10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

AI w Miejscu Pracy: Trzy Kluczowe Wymiary – Użytkownik, Biznes, Technologia

- Marcin Rutecki (Becour, Klub Inteligencji Biznesu)

Kluczowe aspekty wdrażania AI asystentów w organizacjach. Trzy główne perspektywy:

1.  Użytkownik:

  • Korzyści, które uzyskuje użytkownik oraz sposoby korzystania z nich
  • Dostępne usprawnienia pracy
  • Bariery wejścia, które muszą zostać pokonane

2.  Biznes:

  • Kluczowe decyzje inwestycyjne i organizacyjneo    
  • Identyfikacja najważniejszych obszarów wdrożenia
  • Wykorzystanie AI w realizacji strategii organizacji uczącej się

3.  Technologia:

  • Zrozumienie podstawowych technologii: OS LLM, Retrieval Augmented Generation (RAG) i AI agencio  
  • Integracja AI z istniejącymi systemami za pomocą mechanizmów Function Calling (Agent Tools)
  • Zastosowanie metod rozumowania takich jak ReAct i Chain of Thought

10:35 - 11:05

Jak przygotować organizację do wdrożenia rozwiązań AI w oparciu o platformę BPMS?

- Paulina Tomaka (Euvic)

Nie musisz mieć w pełni scyfryzowanych procesów, aby korzystać z AI, ale posiadanie cyfrowych danych znacznie ułatwia jej zastosowanie – o tym jak przygotować organizację do wdrożenia rozwiązań AI w oparciu o procesy automatyzowane za pomocą platformy BPMS.

11:10 - 11:40

Bluur AI - 20 praktycznych przypadków (use cases) anonimizacji dokumentów w oparciu o AI

- Patryk Gabryś (BTC)

Podczas wystąpienia zaprezentujemy 20 praktycznych przypadków użycia Bluur AI do anonimizacji dokumentów, które obejmują różnorodne scenariusze, z jakimi spotykają się organizacje w wielu sektorach i branżach. Przedstawimy, jak skutecznie anonimizować dane szczególnej kategorii w różnych typach dokumentów oraz zautomatyzować ten proces, zwiększając tym samym efektywność pracy oraz poziom bezpieczeństwa IT. 

11:45 - 12:15

Sztuczna inteligencja jako nowy członek zespołu: Jak Watson.x AI rewolucjonizuje codzienne zadania biznesowe i wspiera wzrost przychodów organizacji

- Bartosz Kochanowski (Rhenus Digital Workforce)

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, sztuczna inteligencja (AI) staje się integralnym członkiem zespołów, przejmując nie tylko rutynowe zadania, ale także umożliwiając organizacjom osiąganie nowego poziomu efektywności. Watson.x AI, jako nowoczesne rozwiązanie AI, wspiera firmy w automatyzacji procesów, analizie dużych ilości danych oraz podejmowaniu trafniejszych decyzji, które bezpośrednio przekładają się na wzrost przychodów.
Podczas wystąpienia zostaną omówione kluczowe funkcje Watson.x AI, jego wpływ na codzienną działalność operacyjną oraz sposoby, w jakie wspiera on zespoły w optymalizacji pracy. Przedstawione zostaną także przykłady wykorzystania tej technologii w praktyce, ukazując jej możliwości w zwiększaniu produktywności, usprawnianiu komunikacji i obniżaniu kosztów operacyjnych. Uczestnicy dowiedzą się, jak sztuczna inteligencja, taka jak Watson.x, może stać się cennym wsparciem w ich organizacjach, pomagając budować konkurencyjność i długoterminowy wzrost.

12:20 - 12:50

Wdrażanie LLM-ów na platformie low-code

- Adam Janczewski (DomData)

Zapraszamy na wystąpienie Product Managera DomData – Adama Janczewskiego, podczas którego przedstawi jak stosowanie modeli językowych wspiera proces tworzenia oprogramowania metodami low-code development. Omówi także wnioski z wdrażania modeli językowych LLM na flagowym produkcie firmy - Ferryt Low-Code Platform oraz kierunki dalszego rozszerzania platformy o technologie wykorzystujące AI. 

12:55 - 13:15

Statlook AI - bezpieczny użytkownik, zarządzanie zasobami IT i sztuczna inteligencja

- Marcin Pera (Statlook)

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w narzędziach do zarządzania zasobami IT, automatyzacji i zwiększania cyberbezpieczeństwa? Dowiedz się jak Statlook będzie korzystał z AI.
Poznaj wszystkie zalety Statlooka, m.in.: wsparcie cyberbezpieczeństwa i zarządzania zasobami IT, zarządzanie i monitoring aktywności użytkowników, kompleksowy helpdesk i zarządzanie bezpieczeństwem danych osobowych. Dowiedz się również, jak Statlook pomaga stworzyć bezpieczny kanał zgłoszeń dla sygnalistów.

13:20 - 13:50

Prompt engineering: jak prawidłowo budować prompty dla modeli konwersacyjnych, na przykładzie ChatGPT

- Adam Parysz (ISSA Polska)

13:55 - 14:25

Wykorzystanie modeli AI do automatyzacji analizy procesów biznesowych

- Piotr Senkus (Uniwersytet Warszawski)

Przegląd tego, jak LLM mogą wspomagać analizę procesów biznesowych, omawiając narzędzia i metody, które korzystają z AI w celu poprawy efektywności przepływów pracy.

14:30 - 15:00

Jakich ważnych mierników efektywności jeszcze nie znasz? Niebezpieczeństwa uczenia AI błędnych KPI

- Marek Kowalczyk (Mandarine Project Partners)

Czy wiesz, że metody mierzenia efektywności firm wywodzące się z tradycyjnego rachunku kosztów mogą prowadzić do błędnych decyzji biznesowych? W erze AI, automatyzacja tych przestarzałych podejść może tylko pogłębić problem. Jak więc mierzyć efektywność, by naprawdę zwiększyć konkurencyjność firmy? Poznaj nowoczesne podejście wywodzące się z teorii ograniczeń (Theory of Constraints) i rachunkowości przerobowej. Dowiedz się, jak zoptymalizować swoje KPI i podejmować trafniejsze decyzje biznesowe.

15:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

24 października 2024


Godzina:  10:00

ONLINE

AI & BUSINESS ANALYTICS

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Konferencja poświęcona sztucznej inteligencji (AI) i analizie danych w biznesie to wyjątkowe wydarzenie, gromadzące ekspertów, praktyków i liderów branży. Podczas spotkania omawiane są najnowsze trendy, innowacje i zastosowania technologii AI w obszarze analizy biznesowej. Uczestnicy mają okazję dowiedzieć się, jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji do optymalizacji procesów biznesowych, prognozowania trendów rynkowych oraz podejmowania strategicznych decyzji. Konferencja stanowi doskonałą platformę do wymiany wiedzy  i zdobywania inspiracji dla efektywnego wykorzystania AI i analizy danych w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym.

PROPONOWANA TEMATYKA:

1.     Nowoczesne podejście do Business Intelligence z wykorzystaniem sztucznej inteligencji:

  • Automatyzacja procesów raportowania
  • Wzmacnianie decyzji biznesowych poprzez analizę danych 
  • Risk management
  • Data integration

2.    Rozwój i implementacja zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego w biznesie:

  • Prognozowanie trendów rynkowych
  • Optymalizacja procesów biznesowych za pomocą ML

3.    Praktyczne zastosowania analizy predykcyjnej w biznesie:

  • Personalizacja doświadczenia klienta
  • Zmniejszenie ryzyka biznesowego poprzez prognozowanie

4.    Etyka i transparentność w analizie danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji:

  • Odpowiedzialność społeczna w zastosowaniach AI
  • Bezpieczeństwo danych w erze sztucznej inteligencji
  • Data literacy

5.    Implementacja narzędzi do wizualizacji danych w analizie biznesowej:

  • Interaktywne dashboardy dla użytkowników biznesowych
  • Wizualizacja dużych zbiorów danych

6.    Cloud Data Warehouse

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

  • Specjalistów ds. Analizy Danych
  • Specjalistów ds. Business Intelligence
  • Przedsiębiorców zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami dla swoich firm
  • Specjalistów ds. Sztucznej Inteligencji
  • Specjalistów ds. Technologii Informatycznych
  • Pracowników ds. Marketingu i Sprzedaży

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

GŁÓWNY SPONSOR

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

W BTC Sp. z o. o. zajmujemy się sprzedażą programów informatycznych skierowanych do sektora zarówno publicznego jak i prywatnego. Od ponad 20 lat dostarczamy przedsiębiorstwom i instytucjom rozwiązania technologiczne zapewniające bezpieczeństwo IT, monitorowanie IT oraz kompleksowe zarządzanie infrastrukturą IT. Stale się rozwijamy, tworząc nowe oprogramowania, które ułatwią funkcjonowanie i zarządzanie firm na całym świecie. Nasze technologie są dostosowane do zmieniającego się otoczenia, wykorzystujemy sztuczną inteligencję, która ułatwia naszym klientom osiąganie ich celów biznesowych.
Jesteśmy polską firmą działającą na rynku IT już prawie od 20 lat. Kilkanaście lat temu stworzyliśmy produkt informatyczny, na podstawie którego opieramy i realizujemy strategię naszej firmy. Ferryt to platforma klasy low-code development powołana do tworzenia rozwiązań biznesowych i kompleksowej automatyzacji procesów. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla sektora finansowego, a także uniwersalne systemy do obsługi procesów, które mogą znaleźć zastosowanie w przedsiębiorstwie z każdej branży. Nasz produkt znalazł już zastosowanie u wielu wymagających klientów, co daje nam poczucie dobrze spełnionej misji.
Euvic Services dostarcza najnowocześniejsze narzędzia do transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, tak aby firmy mogły działać szybciej, skuteczniej i bardziej efektywnie. Wdrażamy Platformę low code Webcon BPS (numer 1 wśród polskich systemów zarządzania procesami i elektronicznym obiegiem dokumentów według raportu Computerworld Top 200). Ponadto dostarczamy rozwiązania RPA (robotic proces automation), dzięki którym automatyzujemy w całych procesach te poszczególne zadania, które mają charakter powtarzalny, czasochłonny czy są oparte na dużych ilościach danych do przetworzenia. Połączenie rozwiązań do automatyzacji i robotyzacji to dla firm ponadprzeciętna szybkość i niezawodność działania ich procesów biznesowych, a co za tym idzie ogromna przewaga konkurencyjna, którą uzyskują. Euvic Services jest częścią polskiej Grupy Technologicznej Euvic, zatrudniającej ponad 5500 specjalistów IT, która działa globalnie i której misją jest zapewnienie technologicznego spokoju ducha naszym klientom. Jest to możliwe dzięki wszechstronnym kompetencjom, które są rozwijane w obrębie spółek dedykowanym poszczególnym filarom biznesowym: innowacje, rozwój oprogramowania, infrastruktura, performance, transformacja handlu oraz body/team leasing.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Rhenus Digital Workforce Sp. z o.o. (www.rhenusautomation.com) jest sprawdzonym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych i doradczych, specjalizującym się w automatyzacji procesów i wsparciu w podejmowaniu decyzji (data driven management). Będąc częścią jednej z największych firm w tej branży w Europie, wspiera zarówno doskonałość operacyjną procesów biznesowych jak i efektywność w obszarze IT. Do pierwszej grupy można zaliczyć: - wprowadzanie AI w procesach organizacji. Klasyfikacja korespondencji od klientów i udzielanie odpowiedzi dowolnymi kanałami ? Ocena emocji w procesach, np. reklamacyjnych i odpowiednia reakcja ? Wsparcie w proceach decyzyjnychm, a może stworzenie AI asystenta który będzie w stanie odpowiedzieć na każde, nawet bardzo skomplikowane pytanie klienta bazując na szczegółowiej wiedzy o np. dziesiątkach tysięcy produktów ? Wdrożenie gwarantuje nawet kilkukrotny wzrost efektywności danego procesu (sprzedaż, obsługa klienta, etc).   - automatyzacja procesów w oparciu o roboty softwareowe (RPA) - cyfrowi pracownicy mający zastosowanie do nawet 70% wszystkich procesów w organizacji i realizować je w koszcie ok. 3x-5x krotnie taniej. Projekty te są realizowane ze wsparciem technologii partnerskiej IBM. - zautomatyzowane systemy rozpoznania i ekstrakcji danych z każdego typu dokumentu (obraz, skan, itd), wdrażane często wraz z panelami akceptacyjnymi (AIOCR), systemami workflow i wspierającymi robotami. Efekt to nawet 95% większa efektywność (czas/koszt) w stosunku do procesu analogowego.   - wprowadzamy do organizacji technologię IBM Process Mining i Task Mining która wspierając filozofię ciągłego doskonalenia pozwala pokazać procesy takimi jakie są w rzeczywistości (często nieefektywne), odwzorować wybrane procesy w czasie rzeczywistym na diagramach (tzw. cyfrowy bliźniak) czy zobaczyć jak wydawałoby się ten sam proces czy czynność (np. obsługa zamówień, proces sprzedaży czy transportowy) może być różnie realizowany przez zespół firmy (taniej-drożej ; dłużej-krócej, itd.). - wspieramy organizacje na drodze do zrównoważonego rozwoju, raportowania i monitorowania celów ESG. Automatyzujemy całkowicie proces zbierania danych, przetwarzamy i monitorujemy zmiany, jak również wdrażamy systemy do raportowania ESG. Zmniejszamy obciążenie pracowników nawet do 90%, eliminujemy w 100% błędy ludzkie, umożliwiamy 100% audytowalność źródeł danych. Nasza oferta w obszarze IT excellence obejmuje między innymi: - Narzędzia wspierające cyberbezpieczeństwo: IBM QRADAR Security (SIEM) oraz Nessus Tenable (skaner podatności).  - Wdrażamy rozwiązanie IBM Instana które śledzi parametry całego stosu technologicznego (od przeglądarki, przez aplikację i integrację, do bazy danych), oraz IBM Turbonomic który kontroluje alokację zasobów i zapewnia ich dostępność dla aplikacji. - Wspieramy efektywne zarządzanie zasobami IT i zgodnością licencyjną z oprogramowaniem o złożonych regułach licencyjnych (np.: Microsoft, Oracle, SAP, #IBM, Salesforce, Red Hat) dzięki: IBM Flexera oraz IBM Apptio które zapewni widoczność całkowitych kosztów powstania i utrzymania aplikacji oraz zasobów IT.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności