyjnymi (AIOCR), systemami workflow i wspierającymi robotami. Efekt to nawet 95% większa efektywność (czas/koszt) w stosunku do procesu analogowego.   - wprowadzamy do organizacji technologię IBM Process Mining i Task Mining która wspierając filozofię ciągłego doskonalenia pozwala pokazać procesy takimi jakie są w rzeczywistości (często nieefektywne), odwzorować wybrane procesy w czasie rzeczywistym na diagramach (tzw. cyfrowy bliźniak) czy zobaczyć jak wydawałoby się ten sam proces czy czynność (np. obsługa zamówień, proces sprzedaży czy transportowy) może być różnie realizowany przez zespół firmy (taniej-drożej ; dłużej-krócej, itd.). - wspieramy organizacje na drodze do zrównoważonego rozwoju, raportowania i monitorowania celów ESG. Automatyzujemy całkowicie proces zbierania danych, przetwarzamy i monitorujemy zmiany, jak również wdrażamy systemy do raportowania ESG. Zmniejszamy obciążenie pracowników nawet do 90%, eliminujemy w 100% błędy ludzkie, umożliwiamy 100% audytowalność źródeł danych. Nasza oferta w obszarze IT excellence obejmuje między innymi: - Narzędzia wspierające cyberbezpieczeństwo: IBM QRADAR Security (SIEM) oraz Nessus Tenable (skaner podatności).  - Wdrażamy rozwiązanie IBM Instana które śledzi parametry całego stosu technologicznego (od przeglądarki, przez aplikację i integrację, do bazy danych), oraz IBM Turbonomic który kontroluje alokację zasobów i zapewnia ich dostępność dla aplikacji. - Wspieramy efektywne zarządzanie zasobami IT i zgodnością licencyjną z oprogramowaniem o złożonych regułach licencyjnych (np.: Microsoft, Oracle, SAP, #IBM, Salesforce, Red Hat) dzięki: IBM Flexera oraz IBM Apptio które zapewni widoczność całkowitych kosztów powstania i utrzymania aplikacji oraz zasobów IT.
Od niemal 20 lat wspieramy przedsiębiorstwa w stawianiu pierwszych kroków ku cyfryzacji – optymalizujemy i automatyzujemy setki procesów biznesowych. Suncode to firma technologiczna produkująca i wdrażająca czołową platformę Low-Code do zarządzania dokumentami i procesami biznesowymi. Naszym flagowym rozwiązaniem jest system Plus Workflow, który pozwala nie tylko na odzwierciedlenie dowolnego procesu biznesowego przedsiębiorstwa, ale również samodzielne modelowanie, modyfikowanie i uruchamianie nowych obiegów dokumentów i aplikacji biznesowych. System Plus Workflow to unikalne rozwiązanie zapewniające usprawnienie szerokiej gamy procesów biznesowych w różnych obszarach, od procesów administracyjnych, po procesy sprzedażowe, produkcję i logistykę. Dodatkowo system Plus Workflow umożliwia komunikację z systemami ERP oraz finansowo-księgowymi, wymianę danych z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF), czy wykorzystanie rozwiązania OCR.
WEBCON jest największym dostawcą systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów w Polsce. W ciągu ostatnich 18 lat firma zrealizowała tysiące projektów EOD w polskich i międzynarodowych organizacjach. Z platformy od WEBCON korzysta już blisko 1000 firm na całym świecie i dzięki niej z sukcesem cyfryzują swój biznes. Zaufali jej liderzy rynku, tacy jak Mitsubishi Electric, LPP, Nowy Styl, MAN, Link4, CEDC, Cersanit, Warbud czy Tauron. WEBCON pomaga klientom tworzyć nowoczesne miejsca pracy, cyfryzować dokumenty, pracować zdalnie oraz zwiększać kontrolę nad dokumentami i procesami w firmie. Jako najbardziej zaawansowane rozwiązanie dostępne na rynku, może być dopasowane do nawet najbardziej wymagających scenariuszy i wymagań biznesowych. WEBCON BPS to rozwiązanie dla każdej innowacyjnej organizacji, która chce skutecznie realizować strategię cyfrowej transformacji, w tym elektroniczny obieg dokumentów – bez kompromisów.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności