Prezentacje: Kongres Bezpieczeństwa Sieci we Wrocławiu, 26 kwietnia 2016

By 5 maja 2016Blog

Szanowni Państwo, wrocławska edycja Kongresu już za nami, poniżej znajdą Państwo linki do kilku prezentacji udostępnionych przez prelegentów.

 • Czy i kiedy można wymieniać się danymi osobowymi w ramach grupy spółek? Problemy prawne
  – Piotr Grzelczak (Kancelaria Prawna GFP_LEGAL)
  W ramach prelekcji uczestnicy dowiedzą się, jakie wymogi powinny być spełnione dla zgodnego z prawem przekazywania danych pomiędzy podmiotami powiązanymi. Odpowiemy sobie również na pytanie, co może a czego nie może podmiot otrzymujący dane. Wreszcie, wskażemy podstawowe problemy jakie wiążą się z przekazywaniem danych do spółek zlokalizowanych poza terytorium Polski.
 • Bezpieczeństwo połączonych ludzi. Perspektywa użytkownika cyberprzestrzeni
  – Artur Marek Maciąg (Inicjatywa Kultury Bezpieczeństwa/TR&IS Forum Wrocław)
  Naturalną potrzebą ludzi jest rozmowa, która czy intencyjnie czy nie, prowadzi do ujawnienia informacji. Ostatnie 30 lat zmian technologicznych wywarło ogromny wpływ na sposób w jaki ludzie komunikują się ze sobą. Niestety mimo wielu prób, obecna kultura komunikacji przypomina tę sprzed doby Internetu. Inicjatywa Kultury Bezpieczeństwa utworzona przez Technology Risk & Information Security Forum Wrocław podchodzi do tematu od strony pojedynczego użytkownika i jego roli w społeczności internetowej. Krótka dyskusja będzie miała na celu przedstawienie fundamentów ramowego podejścia do angażującego użytkownika, specjalistycznego i jednocześnie kompletnego programu uświadamiającego z zakresu bezpieczeństwa informacji.
 • WatchGuard – czerwony strażnik Twojej sieci
  – Marcin Klamra (CCNS)
  MSP, szpitale, szkoły, policja, … – wszystkie te organizacje posiadają cenne zasoby informatyczne. Zasoby te powinny być chronione w jednakowy sposób. Bez znaczenia jest wielkość instytucji – znaczenie ma rodzaj chronionych zasobów. W trakcie wystąpienia zaprezentowane zostaną metody rozwiązywania często spotykanych problemów bezpieczeństwa. Rozwiązania WatchGuard są tutaj bezkompromisowe, oferują dla mniejszych organizacji poziom bezpieczeństwa taki sam jak dla klientów Enterprise.
 • Sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy oraz Internet jako całość, którą zarządzamy – podejście praktyczne
  – Piotr Kubiak (A plus C Systems)
  Podczas prelekcji zaprezentujemy sposób na zinwentaryzowanie sprzętu, przeprowadzenie audytu oprogramowania, zgodne z prawem i nieinwazyjne monitorowanie aktywności użytkowników oraz prowadzenie helpdesku przy użyciu jednego zintegrowanego narzędzia – na przykładzie systemu statlook®. Pokażemy jak prezentowane rozwiązanie wpływa na szybkość działania, wygodę, wiedzę Działu IT oraz wzrost bezpieczeństwa całej firmy/instytucji.

Trwają prace nad modernizacją strony – przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość :)